آزمایشات قبل از بارداری

مشاوره آزمایشات قبل از بارداری راحت و آسان برای مادران آینده که با آزمایشات قبل از بارداری برای تولد نوزاد سالم خودشون تلاش میکنند

آزمایشات قبل از بارداری

رحم دو شاخ؛ می خواهم باردار شوم

پرسش: سلام من حدودا ۳۴ سال سن دارم و در هفته دهم بارداری هستم. رحم من دو شاخ هست و جنین هم در سمت راست، در خم کوچک قرار دارد. سوناگرافی رفتم و همه چیز طبیعی است و وقتی به پزشک مراجعه کردم، گفتند حجم رحم شما کوچک است و باید برداشته بشه. خواستم با شما مشورت کنم. آیا راهی هست که بچه را نگه دارم؟

آزمایشات قبل از بارداری

میخوام زود باردار بشم

پرسش: 28ساله و همسرم33ساله، هر دویمان سالم هستیم آزمایش هم دادیم،من حدود یک سال ونیم پیش یک سقط داشتم در هفته 5به دلیل رشد نکردن جنین، حال که یک سال گذشته و الان حدود هشت ماه است که اقدام به بارداری کرده ام بچه دار نمیشوم، از طرفی خیلی علاقه مندم زودتر باردار شوم زیرا بنا به دلایلی اگر دیرتر شود نمی توانم، آیا راهی است با اینکه هر دو سالمیم زودتر حامله شوم؟

آزمایشات قبل از بارداری

هنوز باردار نشدم، چه کنم؟

پرسش: من ٦سال و نیمه ازدواج کردم.٥ سال جلوگیری کردم، حدود ١ سال اقدام به بارداری کردم اما متأسفانه هنوز باردار نشدم. ٢٩ سالمه من و شوهرم پیش دکتر هم رفتیم. دکتر گفته هیچ مشکلی ندارین. اما از روزی که اقدام کردم عادتهای ماهانم به هم خورده اولا ١٠ روز دیرتر میومد این آخرا زود زود میاد. خیلی استرس دارم نمیدونم چیکار کنم. میشه کمکم کنید بی زحمت؟

آزمایشات قبل از بارداری

عمل تخمدان بر بارداری تاثیر دارد؟

پرسش: یه دختر 25 ساله هستم. یک سال پیش عمل تورشن تخمدان داشتم. گفتن دلیلش بلند بودن لوله تخمدونته. چند ماه دیگه عروسیمه آیا این مسئله برای رابطه ام و بارداریم مشکل ساز میشه؟ چه مواردی رو باید رعایت کنم. البته زود متوجه شدم تخمدون سیاه نشده بود و خدارو شکر درش نیوردن. دو ماه بعدش رفتم سونو که گفتن خدا رو شکر همه چیز طبیعیه.

آزمایشات قبل از بارداری

هنوز نتوانسته ام باردار شوم

پرسش : 30 سال دارم و 6 سال از عروسی ام میگذره. توی این مدت قصد بچه دار شدن نداشتیم. اما حدود 8 ماهه که تصمیم به بارداری گرفتم. ولی هیچ خبری نیست. آزمایش کامل هم انجام دادم. مشکلی نداشتم. همسرم هم آزمایش اسپرم انجام داد مشکلی نداشت. نمی دونم چرا خبری نیست. حسابی نگران و عصبی شدم و این استرس رو به همسرم هم انتقال دادم تا جایی که متاسفانه در دوره 10 تا 20 پریود که به توصیه دکتر یک شب در میان رابطه داریم 2ماهه که همسر در اون روزها در نعوظ مشکل پیدا کرده و رابطه انجام نمیشه که خیلی اذیت و ناراحت میشه ولی بعد از اون روزها در نعوظ و رابطه مشکلی نداریم. خواهش می کنم راهنمایی ام کنید.

