مادر عروس خانم هستید یا آقای داماد؟ هر طرفی باشید فرقی نمیکند به حکم مادر بودن تان بایستی آراسته و شیک باشید. برای اینکه بدانید چه نوع آرایشی مناسب مادر عروس یا داماد است این مطلب را بخوانید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

اگر به عنوان یک مادر قرار است در مراسم دختر یا پسرتان شرکت کنید، باید حتما حواس تان به این مسئله باشد که یک مادر کامل باشید، مادری که به محض دیدن او یاد وقار و منش مادر می افتیم. رابینسون در کتاب جدیدش به اسم شیر یا خط درباره نکات آرایشی، حقه ها و ترفندها برای زنان بالای 50 سال به نکاتی اشاره کرده است که در ادامه می خوانیم. اگر دوست دارید مثل یک مادر در مراسم دختر یا پسرتان بدرخشید، این مقاله را از دست ندهید.

وزن تان را کنترل کنید


اگر چند ماه تا عروسی فرزندتان وقت دارید و اضافه وزن شما دیگر برای تان آزاردهنده شده است، به همین مناسبت شروع کنید به مصرف غذاهای سالم و پیاده روی. این دو کار باعث می شود وزن شما کم شود و پوست صورت تان به دلیل مصرف سبزیجات و غذاهای سالم طراوت و شادابی خودش را به دست بیاورد.
با این کارها خودتان را برای شرکت در مراسم دختر و پسری آماده کنید که یک عمر به آنها می گفتید:«ایشالله عروسی تون» حالا روز عروسی شان است و چشم همه به شماست تا ببینند چطور دراین مراسم حاضر می شوید.

تزریق نکنید


قبل از شروع حقه های آرایشی و مدل موی مناسب برای مادر عروس و داماد باید یک نکته را به شما گوشزد کنیم. اگر یک ماه مانده به عروسی تصمیم می گیرید صورت تان را با تزریق چربی و ژل جوان تر کنید، لطفا این ریسک را انجام ندهید چون اگر مشکلی برای تان پیش بیاید خاطره اش هیچوقت از ذهن تان پاک نمی شود. اگر تصمیم به این کار دارید، حتما از چند ماه قبل با پیدا کردن یک دکتر متخصص و متبحر تصمیم تان را نهایی کنید تا زمان کافی برای طی کردن دوران نقاهت داشته باشید.

به آرایشگر دخترتان مراجعه نکنید


معمولا خیلی از مادرها روز عروسی به همراه دختر یا عروس شان به همان آرایشگاهی که او رفته می روند تا همگی در کنار هم آماده شوند و به مراسم برسند. شاید در نگاه اول این کنار هم بودن و به موقع به عروسی رسیدن خیلی فکر خوبی باشد اما اگر به مادر و دخترهایی که با هم به یک آرایشگاه می روند دقت کنید، معمولا شبیه به هم آرایش می شوند و این اصلا اتفاق خوبی نیست. اینکه مادر و دختر یا مادرشوهر و عروس دقیقا به یک فرم و یک شیوه آرایش شوند. رفتن به یک آرایشگاه متفاوت این شانس را به شما می دهد که متفاوت از عروس یا دختر خودتان باشید و همه به این چشم به شما نگاه نکنند که قصد داشتید شبیه دختر یا عروس تان بشوید.

جذاب باشید نه خشن


اگر آرایشگرتان سعی کرد شما را با ایده ابروهای شلاقی با پلک های براق و چشم های سیاه آرایش کند و استنباط اش هم این بود که اینطوری خیلی جذاب تر می شوید، به او بگویید که قصد ندارید جذاب باشید. این نگاه اشتباه نه تنها شما را جذاب نمی کند، بلکه باعث می شود خیلی خشن به نظر برسید. اتفاقا برای مادر عروس یا داماد بهتر است که حتما نگاهی مهربان با چشمانی که می خندد طراحی شود. این را حتما از آرایشگرتان بخواهید.

سرخ نشوید


فکر نکنید اگر میزان رژ گونه تان زیاد باشد، صورت تان خیلی بشاش به نظر می رسد. برعکس؛ فکر نکنم اصلا دوست داشته باشید عکسی با گونه های سرخ و براق از شما در آلبوم عروسی فرزندتان به یادگار بماند. به گونه های تان حسابی دقت کنید و حواس تان باشد که اصلا به سمت سرخ کردن بیش از حد آن ها نروید.

نه به پنکک


صورت شما باید در روز عروسی تر و تازه باشد. اگر بخواهید تمام چین و چروک ها و لک هایی را که دارید با فون و پنکک بپوشانید، صورت تان بیشتر شبیه آدمی می شود که ماسک زده و به عروسی آمده. طبیعی است که شما به عنوان مادر عروس یا داماد چین و چروک داشته باشید، اصلا قشنگی اش به همین است، پس سعی نکنید با مواد آرایشی صورت مهربان و مادرانه تان را بپوشانید. بهترین انتخاب برای پوشش دهی پوست صورت شما می تواند «پرایمر» باشد. پرایمرها که فرمولاسیون مناسب و سبکی دارند می توانند برای پوشش دهی صورت به کمک شما بیایند و از صورت شما یک پوست صاف و یکدست بسازند.

ساده نباشید


تمام توصیه های ما برای مادرهایی بود که روز عروسی فرزندشان را در آرایشگاه می گذرانند و تمام سعی شان بر این است که بی نقص باشند. اما در مقابل این ها مادرهایی قرار دارند که روز عروسی یک روسری به سر می کنند و در مراسم می نشینند و با بهانه اینکه مادر هستند و سن و سالی از آن ها گذشته و دیگر کسی به آن ها نگاه نمی کند ، قید آراستگی خودشان را می زنند. متاسفانه باید این استدلال را کاملا رد کنیم، چون در آن روز همه به شما خیره هستند تا ببینند که مادر عروس یا داماد چطور خودش را آماده کرده است.

رنگی رنگی نباشید


اگر در پیشنهادات آرایشگر استفاده از سایه های براق و رژلب های اکلیلی وجود دارد، سریع به آن نه بگویید. قبلا هم برای تان نوشته ایم که استفاده از سایه های براق در بعضی از صورت ها باعث می شود سن و سال خیلی بیشتر از آن چیزی که هست به چشم بیاید و این اصلا برای شما انتخاب خوبی نیست.

شینیون کنید


هیچ فرقی نمی کند که مادر عروس خانم باشید یا آقای داماد. در شب عروسی بدو بدوی شما به حدی است که ممکن است حتی شینیون های روی سرتان هم باز شود چه برسد به اینکه بخواهید از مدل موهای باز استفاده کنید. برای اینکه با این مشکل روبرو نشوید حتما از آرایشگرتان بخواهید که موهای شما را شینیون کند. اگر موهای تان کم پشت است و پوست سرتان در بعضی از نقاط مشخص است، حتما از پودرهای مخصوص پوشاندن این نواحی استفاده کنید و نقص های تان را از تیرس خارج کنید.

پوستیژ نگذارید


ممکن است شما درست چند ماه قبل از عروسی فرزندتان به هر دلیلی موهای تان را کاملا کوتاه کرده باشید، نگران نباشید آرایشگرها کاملا فوت و فن درست کردن موهای شما را بلد هستند و نیازی نیست شما با خرید یک پوستیژ بلند و فرفری بخواهید آن شب را بگذرانید. همانطور که گفتیم بدو بدوی شما در شب عروسی زیاد است و استفاد از پوستیژ می تواند حسابی شما را کلافه کنید.

 

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.