آشنایی قبل از خواستگاری

آشنایی قبل از خواستگاری

نزدیک مراسم مون بد خلقی میکنه

پرسش : حدود 4 سالی است با پسری آشنا شدم و خواهان ازدواج با من بود ما با هم ارتباط جنسی برقرار کردیم بعد از 9ماه موضوع رو با خانواده خودشون مطرح کردند و آنها به خواستگاری آمدند و بعد از حدود 2ماه پدر من موضوع آشنایی قبلی ما را متوجه شدند و اظهار نارضایتی کردند. بعد از 1سال و نیم دیگر مجددا به خواستگاری آمدند و وقتی پدرم تمایل من را به ازدواج دیدند رضایت دادند ایشون از نظر اقتصادی در حد متوسط هستند و پس انداز هم نداشتند و تمام امیدشون به حمایت پدرشون بوده و شاید هم معجزه. اهل کار هست، شغل اولشون جواهر سازی هست چون سرمایه ندارند، بازار خوبی ندارند و تلاش زیادی برای مهیا کردن شغل رسمی که خواسته پدرم بود کردند و در حال حاضر معاون پرورشی مدرسه ای هستند. بعد از رضایت، پدرشان برای آشنایی 2 خانواده ، 2ماه صیغه محرمیت خواندن و الان 3هفته مانده به مراسم بله برون ایشان، به شدت بدخلقی میکنند.از بابت خواسته های من مثل هر دختری که برای این جور مراسم ها دارد به شدت واکنش نشان دادند. میگویند که آسان بگیرم و نیز در این مسائل خرد دخالت نکنم و به مادرشون بسپرم و نزدیک به 1هفته هست که اصلن تماسی با من نداشتند. خیلی ناراحت هستم و واقعا نمیدونم چه واکنشی نشون بدم، من 1بار تماس گرفتم و ایشون تمایلی نشان ندادن. گفتم شاید نیاز به تنهایی دارد.

آشنایی قبل از خواستگاری

از ازدواجم پشیمانم

پرسش: دختری23هستم، حدود 9ماه از زمان عقدم میگذره ولی از همون شب نامزدی از ازدواجم پشیمونم، نسبت فامیلی نزدیک با همسرم دارم و این مسئله در تصمیم گیریم نقش بزرگی داشت. من لیسانس مهندسی دارم و از لحاظ خانوادگی شرایط خوبی دارم،ولی همسرم دیپلم داره و در شهر دیگه ای کار میکنه،اگه بخوام واقع بین باشم هیچ کدوم از شرایطی که یه پسر وقتی میره خواستگاری رو باید داشته باشه نداشت، میتونم بگم از روی ترحم بهش جواب مثبت دادم،البته خیلی منو دوست داره و به قول خودش داره همه تلاششو میکنه ولی حسی که باید رو بهش ندارم،من نمیدونم باید چیکار کنم،حدود دو سال با این حسم جنگیدم و نمیدونم که باید با همسرم عنوانش کنم یا نه.

آشنایی قبل از خواستگاری

فاصله سنی خواستگارم با من زیاد است

پرسش : 26 ساله هستم و تحصیلاتم لیسانس.با آقایی 44ساله به قصد ازدواج آشنا شدم.ایشون تمام معیارهای منو داشتن و به ایده آل من خیلی نزدیکن. ایشون به خاطر شغلشون دور بودن تا الان نتونستن ازدواج کنن و از شهریور به خاطر تغییر مکان شغل تصمیم به ازدواج گرفتن.از لحاظ ظاهری مثل یه آدم 30ساله هستن. فقط سر مسأله سن و اینکه پدر مادرشون طی یه تصادف به رحمت خدا رفتن دودل هستم.از طرفی ازدواج با پسر زیر 30سال واسم جذاب نبوده و اینکه واقعا نتونستم. الان واقعا موندم چه تصمیمی بگیرم. این آقا واقعا از لحاظ رفتاری بهم نزدیکه.ازتون میخوام راهنماییم کنین.

