با انواع پاشنه ها و کاربرد آنها در ست کردن لباس خود آشنا شوید

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

حدود 5 نوع پاشنه برای کفش های مختلف وجود دارد،پاشنه هایی که هرکدام برای یک نوع لباس مناسب تر هستند و کاربرد آنها با هم متفاوت است و همانطور که اصلا خوب نیست با کفش پاشنه دار به کوه بروید اصلا برازنده نیست که با کفش بدون پاشنه به جشن عروسی بروید.

  • کفش پاشنه سه سانت کفش :با پاشنه کوتاه و باریک که ارتفاع پاشنه آن در بلندترین حالت از سه سانتی متر بیشتر نمی شود، به همین دلیل پاشنه راحتی است. به خانم هایی که قد آنها از حد نرمال کوتاه تر است، پیشنهاد می کنیم کفش های روزمره خود را با این مدل پاشنه انتخاب کنند. کفش با این مدل پاشنه، برای کار و مهمانی های عصر مناسب است.
  • کفش های پامپز: به فرم های کلاسیک کفش های پاشنه بلند پامپز گفته می شود.کفش هایی با حداقل هفت سانتیمتر پاشنه هستند. پهنای این پاشنه باریک از محل قرارگرفتن روی زمین تا محل اتصال به کفش مقدار کمی پهن می شود. راحت ترین کفشی که می توانید برای یک مهمانی شب انتخاب کنید، پامپز است کفش هایی با پاشنه کوتاه تر انتخاب های خوبی برای یک مجلس رسمی نیستند.
  •  
  • پاشنه های کفشتان به لباستان می آید          
  • کفش های لژدار: این کفش ها را باید به عنوان کفش تنبل ها معرفی کرد؛ کفشی راحت که خستگی استفاده از پاشنه را ندارد اما قد شما را افزایش می دهد. فقط یادتان باشد زیباترین کفش لژدار را هم داشته باشید، انتخاب مناسبی برای یک مجلس رسمی نیست و بهتر است در دورهمی، مهمانی عصر، کارهای روزانه و ... از آن استفاده کنید.
  • پاشنه بلند و باریک: این مدل کفش انتخاب مناسبی برای مهمانی های رسمی مانند عروسی است اما استفاده از آن مرد میدان می خواهد. ساعت ها راه رفتن با کفش پاشنه باریک که حداقل 10 سانتیمتر ارتفاع دارد، کار آسانی نیست اما به دلیل افزایش قد، فرمی کشیده به اندام می دهد و در زیبا شدن لباس رسمی نقش پررنگی دارد. سطح قرار گرفتن این مدل روی زمین نباید بیش از یک سانتیمتر مربع باشد.
  •  
  • پاشنه های کفشتان به لباستان می آید       
  • پاشنه تخم مرغی: این مدل پاشنه، یکی از قدیمی ترین مدل های پاشنه است. پاشنه ای که محل اتصال آن به کفش پهن است و تا زمین کمی باریک می شود، البته ارتفاع این پاشنه بین سه تا پنج سانتیمتر است به همین دلیل نمونه راحتی محسوب می شود. این روزها پاشنه تخم مرغی محبوبیت زیادی ندارد اما راحتی آن غیرقابل انکار است.

 ###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.