Global Site Tag (gtag.js) - Google Analytics

همسرم به دیدن فیلم های مبتذل عادت کرده چیکار کنم؟

پرسش : خانمی ٢٦ ساله هستم و همسرم ٣٢ سالشونه.یکساله که ازدواج کردیم و یکسال و نیم هم نامزد بودیم. از دوران نامزدی متوجه شدم همسرم گاهی در تنهایی به سایتها و کانالهای مبتذل سر میزنه و انگار که یک جور اعتیاده. چند باری که متوجه شدم عنوان کردم و با عذرخواهی و بحث تموم شد. ولی باز هم ادامه داشت گاهی چندبار به قهر و دعوا منجر شد ولی هربار یک طور گذشت. بعد از ماهها که از آخرین دعوا و بحثمون سر این قضیه گذشته بود، باز هم متوجه شدم بعد از یکسال زندگی هنوز وقتی تنها میشه این کنجکاویها ادامه داره.من میدونم که دیدن این عکسها و فیلمها به مرور تاثیر بدی میذاره. ولی واقعا نمیدونم باید چیکار کنم و چه برخوردی انجام بدم. من از نظر ظاهر و هیکل هیچ مشکلی ندارم و حتی رابطه جنسیمون هم خیلی خوبه. ولی نمیدونم چرا براش جذابه. میترسم از اینکه به مرور زمان تاثیر بد بذاره و منجر به خیانت شه.خواهش میکنم کمک کنید.از یک طرف میترسم اگر هربار عنوان کنم که میدونم قبح مساله ریخته بشه و بدتر و علنی بشه چه کنم.
پاسخ

پاسخ: در این مورد مطلب زیر را مطالعه فرمایید:
گاهی اوقات خانم‌ها متوجه میشوند همسرشان در لپ تاپ شخصی و موبایل شان فیلمهای مستهجن نگاه می‌کند. نوع برخورد در این مسائل بسیار مهم است و اگر کمی عجولانه در این خصوص تصمیم گیری شود، ممکن است مشکلات زیادی را رقم بزند.
چرا نگاه می‌کنند؟ نگاه کردن به فیلم‌های پورنو به بیشتر به حس کنجکاوی آقایان در زمینه ی مسائل جنسی برمیگردد.از آنجا که در جامعه ی ما در این حوزه، آموزش کافی وجود ندارد آقایان از سر کنجکاوی این فیلمها را می‌بینند و تصور میکنند که با دیدن این فیلمها علم و اطلاعاتی که در این خصوص لازم دارند را به دست می‌آورند، در حالی‌که تصور اشتباهی است. علاوه بر این، دیدن فیلمها میتواند برایشان لذتی هم به همراه داشته باشد. به همین دلیل هم عده‌ای از سر لذت طلبی این فیلم‌ها را مشاهده می‌کنند.»
وقتی خانمی متوجه می‌شود شوهرش پنهانی فیلم و کلیپ‌های پورنوگرافی تماشا می‌کند، این که چطور با او برخورد کند، مسئله بسیار مهمی است. «لازم است همان دفعه اولی که خانم متوجه این مسئله شد خیلی دوستانه و صریح احساس خودش را در این‌باره با آقا در میان بگذارد و بگوید از اینکه همسرش مشغول دیدن این فیلم‌هاست چه احساسی دارد و این باعث ناراحتی ا‌‌ش می‌شود. آقا هم باید توضیح بدهد که به چه علت این فیلمها را تماشا میکند. در این زمان نوع بیان خانم و اینکه چطور مسئله را بیان می‌کند مهم و تعیین‌کننده است. خانمها در این شرایط نباید به شکل هجومی و پرخاشگرانه و با لحن سرزنش‌آمیز با همسرشان صحبت کنند. خانم باید به همسرش بگوید مثلا من ساعت 2 شب بیدار شدم و تو را در حال دیدن فیلم مستهجن دیدم و از این بابت حس خوبی ندارم و بعد منتظر شود تا آقا به این مسئله جواب دهد. تنها در این صورت است که می توان مشکل را با صحبت کردن حل کرد.»
گاهی اوقات خانم ها به محض فهمیدن این موضوع احساس چندش‌آور و ناراحت کننده ای را تجربه میکنند تا جایی که شاید حتی این مسئله رابطه جنسی‌شان را تحت تأثیر قرار دهد. اما این رویکرد نه تنها مشکل را برطرف نمی‌کند که باعث بروز مشکلات بیشتری خواهد شد:« خانم‌ها نباید این‌طور به موضوع نگاه کنند چون آن وقت دچار ناراحتی و عذاب فراوان می‌شوند. همان‌طور که گفتم گاهی اوقات مردها یا حتی زنان این فیلم ¬ها را به دلیل کنجکاوی که در خصوص مسائل جنسی دارند نگاه می¬‌کنند. آقایان هم باید در این موارد اقدام به دلجویی از همسرشان کنند؛ به او بگویند که دوستش دارند و بخاطر لذت نبردن از رابطه¬‌ی جنسی‌شان نیست که به سمت نگاه کردن این فیلم‌ها می‌روند. بگویند که برای همسرشان جایگاه و ارزش خاصی قائل هستند و از رابطه با او لذت می¬برند. مردها باید به همسرشان بگویند که او زیباست و هیچ چیزی کم ندارد و ... خانم ها هم باید باور کنند 90 درصد آقایان صرفا به دلیل همان کنجکاوی و آموزش دیدن به سمت نگاه کردن آن فیلم ها می‌روند نه چیز دیگری. البته در این فیلم‌ها معمولا نکته آموزشی وجود ندارد و همه چیز صرفا فیلم است.»

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لطفا کمی صبر کنید...