آشنایی قبل از خواستگاری

از ازدواجم پشیمانم، چه کنم؟

پرسش: 33 سالمه و فوق لیسانس هستم و خانمم ۲۸ ساله و لیسانس گرافیک هست، من یکبار یک ازدواج ناموافق در حدود یک ماه بعد از عقد داشتم و اکنون بعد از یک سال و نیم یک ازدواج دیگر انجام دادم و حدود ۵ ماه هست که از ازدواجم پشیمان هستم چون از ابتدا با چهره و تیپ خانمم مشکل داشتم و به دلم ننشست. من این دختر را ۳ بار در خانه اش با چادر دیدم و پسندیدم اما در روز آزمایش خون ناگهان نظرم عوض شد و دیگر به دلم ننشست و بعد از مشورت با خانواده بخاطر خوبی هایی که داشت عقد کردم ولی متاسفانه همه کار کردم پیش روانپزشک و روانشناس هم رفتم ولی فایده نداشت من هنوز با نوع چهره و تیپ بدنی اش کنار نیامدم و این موضوع مرا بسیار عذاب داده و در کارم هم تاثیر منفی گذاشته و کامل مرا ناامید کرده و رابطه بین ما بسیار سرد شده است با توجه به آبروی طرفین و اعتبار خانواده های دو طرف بنده نه راه پس دارم و نه راه پیش، واقعا نمی دانم چه کار کنم البته اگر در همان روز گروه خون ملاحظه و کم رویی و تواضع بیش از حد را کنار می گذاشتم دیگر کار به اینجا نمی کشید.

آشنایی قبل از خواستگاری

اختلاف سنی چقدر برای ازدواج مهمه؟

پرسش:دختری 34 ساله هستم که به دلیل داشتن خانواده ای سنتی و چهار خواهر بزرگتر تاکنون ازدواج نکرده ام تحصیلاتم فوق لیسانس است و بیکارم حدود دو ماه است که از طریق یکی از دوستان با آقایی 31 ساله با مدرک دکتری که به تازگی در یکی از دانشگاه های غرب کشورتحت عنوان هیات علمی با طرح سربازی استخدام شده اند.آشنا شده ام.من اهل خراسان شمالی ام و خواستگارم اهل مشهد. خانواده ایشان به خاطر سن بنده به شدت مخالف هستند و تنها دلیل مخالفت، سن من است چرا که میگویند زود پیر میشوم و بچه دار نمیشم و این حرفها. در حالیکه از لحاظ شادابی و سلامت و تیپ و ظاهر بهم بیشتر از 26-27 سال نمیخوره. درحالی که سه خواهرم در 35 تا 39 سال صاحب فرزندانی باهوش و سالم و زیبا شده اند. دختری پر انرژی و شاد و زیبا هستم و خودشان معترف هستند که به ظاهرم سنم نمی خوره.اما چون خانواده ای بسیار مذهبی هستند در یکی از این مراسمات روضه خوانی با خانمی مشورت کردند و ایشان ازدواج ما را فاجعه عنوان کرده اند. راستش دو خانواده از لحاظ سطح اجتماعی فرهنگی و.. همتراز هستند و من و ایشان هم بسیار باهم از لحاظ فکری و برنامه هایی که برای آینده داریم همخوانی داریم. این وسط هیچ مشکلی جز سن من وجود ندارد. من کاملا واقفم که چطور رفتار کنم تا موضوع سنم مشکل ساز نباشد. میدانم خانواده سالم خانواده ای است که مرد خانواده عزت و احترام و حرمتش حفظ شود.

آشنایی قبل از خواستگاری

ازدواج پسر 19 ساله ب دختر 23 ساله؟

پرسش: من با پسری آشنا شدم که 4 سال از من کوچکتر هستش. ما خیلی همدیگرو دوست داریم. من 23 سالمه. ایشون هم شاغل هستن هم تازه وارد دانشگاه شدن و قصد تحصیل دارن. من بوشهر هستم و ایشون اهواز. 2 ساله باهم در ارتباط هستیم. خانواده ایشون میدونن که با من در ارتباط هستن. با من در مورد ازدواج هم صحبت کردن اما قراره که هم ایشون درسشون که تموم شد و هم من که درسم تموم شد باهم ازدواج کنیم. منو راهنمایی کنید اگه میشه.

