اگر بتوانید خوب آرایش کنید نه تنها زیباتر به نظر خواهید رسید بلکه می توانید معایب صورتتان را هم بپوشانید

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

اگر می خواهید در مهمانی های قبل و بعد از عروسی یا برای عکاسی عکس های اسپرت آرایش خوبی داشته و خوش عکس باشید، چند پیشنهاد خوب برایتان داریم.

کار را با پوست مرطوب شروع کنید

قبل از آنکه سراغ مواد آرایشی خود بروید باید پوستتان را به خوبی بشویید و اگر بتوانید روی آن لایه برداری مختصری انجام دهید و درنهایت هم با کرم مرطوب کننده مناسب با نوع پوست خودتان خشکی را کاملا دور کنید تا پوست به راحتی پذیرای مواد آرایشی باشد.

نوع پوستتان را بشناسید

اگر می خواهید دچار مشکلات پوستی نشوید هنگام انتخاب هر محصول پوستی باید حواستان باشد که با نوع پوست شما سازگار باشد؛ مثلا کسانی که پوستی چرب و مستعد آکنه دارند باید سراغ محصولات فاقد چربی (oil free) بروند یا کسانی که پوست خشک و معمولی دارند باید محصولاتی را انتخاب کنند که حاوی مرطوب کننده باشد. پوستهای حساس هم باید به دنبال محصولات غیرحساسیت زا (hypoallergenic) و غیرکومدونزا (noncomedogenic) باشند.

رنگ مناسب را انتخاب کنید

اگر می خواهید یک کرم پودر جدید بخرید نباید رنگ آن را پشت دست امتحان کنید چرا که رنگ آن هم سانی چندانی با پوست صورت ندارد. برای انتخاب اول رنگی را که فکر می کنید با پوست شما سازگارتر است، انتخاب کنید. بعد از تیره ترین تا روشن ترین آن را روی خط فک تان بگذارید سپس زیر نور طبیعی بروید و بازتاب هر کدام از آنها را چک کنید؛ رنگی که روی صورت شما چندان مشخص نباشد انتخاب خوبی است.


کرم پودر را متناسب با فصل عوض کنید

پوست شما در همه فصل ها رنگی یکسان ندارد و در برخی فصل ها تیره تر است و بعضی فصل ها روشنتر از طرف دیگر رنگ پوست با سن هم تغییر میکند، بنابراین نباید انتظار داشته باشید رنگی را که سال قبل برایتان مناسب بوده در حال حاضر هم مناسب باشد؛ شما باید به طور مرتب رنگ کرم پودرتان را با توجه به رنگ پوستتان تغییر دهید تا مبادا روی پوست بیش از اندازه تیره یا روشن به نظر برسد.

سبز و بنفش انتخاب کنید

اگر روی صورتتان جای زخم یا جوش یا حتی لکی وجود دارد استفاده از کرمهای گریم (PRIME) می تواند برای صاف کردن و یکرنگ کردن پوست شما حسابی به کار آید، کرمی که پایه سبز دارد، می تواند به خوبی قرمزی ها را بپوشاند چرا که سبز در تضاد کامل با قرمز است. اگر هم پوستی رنگ پریده و بی طراوت دارید توصیه می کنیم سراغ کرمی با پایه بنفش بروید تا کمی به پوست جان بدهد.

به صورت حجم دهید

اگر بخواهید یک آرایش کامل داشته باشید باید کمی تکنیک های گریم را به کار ببرید؛ مثلا برای مشخص کردن حالت صورت می توانید با استفاده از پودری نسبتا تیره تر از رنگ پوست خودتان کناره های صورت را سایه بیندازید؛ کافی است با یک برس آرایشی مخصوص پودر که سر آن کوچک و زاویه دار است کناره های صورت و خط رویش موها را تیره کنید، شما باید منحنی نزدیک استخوان گونه و زیر خط فک را به شکل عدد 3 پودر تیره بزنید و سپس رنگ را پخش کنید تا مرز میان رنگ ها مشخص نباشد.

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.