آزمایش های قبل از ازدواج آنقدر مهمند که میتواند در بعضی موارد حتی مانع از سر گرفتن زندگی مشترک شما شوند، مواردی مانند عیوب ژنتیکی ، اعتیاد و تالاسمی از این مواردند.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

تحریریه نوعروس/ میترا شکری: قبل از ازدواج باید یک روز کامل را صرف آزمایش دادن و شرکت در کلاس های مختلف کنید. شاید در نگاه اول این آزمایش ها به نظرتان خیلی خسته کننده بیایند و حوصله تان را سر ببرند اما واقعیت امر اینجاست که این آزمایش ها هم مهم هستند، هم اینکه اگر انجام‌ شان ندهید عقدتان نمی کنند. اگر این آزمایش‌ ها قبل از ازدواج گرفته نمی شد نمی توانستید بفهمید که قرار است با چه کسی ازدواج کنید. اگر به نظرتان این آزمایش ها بیهوده به نظر می رسد بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید.

چه مواردی تست می شوند؟

آزمایش های ضروری قبل از ازدواج شامل یک نمونه ی خون و یک نمونه ادرار می‌ شود. نمونه ی خون برای بیماری هایی مانند تالاسمی، سیفلیس و ویروس هپاتیت ب است و نمونه ی ادرار برای اعتیاد. این آزمایش‌ها به این دلیل مهم هستند که اگر در خون یا ادرار شما بیماری تشخیص داده شد، شما بتوانید راحت تصمیم بگیرید که چطور با این مسئله کنار بیایند.

چرا آزمایش‌های پیش از ازدواج مهم هستند؟

بعد از اعلام نتایج این آزمایش هاست که زوجین می توانند تصمیم بگیرند که با هم ازدواج می کنند یا نه. گذشته از آن اگر امکان این وجود داشته باشد که ازدواج شان بچه‌ های نا سالم و مریض به دنیا بیایند، باید تصمیم بگیرند که بچه دار بشوند یا نه.
برای دریافت برگه ی آزمایش باید به دفتری که قرار است در آنجا مراسم عقدتان را برگزار کنید بروید و معرفی نامه بگیرید. معرفی نامه برگه ی ورود شما به آزمایشگاه های مخصوص است. آزمایشگاهی که تقلب کردن و دور زدن در آن نقشی ندارد. معرفی نامه ای که در دست دارید، یک ماه اعتبار دارد و اگر جواب آزمایش را در این یک ماه به دست عاقد نرسانید، باید دوباره آزمایش بدهید.
تالاسمی جز بیماری های ارثی است که در آن فرد به کم خونی شدید مبتلا می شود. فرد مبتلا به تالاسمی ممکن است با پوکی استخوان، دیابت، مشکلات قلبی و عروقی و ... نیز درگیر شود. به همین دلیل اگر فردی که قرار است با او ازدواج کنید، مبتلا به تالاسمی است باید با پزشک حتما صحبت کنید و ببینید امکان دارد این ازدواج سر بگیرد یا نه.
اگر در آزمایش مورد نظر، تشخیص داده شد که شما مبتلا به تالاسمی مینور هستید، به راحتی می‌ توانید ازدواج کنید بدون اینکه مشکلی برای فرزندتان به وجود بیاید اما اگر هر دوی شما به تالاسمی مینور مبتلا باشید، قطعا ضریب مبتلا شدن فرزندتان به تالاسمی بالا می رود.
مورد بعدی اعتیاد است که تعداد زیادی از طلاق‌ های دادگاه خانواده را به خودش اختصاص داده است. اگر فردی اعتیاد داشته باشد، قطعا در آزمایش ادرار می توانید مچ او را بگیرید. سعی کنید زمانیکه طرف مقابل تان قرار است آزمایش بدهد، حتما حواس تان کامل به او باشد تا نتواند تقلب کند.
سفلیس یک بیماری خونی مقاربتی است که در آزمایش های قبل از ازدواج نقش مهمی را ایفا می کند. شخصی که دچار این بیماری باشد برای ازدواج کردن راه درازی را در پیش دارد و معمولا ازدواج پر فراز و نشیبی را خواهد داشت .

چرا آزمایش‌های پیش از ازدواج مهم هستند؟
علاوه بر آزمایش تزریق یکسری واکسن هم جز ضروریات به حساب می آید. «کزاز» جزو مهم ترین واکسن هایی است که باید قبل از ازدواج دریافت کنید. این واکسن به شماکمک می کند تا اگر بدن تان زخم شد، خیلی نگران نباشید که به کزاز مبتلا شوید. اگر این واکسن را نگیرید، با دیدن کوچکترین زخمی باید نگران درگیر شدن با بیماری باشید. پس این واکسن را جدی بگیرید .
همه ی اینهایی که درباره شان صحبت کردیم مهم و ضروری هستند اما مهم تر از همه تحقیقات و شناختی است که شما باید از طرف مقابل تان طی دو تا سه ماه آشنایی به دست بیاورید. ممکن است فرد اعتیاد داشته باشد و به خاطر آزمایش مدتی موادش را کنار بگذارد و مصرف نکند، شما نمی توانید فقط به همان آزمایش تکیه کنید باید حسابی طرف را بشناسید و درباره‌اش تحقیق کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرد.

 

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.