آشنایی قبل از خواستگاری

خودش پسر خوبیه. با فامیلاش چیکار کنم؟

حقیقتش یه مشکلی برام پیش اومده که واقعا نیاز به کمک دارم و در حال حاضر نمیتونم حضوری پیش مشاور برم. میخواستم از شما کمک بگیرم من مربی مهدکودک هستم و تقریبا 3 ماه پیش دایی یکی از شاگردام به خواستگاری من اومد، ولی من گفتم قصد ازدواج ندارم اما مادر و خواهرش خیلی اصرار کردن که حالا همدیگه رو ببینین شاید از هم خوشتون اومد. با اجازه مامانم اونا پسرشونو آوردن مهد و ما همدیگرو دیدیم،خیلی پسر سربه زیری بود،فقط در حین ورود خیلی گذری یه نگاه به من انداخت، ولی یه دل نه صد دل عاشق من شده بود، خواهرش هرروز میومد مهد و با من حرف میزد که منو راضی کنه ولی چون من یه خواهر از خودم بزرگتر دارم میگفتم نه. خلاصه اینکه انقدر اصرار کردن تا اینکه مامان و بابام قبول کردن که بیان خونمون و ببیننش. حقیقتش وقتی که اومدن مامان و بابام خیلی ناراضی نبودن، پسر خوبیه، تو یه شرکت کار میکنه، تقریبا حقوق خوبی داره، خونه، ماشین داره ولی تحصیلاتش دیپلمه و من لیسانس. این برای من اهمیتی نداره چون به نظر من شخصیت انسانها توی مدرکشون نیست. خلاصه اینکه بعد از اینکه اومدن بابام اینا رفتن تحقیق کردن. پسره خودش هیچ مشکلی نداره و خیلی پسر خوب و سربه زیریه. پدرشم مشکلی نداره ولی چندتا عموی ناتنی داره که همه معتاد و قاچاقچی هستن. ولی واقعا خودش هیچ مشکلی نداره،ولی این شده دلیلی که خانوادم مخالفت میکنن،آخه خانواده مادری من خیلی خانواده بزرگ و سرشناسی هستن ما تو یه شهر کوچیک زندگی میکنیم که همه پدربزرگ منو میشناسن چون یه آدم خیر و سرشناس و پولدار بوده،ولی الان مامانم اینا میگن که این خانواده به درد ما نمیخورن و ما خیلی از اونا سرتریم البته اینم بگم که بعد از مراسم خواستگاری تقریبا یه هفته بعدش پسره شماره منو از خواهرش گرفته بود به خیال اینکه جواب ما مثبته و پیام داد میخواست باهم آشنا بشیم،حقیقتش منم همین تصور رو داشتم و جوابشو دادم،الان یه ماهه که ما باهمیم و واقعا پسر خوبیه، سرش به کاره خودشه و با اینکه سن زیادی نداره(27 سالشه) ولی خودش کلی تلاش میکنه و زحمت میکشه که دستش تو جیب خودش باشه،ولی خانوادم به این وصلت راضی نیستن،من به مامانم گفتم که ما باهم در ارتباطیم،ولی گفت که کار اشتباهی کردی و خانواده اونا اصلا به ما نمیخورن، از کارش، از تحصیلاتش، از خانوادش از همه چی ایراد میگیرن و میگن موقعیت تو خیلی خوبه هم از لحاظ خانواده، زیبایی، موقعیت اجتماعی میتونی با خیلی از این بهتر ازدواج کنی؛ از طرف دیگه ما واقعا به هم وابسته شدیم و نمیتونیم از هم دل بکنیم، ناراحتی من از اینه که خودش پسر خوب و با شخصیتیه و داره قربانی کارای عموهاش میشه، من بهش گفتم که بیخیال من بشه و بره دنبال زندگیش ولی قبول نکرد، ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید که بتونم درست تصمیم بگیرم،واقعا کلافه شدم چون دیگه مغزم کار نمیکنه و نمیدونم باید چیکار کنم. لطفا راهنماییم کنید.

