تیرگی دور چشم و مشکلاتی که ممکن است برای پوست دور چشم پیش بیاید، مشکل شایع خیلی از خانم هاست. اینکه با وجود هزینه کردن در این مورد هنوز مشکشان حل نشده است .

تحریریه نوعروس/سمیه علیزاده: کلی پول خرج پوست صورت تان کردید و انواع و اقسام کرم ها را دور چشم و زیر چشم تان مالیده اید اما هنوز کبودی زیر چشم و گودی آن از بین نرفته و به نظر می رسد که قرار نیست اصلا دست از سر شما بردارد؟ آیا می دانید چرا زیر چشم بعضی ها گود می افتد و کبود می شود و چاره ای دارد یا نه؟

تیرگی زیر چشم از کجا می آید؟
در اغلب موارد علت تیرگی زیر چشم شناخته شده نیست و در افرادی که سابقه خانوادگی دارند بیشتر دیده می شود. در این حالت واقع نمی شود همه تیرگی را رفع کرد. اما آلرژی یا حساسیت شایع ترین علت تیرگی زیر چشم است که می توان آن را رفع کرد، فرقی هم نمی کند که این حساسیت تنفسی بوده و در فصل بهار و در تماس با گرده گل و گیاه ایجاد شود یا از نوع غذایی باشد و با خوردن کیوی و توت فرنگی و گوجه فرنگی و... تحریک شود. حتی آلرژی به بعضی از داروها هم می تواند منجر به تیرگی دور چشم شود.
              
مرهمی بر چشم‌های کبود
مراقب آلودگی هوا باشید
یکی از دلایل شایع تیرگی دور چشم زندگی در محیط هایی است که آلودگی هوای بالایی دارند. در این حالت عدم تماس با آلاینده های محیطی وضعیت فرد را به شکل قابل توجهی بهتر می کند.

دیر خوابیدن ممنوع!
تا نیمه های شب مشغول اینترنت گردی و خواندن پیام های تلگرامی هستید؟ فیلم می بینید یا شاید هم زندگی با همسرتان شما را هم به دیر خوابیدن عادت داده است. خب، این عادت در کنار همه بلاهایی که سر سلامتی شما می آورد، به شدت روی پوست اطراف و زیر چشم اثر گذاشته و آن را تیره می کند. پس اگر کمتر از 6-7 ساعت در شبانه روز می خوابید، فکر خلاصی از شر کبودی دور چشم را هم نکنید. در ضمن یادتان باشد که فقط مدت زمانی که خواب هستید اهمیت ندارد بلکه کیفیت خواب نیز برای پیشگیری از سیاه و کبود شدن دور چشم ها لازم است.


مرهمی بر چشم های کبود
سر خود رژیم نگیرید
اگر می خواهید پوستی به طراوت و زیبایی حبه انگور داشته باشید که زود چین و چروک بر نمی دارد و اگر دنبال چاره ای برای تیرگی دور چشم تان هستید جدا از گرفتن خودسرانه رژیم های کاهش وزن خود داری کنید چون این کار بزرگترین خیانتی است که هر کسی می تواند در حق بدنش مرتکب شود. لاغری شدید یا رژیم های سخت، تک خوری و ... یکی از عوامل مهم تیرگی زیر چشم است.5 قدم برای رفع تیرگی دور چشم

1. هر روز صبح صورت تان را با آب یخ بشویید.

2. میوه ها را پوره کرده و مثل ماست روی پوست صورت و اطراف چشم تان قرار دهید به خصوص میووه های حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی از جمله ویتامین ث

3. پوست خیار را زیر چشم تان بگذارید و اجازه دهید حدودا بیست دقیقه بماند.

4. از چای کیسه ای استفاده کنید و آن را ریز چشم تان قرار دهید تا گودی و تیرگی این ناحیه را بگیرد.

5. حداقل 3-4 بار در هفته اسفناخ بخورید.