حبوبات سال هاست از داخل کابینت آمده اند بیرون و روی قفسه های آشپزخانه یا گوشه ای از اپن کنار اجاق گاز جا خوش کرده اند و اتفاقا به آشپرخانه ها رنگ و بوی خاصی داده اند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تحریریه نوعروس/میترا شکری : برای خرید سرویس حبوبات پیشنهاداتی داریم که فکر می کنیم با خواندن آنها ممکن است تصمیم بهتری برای خرید بگیرید.
پلاستیکی یا شیشه ای؟
اولین چیزی که در خرید سرویس حبوبات باید به آن دقت کنید، جنسی که مد نظرتان است. آنهایی که تم قالب وسایل آشپزخانه شان پلاستیک و رنگی است معمولا برای خرید سرویس حبوبات هم به سمت خرید سرویس حبوبات پلاستیکی می روند. جنس های پلاستیک به صرفه هستند، طرح و رنگ زیبایی دارند، ارزان قیمت هستند و دیرتر هم خراب می شوند اما مدتی است که از این سرویس خیلی استفاده نمی شوند و گرایش عروس خانم ها برای ظروف حبوبات بیشتر به سمت فلز و شیشه رفته است. البته اگر قرار است حبوبات را داخل کابینت بگذارید، ظروف پلاستیکی همچنان در صدر هستند.
ظروف شیشه ای این روزها بسیار پرطردار هستند چون نمای آشپزخانه را عوض می کنند. زمانی که شما یک قفسه ی رنگی زرد، قرمز، نخودی، سفید، سبز و قهوه ای در آشپزخانه تان داشته باشید قطعا زیبایی نمای آَشپزخانه تان چند برابر می شود. خصوصا اگر این قفسه خیلی جلوی چشم باشد. اگر قصد دارید از این ظروف بخرید، بهتر است نوعی را انتخاب کنید که ضخامت شیشه اش بیشتر است. چون شیشه هایی که خیلی نازک هستند زودتر از چیزی که تصورش را بکنید می شکنند.
شیشه های نازکی که به تازگی به بازار آمده و اتفاقا خیلی هم طرفدار دارند، گران هستند، آسیب پذیرند و احتمال شکسته شدن آنها خیلی زیاد است برای همین خیلی به صرفه نیست که از آن ها استفاده کنید. از آنجایی که در آشپزی سرعت عمل زیاد است و ممکن است گاهی حواس تان خیلی جمع نباشد، ظروف شیشه ای خریداری کنید که در فلزی دارد تا اگر موقع آشپزی در ظرف از دست تان افتاد، مجبور نباشید بین سرویس حبوبات تان یک شیشه ی بی در داشته باشید. درهای فلزی حتی اگر خراب شوند هم در بازار نمونه اش را می توانید پیدا کنید و بخرید، اما برای انواع شیشه ای خبری از زاپاس نیست.

یک قفسه رنگی در آشپزخانه
سرویس استیل یکی دیگر از گزینه هایی است که امروزه باب شده خصوصا برای عروس خانم های خوش سلیقه ای که آشپزخانه شان را با یخچال، ماشین لباسشویی و گاز سیلور پر کرده اند. برای این افراد معمولا سرویس استیل در صدر قرار دارد، البته بعضی ها هم به دلیل علاقه به رنگ ها و استفاده از آن برای شاد کردن و زیبا کردن آشپزخانه شان از سرویس های بلوری با درهای استیل استفاده می کنند. سرویس های استیل کمی گران تر از سرویس های شیشه ای هستند اما عمرشان هم بیشتر است.
سرویس های استیل شکسته نمی شوند، زرد نمی شوند، قر نمی شوند ممکن است فقط گاهی گرد روی شان بنشیند که می توانید آن را با یک دستمال ساده پاک کنید. برای اینکه برای هر بار استفاده از حبوبات مجبور نباشید در آن را باز کنید یا رویش برچسب بزنید، از سرویسی استفاده کنید که روی آن تلق یا شیشه است و محتویات داخلش دیده می شود.

   یک قفسه رنگی در آشپزخانه
یک دست لطفا انتخاب کنید
شاید به نظرتان برسد که اول زندگی یک ست 6 تایی برای سرویس حبوبات شما که تازه زندگی مشترک را شروع کرده اید کافی باشد، اما اینطور نیست. انتخاب سرویس حبوبات ربطی به تعداد نفرات ندارد و بیشتر به این مربوط است که شما چه انواعی از حبوبات را قرار است در آشپزی تان استفاده کنید.برای اینکه هر بار مجبور نباشید یک شیشه ی متفاوت را به سرویس تان حبوبات تان اضافه کنید در خرید اول دو سرویس بخرید تا اگر یکی از آنها خراب شد یا خواستید حبوبات تازه ای اضافه کنید، به مشکل برنخورید. شیشه هایی با شکل متفاوت و اندازه های مختلف زیبایی طبقه ی حبوبات شما را به طور کلی از بین می برد، بهتر است دقت کنید.

 

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.