اگر می‌خواهید دسته گل عروسی‌تان خاص باشد و از بیشتر دسته گل‌هایی که در همه عروسی‌ها می‌بینید خوش‌تان نمی‌آید، می‌توانید این 10 نکته را به گل‌فرو‌ش‌ مورد نظرتان بگویید تا یک دسته گل خاص برای شما حاضر کند.

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

اگر می‌خواهید دسته گل عروسی‌تان خاص باشد و از بیشتر دسته گل‌هایی که در همه عروسی‌ها می‌بینید خوش‌تان نمی‌آید، می‌توانید این 10 نکته را به گل‌فرو‌ش‌ مورد نظرتان بگویید تا یک دسته گل خاص برای شما حاضر کند.

 

1. تاج گل نه! دسته گل:

 

به جای این‌که برای ساقدوش‌ها دسته گل سفارش دهید، از گل فروش بخواهید برای‌شان تاج گل‌هایی ظریف درست کند تا به موهای‌شان بزنند درست مثل الهه‌های رومی. استفاده از غنچه‌های گل در طراحی این تاج‌ها ایده بی‌نظیری است که کمتر عروسی به فکرش می رسد.

2. گل‌های گران نه! گل‌های ارزان:

 

به جای این‌که تمام گلدان‌های روی میزها را از گل‌های گران قیمت پر کنید در مرکز گلدان چند گل زیبا و قیمتی بگذارید و اطراف آن را با گل‌های ارزان پر کنید.

 

3. روی کت داماد دسته گل نه! یک گل:

 

این روزها دامادهای شیک و ساقدوش‌های‌شان از گل‌های کوچک و نه چندان زیبا استفاده می‌کنند بنابراین شما هم می‌توانید به گل فروش یک زنبق یا آفتاب‌گردان کوچک سفارش دهید و بگویید آن را با روبانی کوچک که با کت‌وشلوار داماد هماهنگ است تزیین کند. معمولا دامادهای بچه مثبت روبان شطرنجی، دامادهای شیک از روبان راه‌راه و دامادهای محتاط روبان خال‌خالی سفارش می‌دهند.

 

4. گل گنده نه! گل ظریف:

 

در انتخاب نوع گل دقت کنید، قرار است این همه پول گل بدهید و حیف است که آنها را بعد از 1 هفته دور بریزید. برای استفاده بهینه از گل‌های جشن عروسی می‌توانید انواعی را سفارش دهید که بعدا بتوانید خشک‌شان کنید به عبارتی گل‌هایی را انتخاب کنید که بعد از خشک شدن ظاهری قشنگ داشته باشند. چنین گل‌هایی ظریف‌اند و گلبرگ و ساقه ضخیمی ندارند. این گل‌ها بعد از خشک شدن در زندگی مشترک‌تان کلی مورد استفاده دارند مثلا می‌توانید آنها را روی کارت‌های تبریک بچسبانید، در مهمانی‌ها برای تزیین میز از آنها استفاده کنید یا وقتی می‌خواهید به کسی هدیه بدهید از این گل‌های خشک در آن بریزید. برای این منظور گل‌های رز، زنبق، ارکیده، سوسن، داوودی و بنفشه انتخاب‌های مناسبی هستند. برای خشک کردن دسته گل باید آن را بر عکس از جایی تاریک که در معرض هوا است آویزان کنید.

5. ساقه یک رنگ نه! رنگی‌رنگی:

 

به جای این‌که ساقه دسته گل‌تان را با روبانی یک رنگ که معمولا هم سبز است بپوشانید و دورش یک روبان رنگی ببندید بهتر است خودتان بسته به رنگ گل‌هایی که انتخاب کرده‌اید در بازار بگردید و روبان‌هایی رنگارنگ با جنس های متفاوت مثلا ساتن یا مخمل تهیه کنید و دور ساقه دسته گل‌تان بپیچید.

6. پایه‌های گل یکنواخت نه! متفاوت:

 

اگر در سالن‌تان تعدادی میز با یک مدل گل داشته باشید چشم مهمان‌ها خسته می‌شود برای اجتناب از این طراحی یکنواخت و تکراری گل‌های ورودی باغ یا سالن، راه ورودی، میز خودتان، میز‌های مهمان‌ها، میز خانواده نزدیک را با یک مدل واحد اما در اندازه‌های مختلف بیارایید. مثلا می‌توانید روی برخی میزها از شیشه‌هایی به شکل هندسی که از یک مدل گل انتخابی‌تان پر شده استفاده کنید و روی برخی دیگر از میزها گلدان‌های بزرگ گل که با برگ‌های بلند و چند مدل گل تزیین شده‌اند را بگذارید.

<

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.