درست است که مانکن شدن و داشتن اندام زیبا آرزوی هر خانمی است و مردها نیز معمولا دوست دارند همسری با اندام متناسب داشته باشند اما گرفتن رژیم های شدید و متعدد نه فقط راه خوبی برای رسیدن به این هدف نیست.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.


تحریریه نوعروس / مستانه تابش :
رژیم های بی هدف لاغری،  می تواند عوارض شدیدی برای تان داشته باشد که مستقیما زیبایی و سلامتی تان را تحت تحتث قرار می دهد و خیلی گران برای تان تمام می شود.

شل شدن پوست
متاسفانه با از بین رفتن چربی‌ها پوست بدن خود به خود سفت نمی‌شود. بنابراین وقتی میزان وزنی که از دست دادید زیاد باشد، طبیعی است که با حجم نه‌چندان کمی از پوست‌های شل و آویزان شده در ناحیه شکک، سینه، زیربغل و... مواجه می‌شوید. علتس هم این است که وقتی چاق بودید، پوس‌تان کش آمده تا حجم‌های اضافی را بپوشاند. درحالیکه وقتی لاغر می‌شوید، احتمالا پوست‌تان الاستیسیته لازم را برای بازگشت به حالت قبل ندارد. میزان افتادگی پوست پس از کاهش وزن زیاد به عواملی مثل سن، میزان وزن از دست رفته و همچنین تعداد دفعاتی دارد که لاغر شدید و دوباره اضافه وزن پیدا کردید.

افسردگی
وزن کم کردید و حالا احساس می‌کنید آنقدر که باید و شاید خوشحال نیستید و از زندگی لذت نمی‌برید؟ حق با شماست! محققان می‌گویند کاهش وزن زیاد می‌تواند با افزایش احتمال افسردگی همراه باشد. اما چرا؟ مگر نه اینکه شما 20-30 کیلو لاغرتر شده‌اید و با پایین آمدن هر یک کیلو از وزن‌تان توی آسمان‌ها سیر می‌کردید؟ پس این احساس نارضایی از کجا آمده است؟

محققان انگلیسی می‌‌گویند با بررسی 2000 فرد بزرگسال به این نتیجه رسیده‌اند که آدم‌هایی که 5 درصد از وزن خود را از دست می‌‌دهند، 78 درصد بیش از دیگران در معرض افسردگی هستند. علتش هم این است که ما معمولا همه امیدهای‌مان را در کاهش وزن خلاصه می‌کنیم و فکر می‌کنیم با لاغر شدن خیلی از مشکلات‌مان حل می‌شود، ولی وقتی به وزن مورد نظر می‌رسیم و می‌بینیم آن مشکلات همچنان سر جای خودشان باقی‌مانده‌اند، احساس افسردگی می‌کنیم و امیدمان را از دست می‌دهیم.


      
مشکلات عاطفی با همسر

اینکه شما و همسرتان با هم شروع به رژیم گرفتن برای کاهش وزن کنید، شانس موفقیت هر دو نفرتان را افزایش می‌دهد، اما محققان آمریکایی می‌گویند اگر فقط یک زوج شروع به کاهش وزن کند ـ به‌خصوص اگر وزنی که از دست می‌دهد، زیاد باشد ـ احتمالا در روابط خود با همسرش دچار مشکل می‌شود. علتش هم این است که رژیم و کاهش وزن مستلزم یک‌سری تغییران اساسی در سبک زندگی و عادات روزانه است. تصور کنید همسرتان جزو آدم‌هایی است که عاشق فست‌فود هستند و دوست دارد هفته‌ای چند بار بیرون منزل غذا بخورد یا اگر نوشابه نخورد غذا از گلویش پایین نمی‌رود، اما شما به خاطر رژیم‌تان نمی‌توانید او را همراهی کنید. همین مساله به راحتی می‌تواند باعث بروز اختلاف میان شما شود. درواقع روان‌شناسان می‌گویند وقتی یک از زوجین وزن زیادی کم می‌کند، دیگری ممکن است دچار احساس حسادت یا گناه شده و یا تصور کند که همسرش نسبت به او بی‌توجه شده است.


دردهای شکمی
افرادی که خیلی سریع وزن زیادی کم می‌کنند، در معرض ابتلا به سنگ‌های کیسه صفرا هستند که می‌تواند دردهای ناحیه شکم را ایجاد کند. البته تا وقتی که این سنگ‌ها مجرای صفراوی را نبسته باشند، دردی ایجاد نمی‌کند هر چند که به علت از دست رفتن بیش از حد آب و مایعات بدن به وجود می‌آیند. بدن شما به‌ویژه کیسه صفرا برای حفظ عملکرد طبیعی خود به صفرا نیاز دارد و چاقی شکمی شما هم تنها مربوط به خوردن چربی نیست، بلکه به خاطر کالری‌های اضافه‌ای که در رژیم‌تان دریافت می‌کنید، به وجود آمده است. مصرف آب و مایعات کافی در طول روز را فراموش نکنید و اگر به دنبال رژیم‌های طولانی دچار دردهای شکمی شدید، تهوع و تب شدید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.