آشنایی قبل از خواستگاری

بعد از 9 بار خواستگاری، خانواده هنوز راضی نیست

پرسش:من دختر19ساله دانشجو از خانواده فرهنگی با پسر29 ساله و تحصیل کرده آشناشدم.بعد از یک ماه دوستی به خواستگاری اومد و پدرم تو تحقیقات ازش خوب نشینید! 9بار خواستگاری اومد.ولی جواب منفی بود.یک ماه التماسم کرد ولی باهاش قهر کردم و بعد از یک ماه تصمیم گرفتم آشتی کنم و هرمشکلی داره رو قبول کنم.مردم شهرگفتن که پسره مشکل اخلاقی داره. تو مجردیش باخانوم هارابطه داشته و...ولی برام مهم نیس دیگه چون دوستش دارم و اینطور که خودش میگه هرپسری این اشتباه رو یک بار تو زندگیش انجام داده!ا گر تو خانومم باشی و همیشه کنارم باشی دیگ دلیلی نیس که بیرون از خونه دنبال کارهای فساد باشم.میگه اون موقع مجرد بودم و کسی تو زندگیم نبود.من خیلی چکش میکنم از وقتی من اومدم، کسی تو زندگیش نیست.حتی تلگرامشو نصب کردم.سهامدار شرکت حمل و نقله و دلال. مدام گوشیش زنگ میخوره. در اون زمان کم هم برام وقت میذاره.به قول خودش وقتی نمیمونه با کس دیگه ای باشه.خانواده ام مخالفن هنوز! من چی بگم که راضی بشن؟ ولی خیلی همو دوست داریم. چی کار کنم خانواده من راضی شن؟

آشنایی قبل از خواستگاری

خانواده رو چه جوری برای ازدواج راضی کنم؟

پرسش:دختری ۲۲ ساله هستم که خواستگاری همسن خودم دارم. ما از ابتدا تمام جهات منطقی رو مورد بررسی قرار دادیم و خانواده ها در جریا ن همه چیز بودن و با هم ملاقات میکردند اما نه رسمی اما پدر من با دلایلی که از نظر من منطقی نیست با این ازدواج مخالف هستن ایشون بدون شناخت دقیق از خانواده و شخصیت خواستگار ملاکشون تنها موارد ظاهریه میگن ایشون موقع حرف زدن نوک زبونشون میگیره پس نمیشه و نباید ازدواج کنید مهمترین دلیلشون برای مخالفت اینه من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم اگر میشه لطفا راهنمایی کنید.

آشنایی قبل از خواستگاری

برای ازدواج 4 سال صبر کنم؟

پرسش : 21سالمه و بایه پسری نزدیک 1ساله که دوست شدم. همسن خودم هستن.فقط 2ماه ازمن کوچکترن پسر خیلی خوبیه.خانواده خیلی خوبی دارن.هردومون تو یه شهریم و محله هامون نزدیکه.هردومون دانشجو هستیم و یه ترم دیگه هردومون کاردانی میگیریم.این آقا تصمیم دارن بعداز گرفتن کاردانیشون برن سربازی بعد هم2 سال حداقل کار کنن و بعد بیان خواستگاری من. حالا من سوالم اینه به نظر شما من این چندسال باهاشون بمونم؟ درضمن بگم که من تا بعد از لیسانسم نه خودم نه خانوادم دوست نداریم که ازدواج کنیم نظرمون اینه ازدواج زود اشتباهه.آدم هرچی پخته تر باشه و وارد زندگی مشترک بشه بهتره.

آشنایی قبل از خواستگاری

تفاوت سنی با دختر مورد علاقه ام زیاده!

پرسش: من پسری 31 ساله هستم که تازه کار پیدا کرده ام و قبل این قادر به تشکیل زندگی و ازدواج نبودم.حالا دختری پیدا شده که نصف سن من را دارد و خودش راضی هست ازدواج کند البته من ظاهرم به 26 یا 27 میخوره.به نظر شما من چکار باید بکنم جدا از همه مسائل سن ما قابل تامل هست، از نظر جثه هم نزدیک هم هستیم. من میخوام شانسم رو امتحان کنم و تلاش کنم که به این دختر برسم هرچند راه مشکلی در پیش رو دارم ولی امیدم رو به خدا از دست نمیدم.

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آتلیه عروس سرو
کارشون واقعا خوبه -خیلی هم با آدم ره میان سر قیمت .حتما پیشنها...

3 ساعت قبل

اجاره یا فروش لباس عروس یا نامزدیتون...
لباس عروس بالاتنه تمام سنگ دامن تور شایت دنباله دار حاشیه دانت...

دیروز
لطفا کمی صبر کنید...