فرقی نمیکند مادر عروس خانم باشید یا مادر آقای داماد . در مراسم عروسی چشم همه به شما است تا ببینند چه چیزی پوشیده اید و چه طور در جشن عروسی فرزندتان شرکت کرده اید . با این اصولی که برایتان گفته ایم لباس بپوشید تا هم راحت باشید و هم برازنده باشید .

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس/میترا شکری: انتخاب لباس برای شرکت در مراسم عروسی، واقعا انتخاب سختی است. فرقی ندارد شما در این عروسی چه نقشی دارید، مادر عروس هستید، مادر داماد هستید یا یک فامیل خیلی دور. همگی از چند ماه قبل به تکاپوی عروسی می افتند و شروع می کنند به فکر کردن به لباسی که قرار است به تن کنند. اگر قرار است به عنوان «مادر» وارد مراسم عروسی دختر یا پسرتان شوید، باید به بعضی از مسائل دقت کنید. در ادامه پیشنهادات «نوعروس» را درباره ی لباس مناسب می خوانید.

پیشنهاداتی برای لباس مادر عروس

پارچه ی تافته یا ساتن
برای اینکه لباس تان فرم خوبی داشته باشد و فرم بدن تان به را خوبی نشان بدهد بهتر است از پارچه های نفیسی مانند تافته یا ساتن آمریکایی استفاده کنید. این پارچه ها ابهت شما را نشان می دهد و جلوه ی تان را به عنوان مادر عروس یا داماد چند برابر می کند. خیلی از مادرها به اشتباه تصمیم می گیرند لباس هایی با جنس ریون به تن کنند و این اعتقاد را دارند که پارچه ی ریون روی تن شان می ریزد و لاغرتر نشان شان می دهد، در حالیکه در 90 درصد مواقع اینطور نیست و پارچه ی ریون فقط باعث می شود بدن تان افتاده تر به نظر برسد و برآمدگی های بدن تان بیشتر به چشم بیاید. البته اگر مادر جوانی هستید و بدن ترکه ای دارید می توانید ریون را هم انتخاب کنید، اما رسمی بودن در این مراسم برای شما از هر چیزی واجب تر است.

دنباله دار نباشید
چه مادر عروس باشید چه در جایگاه مادرشوهر قرار بگیرید، اگر به لباس تان دنباله بدهید همه ناخوادآگاه به این فکر می کنند شما می خواهید بیشتر از عروس به چشم بیایید. جدا از این شما به عنوان میزبان باید مدام در مراسم عروسی به اینطرف و آن طرف بروید و داشتن دنباله ی لباس ممکن است برای شما مشکلات زیادی ایجاد کند. پس قید لباس دنباله دار را بزنید.

کت و دامن یا پیراهن؟
این مسئله کاملا به خودتان بستگی دارد که در عروسی فرزندتان کت و دامن بپوشید یا پیراهن. برای انتخاب کافیست ببینید چه چیزی به شما می آید. اگر در تمام مراسم ها کت و دامن به تن می کنید و همه می گویند کت و دامن برای شما مناسب تر است، در شب عروسی این ریسک را به خرج ندهید که پیراهن نپوشید مگر اینکه تصمیم داشته باشید یک تغییر بزرگ در شب عروسی فرزندتان ایجاد کنید و مطمئن باشید پیراهن یا کت و دامنی که در نظر گرفته اید نقص ندارد.

پیشنهاداتی برای لباس مادر عروس

مادرانه بپوشید
با مد شدن لباس های دکلته، پشت باز، کوتاه و... خیلی ها تمایل دارند از آنها استفاده کنند و طبیعتا این حق هر کسی است اما اگر در جایگاه مادر عروس یا داماد در مراسم حضور دارید بهتر است لباسی با این مشخصات استفاده نکنید چون هنوز نگاه عرف به این شکل لباس ها برای مادر عروس یا داماد نگاه خوبی نیست. در مراسم فرزندتان بهترین گزینه این است که مادرانه رفتار کنید و مانند یک مادر با سلیقه و خوش پوش در مراسم بدرخشید.
علاوه بر پوشیدگی و جذابیت لباس، یک نکته ی مادرانه ی دیگر هم وجود دارد که مربوط به رنگ لباس می شود، انتخاب رنگ مناسب برای شب عروسی می تواند از شما یک ملکه بسازد، اما انتخاب نامناسب رنگ حتما شما را با مشکل مواجه می کند. مثلا خودتان فکر کنید رنگ فسفری برای زنی که دهه ی 40 یا 50 زندگی اش را می گذراند، آن هم در شب عروسی فرزندش واقعا چه انتخاب نادرستی است. اما در کنار آن استفاه از رنگ های سرمه ای، کرم، آبی، یشمی، طلایی و ... جذابیت شما را دو چندان می کند.

سنگ دوزی شده
همانطور که گفتیم مادر عروس باید حسابی درخشان باشد. سنگ دوزی، گلدوزی، هر فن دیگری که می شود روی لباس استفاده کنید برای شما بهترین انتخاب است. به خیاط تان بگویید روی لباس تان را با سنگ های قیمتی تزئین کند. برای انتخاب رنگ سنگ‌ ها حساسیت به خرج بدهید و چیزی را انتخاب کنید که شما را زیباتر از قبل کند.

پیشنهاداتی برای لباس مادر عروس

دانتل های کار شده
علاوه بر پارچه های تافته شما می توانید از دانتل های کار شده برای لباس تان استفاده کنید. دانتل ها علاوه بر زیبایی که دارند به لباس ابهت خاصی می دهد و می توانند جزو بهترین انتخاب ‌ها برای مادر عروس و مادر داماد باشند. دانتل های کار نشده با گل های برجسته برای کسانی که اندام پر تری دارند انتخاب بهتری است و کسانی که اندام شان لاغر است می توانند از دانتل های کار شده و براق استفاده کنند.
 

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.