دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

مینو سلیمی/ مدل‌های کلاسیک مو، آرایش صورت، لباس و کفش عروس هیچ وقت تکراری نمی‌شوند و هر بار جلوه‌ای تازه و جدید دارند. اصلا این مهم‌ترین ویژگی مدل های کلاسیک است که غبار زمان رویشان نمی‌نشیدند. معمولا عروس‌ خانم‌های ساده‌پسند و آنهایی که می‌خواهد عروسی سنتی بگیرند، ترجیح می‌دهند مدل لباس، آرایش و مویشان را هم با حال و هوای مراسم ست کنند و سراغ مدل‌های فشن و عجیب و غریبی که امروز مد می‌شوند و فردا کسی یادش نیست که از کجا آمده بودند، نمی‌روند. دوست دارید با 5 مدل از محبوب‌ترین مدل‌های آرایش کلاسیک مو برای عروس آشنا شوید؟ ادامه مطلب را دنبال کنید.

مدل موی bun
مدلی زیبا و کلاسیک. اگر لباس عروسی ساده و آرایشی ملایم دارید این مدل برایتان بسیار مناسب است و حالتی معصومانه به صورت شما می‌دهد. درست کردن این مدل مو نیز بسیار ساده است. کافی است عروس خانم موهایش را به صورت دم اسبی ببند و بعد با استفاده از گیره سر و سنجاق آن را پشت سرش جمع کند. اینکه حلقه موها پایین باشد یا نه، کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد و باید ببینید که کدام مدل بیشتر به صورتتان می آید.

مدل loose curls (فر شل)
طی دهه‌های اخیر این مدل محبوب‌ترین مدل مو در میان خانم‌ها و دخترهای جوان بوده است. البته اگر می‌خواهید این مدل مو را برای روز عروسی‌تان انتخاب کنید باید از شش ماه قبل به فکر برق انداختن موهایتان باشید. تعجب نکنید، این مدل زمانی زیبا می‌شود که موهای شما نرم و درخشان باشند. برای این کار می توانید از انواع شامپوهای گیاهی متناسب با جنس مو یا جوشانده آن گیاه استفاده کنید. در ضمن یادتان باشد که بهتر است انتهای موهایتان را فر بزنید. یعنی قسمت‌هایی از مو که بالاتر از چشم‌ها هستند بهتر است به صورت صاف باقی بمانند.

مدل موی باب
درست است که این مدل را به شکل‌های مختلف می‌شود درست کرد و از داشتن آن لذت برد اما تا حد امکان بهتر است از آرایشگرتان بخواهید که این مدل را به همین صورت ساده حفظ کند. برای اینکه موهایتان که قرار است با مدل باب آرایش شود، نمای بهتری داشته باشد از یکی دو هفته مانده به عروسی شروع به استفاده از شامپوهای هیدراته و نرم‌کننده کنید.

مدل دم اسبی
تعجب نکنید. خیلی از عروس‌ها به ویژه عروس‌های اروپایی به سادگی موهایشان را به این روش آرایش می‌کنند و نتیجه کار هم فوق‌العاده چشم‌نواز است. درواقع خیلی از آرایشگرهای اروپایی اصلا اعتقادی به مدل‌های خیلی خاص و شینیون‌های سنگین و... برای عروس ندارند و تصویر می‌کنند که عروس‌خانم‌ها باید تا حد امکان موهایشان را ساده نگه دارند. البته نگران نباشید آرایشگر شما برای اینکه این مدل زیباتر به نظر برسد به موهایتان حجم می‌دهد و شما چیزی کمتر از عروس‌های دیگر فامیل نخواهید داشت، شاید حتی زیباتر و کلاسیک‌تر هم باشید.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.