بعضی از مردم گویی عروس‌و داماد را زوجی دست‌و‌دل‌باز، مهربان و صبور تصور می کنند که چند ده میلیون تومان خرج کرده‌اند که مهمان‌ها هر بریز و بپاشی که دوست دارند را انجام دهند. اما این دلیل نمی‌شود که هر کاری که دل‌مان خواست انجام دهیم.

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

بعضی از مردم گویی عروس‌و داماد را زوجی دست‌و‌دل‌باز، مهربان و صبور تصور می کنند که چند ده میلیون تومان خرج کرده‌اند که مهمان‌ها هر بریز و بپاشی که دوست دارند را انجام دهند.‌ اگرچه جشن عروسی ممکن است خیلی از مهمان‌ها را نشناسیم و عروس و داماد هم گرفتارتر از آن اند که حواس‌شان به ما باشد اما این دلیل نمی‌شود که هر کاری که دل‌مان خواست انجام دهیم.


1. با فردی که دعوت نشده به عروسی بروید

اگر روی کارت دعوت فقط اسم شما یا اعضای خانواده‌تان نوشته شده است، دوستی که تازه با آن آشنا شده‌اید یا مهمانی که سرزده به منزل‌تان آمده را به جشن عروسی نبرید. معمولا تدارکات به تعداد مهمان‌هاست و اگر قرار باشد هر کس یک نفر اضافه را با خود همراه ببرد در جشن عروسی هرج و مرج ایجاد می‌شود. درضمن شاید عروس و داماد فقط افراد درجه 1 را دعوت کرده باشند و حضور غریبه در این فضا برای آنها ناخوشایند باشد.
درعوض: اگر دوست ندارید در جشن تنها باشید، از عروس یا داماد بپرسید که فرد مجردی دیگری را هم دعوت کرده‌اند و از آنها بخواهید شما را با هم آشنا کنند.

2. چپ و راست از عروس و داماد عکس بگیرید

عروس و داماد چند ساعت جلوی دوربین عکاس‌شان ژست‌های خسته‌کننده گرفته‌اند و هفته‌ سختی را گذرانده‌اند و روز عروسی هم حتما از ساعت 5:00 صبح بیدار شده‌اند. آنها را راحت بگذارید.
در عوض: هنگامی که سر عقد همه با عروس و داماد عکس می‌گیرند یا هنگامی که در حال شادی هستند لحظه‌های شاد آنها را شکار کنید بدون این‌که مرتب از انها بخواهید تا ژست بگیرند.

3. هنگام مراسم عقد یا حلقه مزه بریزید

بعضی افراد هنگام مراسم به خصوص جشن عروسی مثلا خواندن خطبه عقد، قرائت شعر یا خواندن تصنیفی توسط مهمان‌های نزدیک یا ریش سفیدان یا حین رد و بدل کردن حلقه‌ها ناگهان شروع می‌کنند بلند بلند خاطره‌های احمقانه دوران بچگی را تعریف کردن یا دسته‌گل‌هایی را که عروس یا دامادهای قدیم‌ به آب داده‌اند را شرح داده و عروس یا داماد را در وضعیت بدی قرار می‌دهند.
در عوض: اگر چنین فکری به سرتان زد و نمی‌توانستید خودتان را کنترل کنید از مجلس بیرون بروید تا مراسم ویژه تمام شود. چنین شوخی‌هایی را بگذارید برای زمانی که تنها به حضور عروس و داماد می‌روید.

4. به کیک عروسی انگشت بزنید

کیک به این زیبایی و با شکوهی خیلی وسوسه برانگیز است اما اگر این وسوسه انگشت شما را به طرف کیک ببرد و دکور خامه‌ای آن را بر هم بزند عروس و داماد هیچ‌وقت شما را نمی‌بخشند.
درعوض: به این فکر کنید که این انتخاب و تهیه این کیک و حمل آن به محل عروسی چه هزینه ریالی و زمانی را به عروس و داماد تحمیل کرده است و اگر واقعا شکمو هستید از کیک فاصله بگیرید.

 

 

5. سفید بپوشید و در تمام عکس‌ها بپرید وسط

هر دختر خانمی تنها یک شب از زندگی‌اش فرصت دارد که مثل تک ستاره آسمان تاریک بدرخشد. واقعا زشت است که در این جشن عروسی یک نفر دیگر سفید بپوشد و در هر عکسی در مرکز بایستد.
در عوض: این همه رنگ در لباس فرو‌شی‌ها عرضه می‌شوند اگر به هر دلیلی می‌خواهید روشن بپوشید بروید سراغ نباتی، بژ، آبی آسمانی، یاسی، لیمویی یا حتی طرح‌های که رگه‌های سفید دارند.


6. بیش از حد بخورید و بیاشامید

عروس و داماد برای این‌که به مهمان‌ها خوش بگذرد بهترین انواع خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها و تنقلات را فراهم می‌کنند اما این دلیل نمی‌شود که شما بخواهید هر چه روی میزها گذاشته‌اند را امتحان کنید. نتیجه این پرخوری یا بی‌حال شدن خودتان و ‌لذت نبردن از عروسی می‌شود یا پس دادن هر آنچه خورده‌اید و خراب کردن عروسی دو بنده خدا.
در عوض: اگر واقعا خوراکی یا نوشیدنی‌ای را خیلی دوست دارید فقط همان یک نوع را بردارید تا گرسنگی یا تشنگی‌تان رفع شود. اگر چیزی روی میز وجود دارد که تا حالا نخورده‌اید یک قاشق از آن را بردارید تا نخورده از دنیا نروید. به هیچ وجه بیشتر از ظرفیت‌تان نخورید.

 

7. بگذارید بچه‌های‌تان هر آتشی که دوست دارند بسوزانند

هیچ کس دوست ندارد بچه‌های بی‌ادب و حرف گوش نکن را به عروسی‌اش راه دهد. اگر شما چنین فرزندانی دارید بدانید که بچه‌ها فقط به خاطر لطف و احترام دوست‌تان به جشن عروسی شما دعوت شده‌اند و نباید اجازه دهید که بچه‌ها هر جور شیطنتی که در مدرسه دارند را در جشن عروسی هم تکرار کنند.
در عوض: قبل از رسیدن به جشن با فرزندان‌تان اتمام حجت کنید و هر 20 دقیقه مسئولیت مراقبت از آنها را بین خود و همسرتان بچرخانید.

 

 

8. سرمیز شام هول بزنید

متاسفانه عادت زشت عجله برای شام و ترس از«نکند به من شام نرسد» در بسیاری از ما مشهود است. یادتان باشد که شام عروسی به تعداد مهمان‌ها و کمی بیشتر تدارک دیده‌ شده است. به یاد داشته باشید که خدمه مجلس از هجوم مهمان‌ها گیج می‌شوند و هرج و مرج وحشتناکی در جشن پدید می‌آید.
در عوض: در عوض ندارد دیگر! مودب باشید و صبر کنید نوبت‌تان شود.

<

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.