حالا که مردِ رویاها، لباس عروس، و حتی لاک تان را انتخاب کرده اید فقط یک چیز باقی مانده و آن هم مدل آرایش عروسی تان است. این مقاله به شما کمک می کند تا به بهترین شکل در روز عروسی تان ظاهر شوید.

دوست داری عروس های واقعی رو از نزدیک ببینی و مدل میکاپ روز عروسیت رو انتخاب کنی؟

1- خودتان باشید

هیچ قانونی در مورد آرایش عروسی وجود ندارد، هیچ اجباری نیست که برای آرایش عروسی حتما پوست تان را برنز کنید یا مژه مصنوعی خیلی بلندی بگذارید. آرایش عروسی تان باید طوری باشد که خودتان بمانید ولی در بهترین حالت تان. اگر همیشه رژ لب قرمز می زنید، برای آرایش عروسی تان هم همان رنگ را بزنید. اگر به آرایش ملایم عادت دارید، آرایش عروسی تان را هم ملایم انجام دهید. فکر نکنید چون عروس هستید حتما باید مطابق مد آرایش کنید.

2- در آرایش عروس تغییرات اساسی را بی خیال شوید

روز عروسی زمان مناسبی برای اینکه اولین بار در زندگی تان برنزه کنید یا موهای تان را بلوند کنید نیست. قرار است در این روز خودتان باشید، نه یک غریبه زیبا. مخصوصا اگر خودتان آرایش عروسی تان را انجام دهید، احتمال اینکه برای ایجاد یک ظاهر کاملا جدید و ناآشنا خرابکاری کنید خیلی بیشتر می شود.

3- برای آرایش عروس از همه جا الهام بگیرید

وقتی می خواهید مدل آرایش عروسی تان را انتخاب کنید، خودتان را فقط به مجله های عروسی محدود نکنید. برای آرایش عروسی از همه جا می توانید الهام بگیرید، از فیلم ها، تلویزیون، مقالات، افراد مشهور و همه و همه. اینطوری می فهمیدکه به چه نوع آرایش عروسی تمایلِ بیشتری دارید. عاشق لب های صورتی براق هستید؟ چشم های گربه ای؟ گونه های سرخ؟ وقت اش است که همه ایده ها را کنار هم بگذارید و ببینید که کدام شان با شخصیت، تیپ و زندگی شما همخوانیِ بیشتری دارند.

4- آرایش عروس صورتی داشته باشید!

برای آرایشِ عروسی، رنگ صورتی می تواند انتخاب فوق العاده ای باشد. صورتی از رنگ های دیگر ملیح تر و رمانتیک تر است. تناژهای صورتی اگر درست انتخاب شوند می توانند هر نوع پوستی را درخشان کنند. نکته مثبت در مورد رنگ صورتی این است که تناژهای مختلف آن به هر نوع رنگ پوستی می آید.

5- پوست درخشان برای آرایش عروس همیشه طرفدار دارد

همانطور که هیچکس دل اش نمی خواهد در روز عروسی اش پوست اش چرب باشد، هیچکس هم نمی خواهد که پوست اش بیش از حد مات باشد. زیاد پودر به صورت تان نمالید، اجازه دهید زیبایی طبیعی تان از زیر آن بدرخشد. زیر آرایش از یک پرایمر فاقد چربی استفاده کنید، بعد از یک بی بی کرم سبک استفاده کنید تا رنگ پوست تان یکدست شود، و روی آن از یک پودر براق استفاده کنید. در آخر هم از یک کرم یا پودر هایلایتر استفاده کنید تا درخشندگی فوق العاده ای به پوست تان بدهد. هایلایتر را باید زیر بینی، روی برجستگی استخوان گونه، وسط پیشانی، روی چانه، و همین طور بالای کمان لب تان بزنید.

6- درباره آرایشگرتان تحقیق کنید

اگر آرایش عروسی تان را به یک آرایشگر حرفه ای می سپارید، باید شما را همان طور که می خواهید آرایش کند. هیچ چیزی بدتر از این نیست که از آرایشگر بخواهید که شما را خیلی ملایم و رمانتیک آرایش کند، ولی در روز عروسی تان مثل کارداشیان ظاهر شوید. پس حتما جواب این سوالات را در مورد آرایشگرتان پیدا کنید: آیا او متوجه می شود که شما چه سبک آرایش عروسی را می پسندید؟ عروس هایی که قبلا درست کرده چه شکلی اند؟ آیا انتقادپذیر هست؟ و از همه مهم تر اینکه آیا به نظر شما اهمیت می دهد؟ یادتان باشد که اگر چه آن ها در کارشان حرفه ای هستند، ولی روز عروسی روز شماست. آرایش عروسی تان باید همانطور باشد که خودتان خواسته اید، نه آن طور که آرایشگر صلاح دانسته.

