داشتن پوست برنزه و شکلاتی رنگ همان اندازه که وسوسه برانگیز است ، میتواند مشکلات و درسر هم داشته باشد . برای مراقبت از پوست برنزه تان این مطلب را بخوانید .

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تابستان است و هوس برنزه شدن کنار استخر یا کنار دریا. با این حال این روزها خبرهای زیادی در مورد عوارض برنزه کردن از این طرف و آن طرف به گوش می رسد. آیا راهی برای کاهش این عوارض و لذت بردن از یک پوست شکلاتی زیبا و یک دست وجود دارد؟ ادامه مطلب را از دست ندهید.


1. پوستتان را مربوط نگه دارید
بلافاصله بعد از برنزه کردن پوستتان حمام نروید. نه به این خاطر که همه اثرات برنزه کردن در تماس با آب از بین می‌رود بلکه به این دلیل که دوش گرفتن و سپس مالیدن کرم مرطوب کننده آنقدر که استفاده از این کرم به تنهایی موثر است، نمی‌تواند به پوستتان آب رسانی کند. اگر لازم است که دوش بگیرید و نمی‌توانید از این کار صرف نظر کنید:
ـ حتما دوش آب سرد بگیرید
ـ زمان دوش گرفتن را کوتاه کنید تا چربی طبیعی پوستتان از بین نرود
ـ به پوستتان صابون نزنید
ـ بعد از دوش گرفتن طوری بدنتان را با حوله خشک کنید که پوست کمی مرطوب باقی بماند

2. از کرم های حاوی اسید هیالورونیک استفاده کنید
اسید هیالورونیک یک ماده شمیایی است که به صورت طبیعی تولید شده و به بازگرداندن آب به سلول‌های پوست کمک می‌کند. کرم های بهداشتی که حاوی این اسید هستند، خاصیت الاستیکی خوبی به پوست داده و آب رسانی را به صورت کامل انجام می دهند. بنابراین قبل از اینکه روی پوستتان مرطوب کننده بزنید، مقداری کرم حاوی اسید هیالوروینک روی پوست بمالید. اگر دوش گرفتید، حتما این کار را بلافاصله بعد از دوش گرفتن انجام دهید.


3. کرم مرطوب کننده را فراموش نکنید
استفاده از کرم های مربوط کننده به جایگزین شدن لایه نازک چربی زیر پوست کمک کرده و پوست شما را از اثرات مخرب کم آبی محافظت می‌نامند. اگرچه هر مرطوب کننده ای می تواند در این زمینه موثر باشد ولی بهتر است از انواع حاوی ویتامین آ استفاده کنید. اگر دوش گرفتید، حتما این کار را بلافاصله بعد از دوش گرفتن انجام دهید.

مجموعه متنوع کرم های مرطوب کننده پوست را از اینجا در فروشگاه اینترنتی خانومی تهیه کنید .

 


4. مراقب باشید بدنتان کم آب نشود
پوست شما از تعداد زیادی سلول ساخته شده که حیاتشان وابسته به آب است. اگر پوستتان در طول روز آب کافی دریافت نکند، تیره، خشک و شکننده و ترک دار میشود و چروک می‌افتد. کم آبی مهم ترین علت پیری زودرس پوست است. بنابراین اگر در روزهای عادی توصیه می کنیم که 8 لیوان آب بنوشید، پس از برنزده کردن به بیش از این مقدار آب احتیاج دارید.

5. شکلات تلخ بخورید
کاکائو هم به پوست شما آب رسانی می کند و هم حاوی فلاونوئیدهای طبیعی است که بهترین آنتی اکسیدها برای مراقبت از پوست هستند. آنتی اکسیدها مانع از بروز اثرات مخرب رادیکال های آزاد روی سلولهای پوستی می شوند و شما را بر برابر اثرات برنزه کردن محافظت می کنند.

6. از میوه های غنی از پلی فنول ها استفاده کنید
انگور، سیب، گلابی، انواع توت، گیلاس و... سرشار از ترکیبات پلی فنوای هستند که هم خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و هم ضدسرطانند و اثرات مخرب برنزه کردن را از بین می برند.

7. آب انار بنوشید
آب انار حاوی فلاوونوئیدهای طبیعی است که در کنار همه اثرات مثبتی که روی سلامتی دارند می‌تواند شما را در برابر اثرات سطران زایی تخت های برنزه کننده بیمه کند.

 

مراقبت از پوست بعد از برنزه کردن 

8. گوجه فرنگی را جدی بگیرید
گوجه فرنگی حاوی نوعی آنتی اکسیدان به نام لیکوپن است که در حالت پخته شده برای بدن قابل استفاده بود و از پوست در برابر اثرات اشعه یو وی ممحافظت می کند.

9. روزانه تخمه آفتاب گردان را در برنامه تان قرار دهید
تخمه آفتاب گردان یکی از غنی ترین دانه های حاوی ویتامین ای است. این ویتامین خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی داشته و پوست شما را بعد از برنزه کردن جوان و شاداب نگه می دارند.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.