هوای خشک و آلوده باعث افزایش معضل خشکی و چروک پوست شده؛ خودتان در خانه ماسک ضد چروک و آبرسان پوست درست کنید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

این روزها بازار محصولات بهداشتی و آرایشی گیاهی بین خانم‌ها حسابی داغ شده است. البته در این بین افرادی هم هستند که به جای خرید این محصولات ترجیح می‌دهند از داروهای گیاهی غیرصنعتی استفاده کنند. آیا شما هم دنبال روشی برای داشتن پوستی سالم هستید؟ از پس هزینه خرید محصولات گیاهی موجود در بازار برنمی‌آیید؟ ما در این مقاله راز استفاده از گیاهان دارویی برای داشتن پوستی زیبا و شفاف را فاش می‌کنیم تا با کمترین هزینه زیباتر شوید.

ماسک ضدچروک

نسخه اول

یک عدد سفیده تخم‌مرغ را با همان مقدار الکل طبی مخلوط کنید و آن را با نوک انگشت روی پوست صورت‌تان بمالید و حدود یک دقیقه ماساژ دهید. روش ماساژ باید از پایین به بالا و از سمت راست به چپ و چپ به راست باشد. سپس کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و بعد از 20 دقیقه بشویید. اگر از این ماسک دو تا سه مرتبه در هفته استفاده کنید، بعد از گذشت سه ماه خبری از چین و چروک‌های پوست صورت نخواهید بود؛ البته به شرطی که چروک‌ها عمیق نباشند.

نسخه دوم

برای پیشگیری از بروز چین و چروک‌های پوستی کافی است یک لیوان از جوشانده گیاه دم اسب را با یک استکان گلاب و ۲ قاشق غذاخوری سرکه ترکیب کنید و این محلول را هر شب به کمک پنبه روی پوست صورت و گردن‌تان بمالید.

نسخه جادویی

برای تهیه ماسک ضد چروک فوری سه تا چهار عدد قرص مخمرآبجو (موجود در داروخانه‌ها) را با یک تا دوقاشق غذاخوری آبلیمو و 10 قطره اسانس گل سرخ مخلوط کنید و یک ساعت قبل از آرایش با پنبه روی پوست بمالید و بعد ازگذشت 20دقیقه صورتتان را با آب خنک بشویید. البته این ماسک دائمی نیست و اثر آن بعد از گذشت پنج تا شش ساعت از بین می‌رود.

رفع خشکی پوست

نسخه اول

۳۰ گرم برگ و گل ختمی خشک شده را در دو لیوان آب بجوشانید و آن را صاف کنید و پس از سرد شدن هر شب روی پوستتان بزنید و صبح با آب خنک آن را بشویید. این جوشانده علاوه‌ بر آب‌رسانی هم خشکی پوست را از بین می‌برد و هم از بروز چین و چروک پیشگیری می‌کند.

نسخه دوم

۲ قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با ۳ قاشق غذاخوری روغن بادام روی حرارت ملایم قرار دهید تا به خوبی مخلوط شوند. سپس این ترکیب را از روی حرارت برداشته و ۱۰قطره اسانس بابونه به آن اضافه کرده و به آرامی هم بزنید تا سرد شود. استفاده از این ماسک دو بار در هفته توصیه می‌شود. یک تا دو ماه طول می‌کشد تا متوجه می‌شوید پوست‌تان به خشکی قبل نیست.

نسخه سوم

نصف لیوان گلاب را با ۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین ترکیب کنید. پس از مخلوط شدن آنها می‌توانید هفته‌ای دو بار این مخلوط را روی دستمالی تمیز و نخی اسپری کنید و آن را به مدت نیم ساعت روی صورت خود بیندازید. البته در طول این مدت باید محلول هر دو تا سه دقیقه یک‌بار روی پارچه اسپری شود تا پارچه خشک نشود. حتی برای نرم و سفید کردن دست هم می‌توانید از گلیسیرین استفاده کنید. برای سفید کردن پوست دست می‌توانید یک قاشق عسل را با 10 تا 15 قطره آبلیموی تازه مخلوط کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی دست‌هایتان بمالید و سپس بشویید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.