در بین مشغله های مختلف قبل از عروسی بد نیست وقتی هم برای ورزش بگذارید تا در لباس عروسی خوش اندام تر ظاهر شوید

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

شما یک نوعروس خوشبخت هستید و زندگی از این بهتر نمی‌شود. در این موضوع هیچ شکی نیست اما آیا این روزها که از صبح تا شب در مراکز خرید، سالن‌های زیبایی، مزون‌ها و... دنبال تهیه مقدمات مراسم ازدواجتان هستید و به کوچکترین جزئیات آن فکر می‌کنید تا بهترین عروس فامیل شوید ورزش کردن و مراقبت از جسم خودتان را فراموش نکرده‌اید؟ اگر جوابتان به این پرسش مثبت است بدانید که اصلا تنها نیستید چون اغلب عروس خانم‌ها در چند هفته باقی‌مانده به مراسمشان کمی تا قسمتی دچار فراموشی ناشی از کار زیاد و هیجان می‌شوند. به همین خاطر است که اغلب از برنامه ورزشی‌شان جا می‌مانند یا یادشان می‌رود که مراقب برنامه غذایی روزانه‌شان باشند. می‌دانید مچشان کجا گرفته می شود؟ وقتی برای آخرین پرو لباس عروس یا حنابندان نزد خیاط می‌روند و می‌بینند که شکمشان از روی لباس برجسته یا بازوهایشان شل و افتاده شده است. اگر دوست ندارید در دو سه ماهی که به مراسم عروسی‌تان باقی مانده دچار چنین شک عظیمی شوید بد نیست برنامه ورزشی هشت هفته‌ای انجمن آنلاین تناسب اندام بانوان FitnessGlo که نامش «عروس گرفتار» است را دنبال کنید.
البته نوعروس برای کمک به شما بخشی از این نرمش‌های ساده که باعث می‌شود در هر نوع لباس عروسی زیبا باشید و همچون یک ستاره بدرخشید را برایتان جمع‌آوری کرده است. پس ادامه مطلب بخوانید...

اگر مدل لباستان بدون بند یا بی‌آستین و یقه بازست:

شما به بازوهایی فرم‌گرفته و شانه‌هایی زیبا احتیاج دارید.
چنین لباس‌هایی بازوان، شانه‌ها و پشت شما را نشان می‌دهند بنابراین بهتر است تمرکزتان را روی این قسمتهای بدن بگذارید تا در روز عروسی اندامی کاملا متناسب داشته باشید. متخصصان بدن‌سازی پیشنهاد می‌کنند که برای رسیدن به چنین اندامی حرکات ورزشی را به برنامه روزانه‌تان را اضافه کنید.

  • ورزش 1 :

این یکی از بهترین تمرین‌ها برای به دست آوردن شانه‌هایی استخوانی و زیباست. بایستید، بطوریکه وزنه‌ها در دو طرفتان قرار گرفته باشد. دستهایتان را به بیرون باز کنید تا بدنتان به شکل حرف T انگلیسی قرار بگیرد. دست‌ها را به موزات شانه‌هایتان نگه دارید. چند لحظه در همین حالت بمانید و دوباره به آرامی دستها را پایین آورده و به حالت اول بازگردید. از وزنه های 2 و 3 کیلویی استفاده کنید و این حرکت را در سه ست متوالی 12-15 تایی انجام دهید.

  • ورزش2:

بایستید و دمبل‌ها را در اطرافتان قرار دهید طوریکه کف دستانتان به سمت جلو باشد. دمبل‌ها را از جلوی بدن به سمت بالا بیاورید و مقابل شانه‌هایتان قرار دهید. لحظه‌ای صبر کنید و دوباره به آرامی آنها را پایین ببرید. از دمبل‌های 3 تا 4 کیلویی استفاده کنید و این حرکت را در سه ست 12-15 تایی تکرار کنید.

  • ورزش 3:

این ورزش ماهیچه‌های شانه و سینه شما را درگیر می‌کند. در ابتدا روی زمین قرار بگیرید به طوریکه صورتتان به سمت زمین باشد. دست‌هایتان را روی زمین قرار دهید و بدنتان را بالا بکشید تا روی زانوها یا انگشت‌های پایتان قرار بگیرید. حالا به آرامی روی دستانتان به سمت پایین بروید و دوباره به بالا برگردید. سعی کنید از ماهیچه‌های شانه و سینه‌تان برای بالا رفتن کمک بگیرید. این حرکت را در سه ست 6-10 تایی تکرار کنید.

 

فوت کوزه گری:

 

در همه این حرکات سعی کنید گردن و پشتتان را هم تراز ستون فقراتتان نگه دارید. از استفاده کردن از وزنه‌های 2 تا 4 کیلو‌گرمی نترسید، مطمئن باشید ماهیچه‌هایتان بیش از حد درشت نمی‌شود و شما در لباس عروسیتان واقعا زیبا خواهید شد!

اگر مدل لباس شما لباسی بلند، راسته و کمی تنگ است:

 

شما به اندامی لاغر بدون پهلو و شکم اضافی نیاز دارید.
این مدل لباس عروس‌های کلاسیک و زیبا به راحتی همه برآمدگیهای بدن شما را نشان می‌دهد به همین دلیل باید همه ماهیچه‌هایتان را تقویت کنید تا هیچ گونه چربی اضافی نداشته باشند. برای داشتن چنین اندامی این نرمش‌ها را در ست‌های متوالی تکرار کنید و هربار چند ثانیه به ماهیچه‌هایتان استراحت دهید.

  1. به سرعت بدوید طوریکه دستانتان در کنار بدن تکان بخورد و پاهایتان آنقدر بالا بیاید که به باسنتان ضربه بزند.
  2. دوباره شروع به دویدن کنید جوری که زانوهایتان تا شکم بالا بیایند.
  3. بایستید و پاهایتان را جفت کنید. دمبل‌های 3 تا 5 کیلوگرمی را بردارید. با پای راستتان یک قدم به عقب بروید، زانوهایتان را 90 درجه خم کنید و در عین حال به طور همزمان هر دو بازو را خم کنید. بازوهایتان را به سمت جلو بکشید و دمبلها را مستقیم بالای شانه بیاورید. دوباره بازوها را به حالت قبلی و به موازات شانه‌هایتان برگردانید. با پای راستتان یک قدم جلو بروید و دستهایتان را به حالت ابتدایی بازگردانید. این حرکت را برای پای چپ هم تکرار کنید.
  4. پاهایتان را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید و دمبل‌های 3 تا 5 کیلوگرمی را در دستتان بگیرید. بازوها باید تا زاویه 90 درجه خم باشند. زمانیکه به سمت پای چپتان می‌چرخید دمبل سمت راست باید کمی عقب‌تر از باسنتان قرار بگیرند. برای اینکه بهتر اینکار را انجام دهید بازوهایتان را به بدنتان بچسبانید و بیشتر به عضلاتتان فشار آورید.

فوت کوزه گری:

برای اینکه انگیزه‌ای بیشتری برای ورزش کردن پیدا کنید، بهتر است زمانی را برای ورزش دونفره در نظر بگیرید و از قبل فلشتان را پر از آهنگ‌های موردعلاقه‌تان کنید که هم شما و هم آقاداماد سرحال بیایید.

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.