فقط زیبایی ظاهری کارت عروسی نباید حواس تان را پرت کند؛ کارت عروسی به نوعی نماینده سلیقه و شخصیت شماست پس باید در انتخابش دقت بیشتری داشته باشید

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

بورس کارت های عروسی را بلدید؟

راسته کارت فروش های بهارستان تهران پر است از ویترین هایی است که هر کدام چندین نوع کارت مختلف را به نمایش گذاشته اند. بعضی کارت ها در همه ویترین ها دیده می شوند و بعضی مغازه ها کارت های خاص خودشان را دارند که جای دیگری پیدا نمی شود. اما چیزی که یک مغازه کارت فروشی را از این همه کارت فروشی دیگر جدا می کند، فقط کارتهای پشت ویترینش نیست.

زمانی برای عوض شدن کارت عروسی!

در راسته بهارستان دو بار در سال طرح های جدید عرضه می شود، 10 روز بعد از اربعین حسینی و 10 روز بعد از ماه رمضان. در این تاریخ ها مد عوض می شود و مغازه دارها بیشتر کارهای قبلی شان را برمی دارند و کار جدید می آورند. یک سری از این کارهای جدید را خود مغازه دارهایی که کارگاه دارند طراحی و تولید می کنند. یک سری را هم از تولید کننده های اصلی بازار می خرند.

یک سال بیشتر کارتهایی که رویشان جیر و چوب کار شده پرطرفدار می شوند و یک سال روبان و تور. طرح های کلاسیک هم همیشه طرفداران خودشان را دارند. البته بعضی گالری های بزرگ هم که طراح دارند، طرح های خاص خودشان را دارند. کارهای خارجی هم از کشور هایی مثل ترکیه که در ایران نمایندگی دارند، گرانترین کارتهای مغازه ها هستند. این کارتها بین 8 تا 10 و حتی 16 هزار تومان قیمت دارند.

چقدر طول می کشد؟

اگر کارتی که سفارش می دهید طرح ویژه ای نداشته باشد، 3 روزه تحویلتان می دهند. برای پر کردن کارتها هم به شما خطاط معرفی می کنند. این خطاط ها کارت شما را یک روزه پر میکنند و برای هر کارت 200 تا 250 تومان می گیرند.

بعضی ها خدمات خاص دارند

یکی از این مغازه ها علاوه بر ظاهر مغازه که مشتری را جذب می کند، خدمات خاصی هم دارد. محمد یزدی مدیر جوان این گالری می گوید: «طرح های گالری ما به این دلیل خاص است که هم طراح داریم و هم گاهی خودم طرح کارت می زنم. در برخی موار نیز از طرح های سایت های خارجی استفاده می کنیم. خودمان هم کارت خارجی وارد می کنیم و نمایندگی چند شرکت خارجی هستیم.»

یک کارت منحصر بفرد ...

یکی دیگر از ویژگی های گالری های خوب و معروف بهارستان این است که اگر بخواهید برایتان طراحی اختصاصی انجام می دهند. یکی از کارت فروش های بهارستان در این باره می گوید: «بعضی ها عکس می آورند و می خواهند روی کارتشان کار شود، بعضی ها هم می خواهند در مدلی که انتخاب کرده اند تغییراتی ایجاد شود، یا دو مدل را با هم تلفیق کنند، بعضی هم می خواهند طراحی اختصاصی برایشان داشته باشیم یا خودشان ایده اولیه طراحی را دارند. ما همه این کار ها را انجام می دهیم. البته هزینه انجام این کارها مخصوصا هزینه ی طراحی اختصاصی زیاد می شود.»

در نهایت نصیحت یک کارت فروش با سابقه به شما این است که سراغ طرح های ساده تر برویدچرا که زیبایی خودشان را همیشه حفظ می کنند و با همه سلیقه ها سازگارند و قیمت کمتری هم دارند.

نظر شما چیست؟ طرفدار کارت عروسی مد روز هستید یا ساده پسندید؟ آیا اصلا مهم است که کارت عروسی همیشه مد روز بماند؟!

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.