کیک عروسی از آن مواردی است که ممکن است دقیقه نود به فکر آن بیفتید و با کمبود وقت شیرینی کیک عروسی به کامتان تلخ شود.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

عروس خانم‌ها و آقا دامادهای آینده هنگام انتخاب کیک عروسی فقط به اشکال و تزیینات رویایی ذهن‌تان فکر نکنید و جوانب تهیه کیک را هم در نظر بگیرید در غیر این صورت ممکن است کیک شیرین عروسی، جشن را در کامتان تلخ خواهد کرد.

رنگ‌ موردنظرتان را به قناد نگفته‌اید

ممکن است شما یک طیف خاص رنگ صورتی را در نظر داشته باشید اما قناد تصور دیگری از رنگ صورتی در ذهن بپروراند. بنابراین حتما رنگ مورد نظرتان را به او نشان دهید و برای این منظور به نشان دادن یک شی صورتی در اطرافتان اکتفا نکنید. مثلا نگویید:« مثل این صورتی فقط کمی روشن‌تر!» واژه کمی در ذهن شما و قناد می‌تواند اندازه‌های مختلفی داشته باشد. یکی از گزینه های خوب این است که با برنامه paint ویندوز رنگ مورد نظر و طیف ویژه‌اش را در تکه‌ای کاغذ چاپ کنید و با خود به قنادی ببرید.

نظر دیگران را به نظر خودتان ترجیح می‌دهید

بسیاری از عروس و داماد‌ها هنگام انتخاب کیک خیلی قضیه را سخت می‌گیرند مثلا کافی است قناد بگوید در کیکش گردو می‌ریزد آن‌وقت زوج جوان با خود می‌گویند نکند بعضی‌ از مهمان‌ها گردو دوست نداشته باشند یا نسبت به ان حساسیت نشان دهند! شما را به خدا گیر ندهید. در مورد طعم کیک و مواد به کار رفته در آن به سلیقه و نظر هیچ کس جز خود و همسرتان توجه نکنید.

رنگ غیر خوراکی انتخاب می‌کنید

سبز تیره، آبی نفتی، قرمز جگری، بنفش کبود و... نمونه‌هایی از رنگ‌های غیرخوراکی‌اند. این رنگ‌ها مصنوعی‌اند و اتحادیه قنادی‌ها به تازگی اجازه نمی‌دهد که قنادها از رنگ‌های مصنوعی استفاده کنند. کیکی به این رنگها، لب و دهان تمام مهمان‌ها را رنگی می‌کند و اگر هم تکه‌ای از این کیک‌های رنگی بر لباس مهمان‌ها یا خودتان بیافتد لکه رنگی ناشی از ان به هیچ عنوان پاک نمی‌شود. اگر رنگ‌های خاص و تندی را دوست دارید بهتر است از قناد بخواهید در تزیین کیک از روبان‌های پارچه‌ای وگل‌های رنگی استفاده کند تا بتوان قبل از سرو، انها را از کیک جدا کرد.

برای قناد رییس بازی در می‌آورید

ممکن است در مورد کیک عروسی‌تان ایده‌ای داشته باشید که از مدت‌ها قبل در ذهن می‌پرورانده‌اید اما قناد به دلایلی با نظر شما مخالف است و شما هم به نظرتان می‌رسد که قناد می‌‌خواهد در مورد سفارش شما بی‌مسئولیتی به خرج دهد یا اصلا بلد نیست مدل دلخواه کیک را برای شما آماده کند. بنابراین قبل از هر چیزی از تبحر قناد مطمئن شوید. حالا که به قناد اطمینان دارید باید به تجارب او هم اعتماد کنید. گاه ممکن است تزئیینات خامه‌ای پر از نقش و نگاری را در نظر داشته باشید اما چون فصل تابستان است قناد با این نظر مخالفت کند چون خامه‌ها تا رسیدن به محل جشن آب می‌شوند و شکل کیک بر هم می‌خورد.

دوستتان را مسئول پخت کیک کرده‌اید

توجه داشته باشید که تهیه کیک برای 100 نفر تا چند صد نفر مهمان اصلا شبیه تهیه یک کیک ساده تخم‌مرغی در خانه نیست که یکی از اقوام از روی فوران احساسات بخواهد برای شما تهیه‌ کند. مراحل تهیه خمیر، قالب‌گیری، پخت و تزیین کیک عروسی مهارت و تخصص می‌خواهد و جشن عروسی شما جایی برای آزمایش‌های قنادی اطرافیان نیست.

سرویس دریافت کیک در محل جشن را رد می‌کنید

قنادی‌های معتبر برای فرستادن کیک به محل جشن تدابیر ویژه‌ای را در نظر می‌گیرند به طوری که کیک در سرما یا گرمای هوا، پیچ‌و‌خم‌ها و چاله و بلندی‌های مسیر بد شکل یا کج نشود و تزیینات ان برهم نخورند.

اشتباه شما در انتخاب کیک عروسی‌تان چه بوده است؟ به ما هم بگویید. 

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.