آزمایشات قبل از بارداری

علت زایمان زودرس چه بوده؟

پرسش : 28سال سنمه دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هستم.در 24هفته درتاریخ94/5/8 زایمان طبیعی زودرس داشتم. تمامی سونوگرافیا رو انجام دادم و غربالگری ها و سالم بودن بچه و خودم رو گفتن.برای پایان نامه ارشدم مجبور به سفر به شهرستان شدم با هواپیما. بعد 25 روز دردهای انقباضی همراه با لکه بینی و خون به سراغم آمد که مجبور به زایمان شدم. میخواستم بدونم از کجا بفهمم مشکلم چه بوده از آنجا که بچه اولم بوده خیلی میترسم دوباره این اتفاق برایم بیافتد.خانم دکتر فعالیت داشتم هم پیاده روی زیاد وهم جابه جایی منزل و شستن پتو. ممکن است است علت اینها باشد یا رحمم مشکل دارد؟ از کجا بفهمم؟کمکم کنید.

آزمایشات قبل از بارداری

جلوگیری از بارداری در اوایل ازدواج

پرسش: بنده دختری 25 ساله هستم که حدود یک ماه و نیم پیش عقد کردم. به منظور جلوگیری از بارداری به پزشک زنان مراجعه کردم اما به خاطر مسائل زیادی که وجود داشت هر بار که میرم، یه آزمایش می نویسن و تا به حال تجویز دارو نداشتن! مسائلی که واسه من وجود داشته اول اینکه یه مدت کم خونی داشتم و از قرص آهن استفاده می کردم. مثل اینکه وضعیت کم خونیم با توجه به آزمایش ها بهتر شده. تقریبا چند سال پیش کیست داشتم که با مصرف ال دی برطرف شد. سونوگرافی رحم و تخمدان هم دادم اما مشکلی نبوده. دوره پریودم منظم نبود و با مصرف قرص ها تنظیم شد و مجددا نامنظمه و در حال حاضر تا روز پانزدهم هم لک می بینم و دکتر فعلا راهی برای برطرف کردنش بهم نگفتن! در پاهام احساس ضعف دارم و پس از حدود بیست دقیقه یا کمتر پیاده روی احساس درد دارم. البته در کودکی هم نرمی استخوان داشتم و از کفش های مخصوصی استفاده می کردم و الان هم از کفی استفاده می کنم. البته الان بیشتر ضعفم در کل پام هست و دردم در قسمت سینه پا و کف پا احساس میشه. چند ماه پیش پام بین سکوی قطار گیر کرد و ضرب دید. دکترم گفتن عکس بگیرم و مشکلی نبود اما درد همچنان در ساق پام هست. از لگنم هم عکس گرفتم و گفتن پوکی استخوان داری! یه دکتر دیگه رفتم، گفتن نه، چنین چیزی نیست! آزمایش رماتیسم هم دادم گفتن مشکلی نیست. آزمایش هورمون ها و قند خون و...کلی آزمایش دیگه هم دادم و کمبود کلسیم مشکل اساسی بود! البته در آخرین آزمایش هم مثل اینکه یه ماده ای در کبدم زیاد هست و واسم آزمایش هپاتیت نوشتن اما هنوز نرفتم! چون نمیدونم ایشون آگاهی دارن یا خیر و اصلا مربوط به زنان هم میشه یا نه! چون هر بار من کلی آزمایش تکرار و اضافه می کنم و کلی هم حق ویزیت میدم! مگه دو تا دانشجو چقدر درآمد دارن آخه؟! ممنون میشم اگه در مورد بخش هایی که مربوط به شما هست، راهنماییم کنید و اگه یه دکتر داخلی با تخصص و تشخیص خوب هم می شناسید که مسائلم رو با ایشون هم مطرح کنم، بهم معرفی کنید.متشکرم.

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

همسرم میلی به رابطه زناشویی ندارد
من هم دقیقا همین مشکل رادارم که شوهرم خیلی سرده و اصلا توجهی ن...

3 روز قبل

آتلیه آرته
سلام. ممنون از توضیحاتتون برای من خیلی مفید بود...

25 روز قبل

جدا از همسرتان نخوابید
یه محصولم هست به اسم نوزونت. پسر عموی من از یه شرکت دانش بنیان...

26 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...