آیا می دانید چگونه می توانید موهایی لطیف و درخشان داشته باشید؟

برای عکس و فیلم جشن عروسی اینجا می تونی بهترین آتلیه و با قیمت مناسب انتخاب کنی.

داشتن موهای رویایی در روز عروسی فقط یک رویای قشنگ که شب‌ها خوابش را می‌بینید، نیست، شما هم می‌توانید در بزرگ ترین روز زندگی‌تان مانند همان مدل‌هایی که در ژورنال‌ها دیده‌اید، موهایی نرم، لطیف و درخشان داشته باشید به شرطی که به این پنج قدم پایبند باشید.

1. موهایتان را در بهترین شرایط ممکن قرار دهید
برای داشتن موهایی رویایی باید از 5 ماه مانده به عروسی دست به کار شوید. البته لازم نیست که برای این کار حتما به آرایشگاه مراجعه کنید. با استفاده از حالت‌دهنده‌های مو که به صورت کرم و روغن در بازار موجود هستند می‌توانید این کار را در خانه هم به همان خوبی آرایشگاه انجام دهید و صد البته در هزینه‌ها کمی صرفه‌جویی کنید. البته هر 6 تا 8 هفته یکبار باید برای حالت دادن موهایتان به آرایشگاه بروید تا احتمال خشک شدن و صدمه دیدن انتهای موهایتان به حداقل برسد.

2. خواسته‌هایتان را مشخص کنید
شما علاوه بر حالت دهنده عمیق مو به یکی دو جلسه مشاوره عمیق با آرایشگرتان هم احتیاج دارید! البته بهتر است تصویر از مدل موی مورد نظرتان را همراه داشته باشید چون آرایشگر قطعا از روی یک مدل بصری بهتر می‌تواند نظر بدهد تا حرفهای شما که شاید چندان دقیق و حرفه‌ای نباشد. اگر قرار است شانه‌ خاص، تاج یا گل‌های طبیعی لا به لای موهایتان قرار دهید، حتما قبل از عروسی برای یکبار هم که شده آنها را به آرایشگرتان نشان دهید. درضمن اگر فرصتش را دارید حتما از آرایشگرتان بخواهید که چند هفته قبل از عروسی موهایتان را به سبک دلخواه درست کرده و اگر از نتیجه کار راضی بودید، آن مدل را برای روز جشن انتخاب کنید در غیر این صورت یا دنبال آرایشگر دیگری باشید یا مدل دیگری.


           
پنج قدم تا تبدیل شدن به عروسی با موهای رویایی
3. لباستان را مد نظر داشته باشید
به طور معمول هر چه لباس عروس شما ساده‌تر باشد موهای شما هم باید بتوانند این سادگی را به خوبی منعکس کنند. مثلا اگر لباس عروستان ساده و تمام ساتن است، شینیون صاف پشت سر به خوبی جنس و لطافت پارچه را به ببیننده القا می‌کند. البته یادتان باشد که در همه مراحل انتخاب باید به ویژگی‌های شخصیتی خودتان هم توجه کنید. مثلا اگر همیشه موهایتان شل بسته می شده یا اکثر اوقات به شیوه باز آرایش می‌شده، شینیون سفت و کشیده‌ای که پشت سر جمع شده باشد، شاید خیلی با شخصیت همیشگی‌تان جور نباشد. پس اول به جنس پارچه لباس عروسی و مدل آن توجه کنید بعد به سلایق فردی خودتان فکر کنید و سپس راجع به مدل موهایتان در روز عروسی تصمیم بگیرید.

4. رنگ کردن یا نکردن مساله این است
اگر تصمیم دارید موهایتان را برای روز عروسی رنگ کنید، لطفا این کار را 3 ماه قبل از تاریخ عروسی انجام دهید به خصوص اگر تا به حال از این رنگ مو استفاده نکرده اید. این طوری هم خود و هم همسرتان به رنگ جدید عادت می‌کنید و هم آرایشگرتان راحت تر می تواند درباره مدل مو و... تصمیم بگیرد. البته لازم است که این رنگ را در روزهای قبل از عروسی ترمیم کنید. بهتر است این بار به جای رنگ کردن موها در منزل به آرایشگر مراجعه کنید. متخصصان این کار اول پوست شما را از نظر گرم یا سرد بودن بررسی می‌کنند، به عنوان مثال اگر پوست گرمی دارید توصیه می‌کنند که تن موهایتان عسلی – وانیلی شود. اگر آرایشگر شما چیزی درباره گرمی و سردی پوست نمی داند یا چنین توصیه های به شما نمی کند، فوری آرایشگرتان را عوض کنید.

5. لوازم جانبی تزئین مو را فراموش نکنید
اغلب عروس‌ها با هر مدل مویی که در روز عروسی شان دارند _ شینیون بالا، پایین یا وسط _ به راحتی می‌توانند از تور سر مخصوص عروس استفاده کنند. اما باید از قبل این مساله را به آرایشگرتان اطلاع دهید چون اگر شینیوتان پایین باشد باید از روش‌های خاصی برای نگه داستن تور روی سر استفاده شود که در مورد شینیون بالا صادق نیست. این موضوع را هم گوشه ذهنتان داشته باشید که مدل‌هایی که به سمت پایین جمع می شوند خیلی با انواع شانه‌ها و سنجاق‌ها و گیره‌های تزئینی هم خوانی دارند.

###

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.