7- آرایش عروس تان را قبل از عروسی امتحان کنید

چه قصد داشته باشید روز عروسی به بهترین آرایشگاه شهر بروید و چه خودتان بخواهید خودتان را آرایش کنید، حتما باید قبل از مراسم عروسی یک بار آن را امتحان کنید. باید وقتی هنوز فرصت ایجاد تغییر دارید یک بار آرایش تان را ببینید. شاید آن سایه یاسی ای که در تصورتان خیلی زیباست، در واقعیت اینطور نباشد.

8- مطمئن شوید که آرایش عروس تان جلوی دوربین هم خوب است

آرایش عروس می تواند در عکس به طرز عجیبی متفاوت باشد. معمولا باید از میزان طبیعی بیشتر آرایش کنید تا در عکس ها خوب بیفتد، به علاوه با نور فلش و نور طبیعی آرایش می تواند کاملا متفاوت دیده شود. پس هنگامی که دارید آرایش عروسی تان را امتحان می کنید چند تا عکس هم بگیرید که ببینید آرایش تان در عکس ها چطور است. چند تا سلفی بگیرید، یک عکس با نور طبیعی، و از همه مهم تر یک عکس با نور فلش. بعضی کرم پودر ها و پنکک ها که حاوی ضد آفتاب هستند در نور فلش ظاهر روح مانندی ایجاد می کنند، مراقب باشید که این اتفاق برای شما نیفتد.

9- و آرایش عروس در واقعیت

آرایش عروسی که در عکس ها فوق العاده است ولی در واقعیت مبالغه آمیز است به هیچ دردی نمی خورد. هر چه باشد مهمان ها شما را از نزدیک می بینند، نه از پشت لنز دوربین!

10- بدن تان را فراموش نکنید

یکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند بیفتد این است که صورت و بدن تان دو رنگ متفاوت باشند. پس بهتر است با اسفنج یا براش به گردن و سینه تان هم کمی کرم بزنید. فقط حواس تان باشد که لباس تان را رنگی نکنید.

11- تثبیت کننده فراموش نشود

مسلما دل تان نمی خواهد که هنوز عروسی تمام نشده، آرایشی که اینقدر برایش زحمت کشیده اید پخش شود یا پاک شود، پس حتما از پودرها و اسپری های تثبیت کننده استفاده کنید که آرایش تان تا پایان مراسم ثابت بماند.

12- رژ لب بادوام بهترین دوست شماست

مهم ترین بخش مراسم عروسی «بوسه» است. پس اگر می خواهید کل صورت همسرتان رژی نشود، بادوام ترین رژ لب موجود در بازار را برای آرایش عروسی تان انتخاب کنید. اینطوری خیال تان راحت است که هنگام خوردن کیک، نوشیدنی و شام هم رژ لب تان پاک نمی شود.

13- و همچنین لوازم آرایش ضد آب

در مراسم عروسی احتمال احساساتی شدن خیلی زیاد است و حتی اگر اهل اشک ریختن نباشید هم آرایش عروسی تان را باید ضد اشک کنید. یعنی از ریمل، خط چشم، سایه ابرو و کانسیلر ضد آب استفاده کنید.

14- برای تجدید آرایش عروس آماده باشید

خب، آرایش ضد آب و بادوامی انتخاب کرده اید، خیلی خوب است. ولی هنوز هم آرایش است، نه تتو، پس باید آماده باشید که آرایش عروسی تان را تجدید کنید. حتما یک کیف لوازم آرایشِ پُر دم دست داشته باشید.

15- خوش بگذرانید

بیایید واقع بین باشیم. آرایش برای این است که حس خوشایندی به شما بدهد، به خصوص آرایش عروسی. نباید در طول مراسم عروسی نگران آرایش تان باشید. اگر خوشحال باشید زیباتر می شوید، پس زیاد به فکر آرایش عروسی تان نباشید، لبخند بزنید و از این روز لذت ببرید.

شما از آرایش روز عروسی تان راضی بودید؟ کدام یکی از این نکات را رعایت کردید؟

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.