اگر می‌خواهید برای عروسی‌تان یک کیک خوشمزه سفارش دهید بهتر است قبل از رفتن به قنادی‌های مشهور نکات مهم انتخاب کیک عروسی را بخوانید.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

اگر می‌خواهید برای عروسی‌تان یک کیک خوشگل و خوشمزه سفارش دهید بهتر است قبل از رفتن به قنادی‌های مشهور و نگاه انداختن به آلبوم آنها اول به این نکات توجه داشته باشید.

به شکل کیک فکر کنید

هیچ قانونی نمی‌گوید که کیک عروسی حتما باید گرد و سفید باشد می‌توانید شکل و رنگ کیک را با سایر قسمت های جشن‌تان هماهنگ کنید. مثلا اگر میزهای‌تان گرد‌ هستند یا تزیینات شما در طیف‌های آبی انتخاب شده‌‌اند می‌توانید کیکی در تضاد با سایر موارد مثلا مربع با خامه و گل‌های صورتی و روبان سرخابی انتخاب کنید.

با اصول اولیه تزیین کیک آشنا شوید

کیک‌ عروسی به طور سنتی گرد است اما شما می‌توانید انواع مربع، مستطیل، ستاره، مثلث، بیضی یا هر نوع شکل هندسی دل‌خواه‌تان را به قناد سفارش دهید. تزیین روی کیک می‌تواند تنها به وسیله خامه و انواع خمیرها باشد یا به کمک گل و روبانهایی به رنگهای دل‌خواهتان تزیین شود. داخل کیک هم می‌تواند شکلاتی، خامه‌ای، میوه‌ای، مربایی یا آجیلی باشد.

مراقب هزینه‌ها باشید

قنادها در مورد کیک‌های سفارشی نرخ معینی دارند اما این قیمت به ازای مواد به کار رفته در داخل کیک، شکل به خصوص سفارشی شما و تزیینات کیک (که شامل تهیه گل‌های خوراکی یا خمیر به خصوص می‌شود) بیشتر و بیشتر می شود. بنابراین بهتر است ابتدا اولویت‌هایتان را مشخص کنید و سپس براسا بودجه تان کیک را سفارش بدهید.

به مدل و تزیین های کیک توجه کنید

اگر کیک گرد و سفید را انتخاب کرده‌اید بهتر است با روبان یا گل‌های رنگی آن را تزیین کنید؛ اگر کیک‌تان مربعی شکل است می‌توانید از قناد بخواهید گوشه‌های تیز آن را گل‌های خامه‌ای قرار دهد یا دور هر طبقه روبان ببندد. اگر کیک انتخابی شما طرح گل دارد می‌توانید با گل‌هایی ظریف و رنگارنگ روی کیک را تزیین کنید. در صورتی که کیکی 6 ضلعی را پسندیده‌اید، می‌توانید با مرواریدهای رنگی دور در گوشه‌ها، کیک را ظریف‌تر جلوه دهید و روی کیک دسته گلی یک رنگ قرار دهید.

فقط از یک رنگ یا یک شکل استفاده نکنید

در انتخاب کیک مانند نقاشی کشیدن می‌توانید خلاقیت به خرج دهید. می‌توانید کیکی سفید را انتخاب کنید و روی هر طبقه گل‌هایی با ترکیب رنگ دلخواه‌تان را بگذارید. برخی عروس و دامادها دوست دارند هرطبقه از کیک‌شان یک شکل باشد مثلا طبقه زیرین مربع و روی آن دو طبقه گرد کوچکتر. حتی می‌توانید هر طبقه را یک در میان به دو رنگ هماهنگ سفارش دهید.

مزه کیک را امتحان کنید

قبل از بستن قرارداد با قناد حتما دست‌پخت او را امتحان کنید و مطمئن شوید که آیا در کیک‌اش موادی با کیفیت مرغوب استفاده می‌کند یا خیر. اگر کیک‌تان مزه ترشی بدهد یا میوه‌های آن گندیده باشد مهمان‌ها تا روز ازدواج نوه‌های‌تان درباره عروسی شما بد می‌گویند.

در مورد سرویس تحویل کیک اطمینان پیدا کنید

بهتر است مسئولیت تحویل کیک و رساندن آن به محل جشن را نه داماد به عهده بگیرد نه آن را به پدرهای‌تان یا پسرهای آماده به خدمت فامیل بسپارید چرا که ذره‌ای عجله یا بی‌تجربگی سبب واژگونی کیک و خراب شدن دکور آن می‌شود به علاوه بهتر است کیک توسط خودرویی مجهز به یخچال به محل جشن برسد تا خامه‌های آن آب نشوند.

چه تنوعی در کیک عروسی می تواند آن را منحصر به فرد کند؟

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.