به بعضی از خواستگارها باید با قاطعیت نه گفت. تنها موضوع اینکه دوستش ندارید یا به دلتان ننشسته را کنار بگذارید و منطقی و آینده نگرانه فکر کنید .

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تحریریه نوعروس/مستانه تابش: خواستگاری کردن از هر دختری می تواند او را خوشحال و هیجان زده کند اما آیا معنایش این است که لزوما باید به هر خواستگاری «بله» گفت؟ مسلما نه. اما سوال اصلی اینجاست که کدام خواستگارها باید نه بشنوند؟

اگر خواستگاری کرده تا جلوی رفتن شما را از رابطه بگیرد
اگر رابطه تان به جایی رسیده که می خواهید تمامش کنید اما طرف مقابلتان یک دفعه پیشنهاد ازدواج می دهد و می گوید «لطفا این کار را نکن. چرا با هم ازدواج نکنیم؟!»، در نه گفتن لحظه ای هم تردید نکنید. اگر به او گفتید که می خواهید ترکش کنید و یک دفعه با پیشنهاد ازدواجش مواجه شده اید، بهتر است عطایش را به لقایش ببخشید چون اصلا تضمینی وجود ندارد که در چنین رابطه ای شاد و خوشبخت باشید. مردی که فقط از ترس تنهایی و ترک شدن از جانب شما می خواهد به شما متعهد شود، مرد قابل اعتمادی برای یک عمر زندگی نیست.
 

 نشانه های قطعی برای نه گفتن به خواستگار


اگر به شما و دسته چکتان نیاز دارد!
اگر نمی دانید که همسرتان بدون اینکه روی پول یا درآمد یا دارایی شما حساب کند، می تواند از عهده تامین مخارج زندگی بر بیاید، یا اگر در همان مراحل اولیه بارها و بارها از دهانش شنیده اید که به درآمد شما نیاز دارد یا اصلا نمی تواند شرایطی را تحمل کند که شما سر کار نروید یا درامدی از خودتان نداشته باشید، بهتر است روی پذیرفتن پیشنهادش مجددا فکر کنید. درست است که زن و شوهر باید مخارج و هزینه ها و مسئولیت زندگی را هر دو به دوش بکشند ولی معنایش این نیست که بیش از حد معمول روی درآمد یا دارایی شما تاکید شده یا همه مسئولیت ها به گردن شما بیفتد.

اگر یک بار رابطه تان به هم خورده است
البته نمی توان حکم قطعی صادر کرد اما معمولا رابطه ای که یک بار شکسته شده و از بین رفته است به این آسانی ها و با یک خواستگاری ساده قابل ترمیم نیست. یا اگر رابطه تان در حال از بین رفتن است و احساس می کنید که طرف مقابل تنها با پیشنهاد ازدواج می خواهد آن را حفظ کند بهتر است از خیر این ازدواج بگذرید. هر چند بعضی ها ترجیح می دهد در این مرحله به روان شناس مراجعه کنند، تحت مشاوره قرار بگیرند، به دقت و در کمال صداقت آنچه را که به رابطه شان ضربه زده و آن را تخریب کرده شناسایی کنند و سپس مسئولانه برای تغییر آن تلاش کنند که در این صورت ممکن است به نتیجه هم برسند اما اگر هیچ کدام از این کارها را قرار نیست انجام دهید یا چنین انرژی و توانی در خودتان سراغ ندارید بهتر است با یک نه قاطعانه خودتان را از شکست مجدد دور نگه دارید.

اگر می خواهد با خواستگاری کردن اشتباهش را کم رنگ کند
اگر به تازگی مچ طرف مقابل را با کس دیگری گرفتید یا اگر متوجه شدید که به شما خیانت می کند و حالا او برای جبران اشتباهی که کرده به شما پیشنهاد ازدواج می ده، اصلا در نپذیرفتنش شک نکنید به خصوص اگر مصرانه به شما قول می دهد که خودش را در این فاصله عوض می کند. اجازه ندهید که حلقه درخشان نامزدی چشم عقلتان را ببندد تا واقعیت ها را نبینید. اما اگر در این چنین شرایطی باز هم نه گفتن برایتان غیر ممکن است، بهتر است پیش از هر کار و تصمیمی به روان شناس مراجعه کرده و ه ردو تحت مشاوره قرار بگیرید تا با احساس شک، گناه، تقصیر و... »بله» نگویید. 

           نشانه های قطعی برای نه گفتن به خواستگار

اگر احساس می کنید طرف مقابلتان ثبات عاطفی ندارد
امنیت عاطفی در رابطه ای طولانی و متعهدانه مانند ازدواج از اهمیت بالایی برخوردار است، اما اگر احساس می کنید طرف مقابل شما چنین ویژگی را ندارد و به اصطلاح به بلوغ عاطفی نرسیده و فقط زمانی به شما توجه نشان می دهد که او را پا در هوا نگه داشته اید و تکلیفش را روشن نمی کنید، بهتر است با یک «نه» محکم بازی را فیصله دهید.

 اگر پرونده روابط گذشته هنوز برایش باز است
هر کسی ممکن است در زندگی خصوصی اش رابطه های مختلفی را تجربه کند اما اگر خواستگاری دارید که هنوز این رابطه ها برایش تمام نشده و از آن دل نکنده یا هنوز نتوانسته نفر قبلی را فراموش کند یا اگر احساس می کنید که می خواهد برای فخر فروشی به نفر قبلی یا سوزاندن دل او با شما ازدواج کند، بهترین راه کار این است که خودتان را با نه گفتن از چنین رابطه پیچیده و اسیب زایی بیرون بکشید تا بعدها پشیمان نشوید.

 

 

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.