انتخاب مدل سفره هفت سین همیشه یکی از مهم ترین دغدغه های عروس هایی بوده است که قرار است اولین سفره هفت سین را در زندگی مشترک در خانه جدیدشان پهن کنند.

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

سفره هفت سین تا حد زیادی بستگی به سلیقه و علاقه شخصی افراد دارد اما می توانید با استفاده از وسایلی که در خانه دارید و کمی چاشنی خلاقیت، سفره هفت سین منحصر به فردی برای خودتان تهیه کنید.

از وسایلی که دارید در هفت سین تان استفاده کنید

سفره هفت سین هر کسی نشان دهنده ذوق و سلیقه اوست. اگر شما هم تازه عروسی هستید که توی کمد و کابینت هایتان پر است از ظرف و ظروف نو و دست نخورده می توانید برای چیدن سفره هفت سین تان روی همان ها حساب کنید و نه تنها از هزینه اضافی جلوگیری کنید بلکه ظرف های زیبایی که دارید را از داخل کمد و کابینت ها بیرون بیاورید و در معرض دید قرار بدهید. اول باید مشخص کنید که میخواهید سفره تان را کجا بچینید. اگر میل به چیدن سفره به صورت سنتی روی زمین دارید باید از الف تا ی هفت سین تان را سنتی بچینید.
یعنی استفاده از سفره بته جقه دار و طرح سنتی ایرانی و ظرف های طرح دار با نقوش سنتی. برای این مدل سفره هفت سین نیاز به تمام المان های یک سفره ی قدیمی و نوستالژیک دارید. برای مثال می توانید از شاخه های گندم در یک گلدان سفالی استفاده کنید. یا اگر فکر می کنید وقت و حوصله و سلیقه کار با رنگ دارید می توانید برای ظروف سین های سفره کوزه تهیه کنید و خودتان با استفاده از رنگ ها روی آن طراحی کنید و با پارچه های طرح گونی آن را تزیین کنید.

هفت سین به سبک مدرن

اما اگر طرفدار مد روز بودن هستید می توانید از گل آرایی و مروارید آرایی استفاده کنید. برای این کار حتما باید یک میز بزرگ در اختیار داشته باشید یا اگر اوپن آشپزخانه تان در جای مناسبی قرار دارد هفت سین را روی آن بچینید.
به این خاطر در این نوع هفت سین ارتفاع مهم است است که گل هایی که در سفره کار می کنید بیشتر به چشم بیاید و از دسترس بچه های مهمان دور باشد. نکته بعدی اینکه حتما سعی کنید سفره را نزدیک به فضای باز مثل پنجره قرار بدهید که گل هایی که استفاده می کنید مدت زمان بیشتری تازه بمانند.
برای این سبک سفره به دلیل استفاده از مروارید بهتر است از گل های سفید و صورتی کمرنگ استفاده کنید که بهترین گزینه گل میخک است که هم قیمت آن به صرفه تر است و هم ماندگاری بالایی دارد و حداقل تا یک هفته طراوات و تازگی خود را حفظ می کند و می توانید در طول عید و در پایان هفته اول در صورتی که گل های پلاسیده شده را با گل های جدید جایگزین کنید. برای این سبک بهتر است از تنگ های بلوری بزرگ استفاده کنید. المان های هفت سین را در داخل تنگ ها قرار بدهید و دور آن را با مرواردید و گل ها تزیین کنید.
این کار جلوه زیباتر و در اصطلاح لاکچری تری به سفره هفت سین شما می دهد. استفاده از شمع های زیاد و همین طور یک رومیزی سفید و طلایی برای این چیدمان مناسب است. البته انتخاب رنگ ها کاملا به خودتان و دکوری که در خانه تان دارید بستگی دارد و در ادامه به انتخاب رنگ با جزئیات بیشتری خواهیم پرداخت.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.

سفره هفت سین منحصر به فرد داشته باشید

درست است رنگ سالی که انتخاب شده روی مد است اما شما توجه داشته باشید که هفت سین اولین زندگی مشترک تان بهتر است رنگی داشته باشد تا نشانگر رنگ زندگی شما و شخصیت شما باشد. به همین خاطر خودتان را ملزم نکنید که حتما از رنگ سال استفاده کنید. پیشنهاد دیگر ما به شما یک سفره هفت سین عاشقانه و نوستالژیک است.
می توانید از هر سبک و سیاقی را که برای چیدن سفره انتخاب می کنید داشته باشید اما برای دلنشین کردن آن روش پیشنهادی ما این است که ریسه ال ای دی تهیه کنید و به دیواری که هفت سین را کنار آن چیده اید بجسبانید. اما نکته اصلی این ایده فقط ریسه ال ای دی نیست. 
قبل از تحویل سال می توانید تعدادی از عکس های مشترک با همسرتان از روزهای اول تا آخرین عکسی را که با هم گرفته اید چاپ کنید و با گیره های کوچک رنگی به ریسه ها وصل کنید. این کار می تواند حس خوب گذر زمان و رسیدن به اولین سفره هفت سین مشترک زندگی تان را زیباتر کند و سفره هفت سین شما خاص و منحصر به فرد خودتان باشد.

هفت سین معلق

یک ایده خلاقانه دیگر هم برای تان داریم که اگر اهل ریسک کردن باشید و صبر و حوصله داشته باشید و دل تان می خواهد متفاوت به نظر برسید برای شما مناسب است. همه ما عادت به دیدن سفره هفت سین روی زمین داریم. اما اگر شما قدرت ریسک کردن دارید می توانید اولین سفره هفت سین زندگی تان را طور دیگری بچینید. چیزی شبیه تاب.
اگر خانه شما بزرگ است و گوشه ای دارد که می توانید به این کار اختصاص بدهید معطل نکنید. با چند متر طناب کنفی و مقوا می توانید سفره هفت سینی معلق بین زمین و سقف درست کنید که هم برای خودتان هم دوستان و خانواده جذاب باشد. روش کار دقیقا شبیه درست کردن تاب است. 
هفت عدد تاب درست می کنید و اندازه آن را به دلخواع تنظیم می کنید و روی مقوا یا هر شی دیگری که انتخاب کرده اید المان های هفت سین را بچینید و به سقف آویزان کنید. این ایده می تواند بکر باشد و شما اولین نفری باشید که آن را اجرا می کنید.