تا به حال از خودتان پرسیده اید که برای ازدواج آمده هستید یا آماده اید که از طرف مقابل تان خواستگاری کنید یا نه؟ اگر پاسخ تان مثبت است این نشانه ها را با دقت بخوانید و آنها را در رابطه خود شناسایی کنید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

در مورد مسایل مالی کاملا شفاف با هم حرف زده اید ?
اشتباه نکنید؛ عشق و فداکاری برای ازداج لازم است ولی معنایش این نیست که نباید تا قبل از اینکه زیر یک سقف بروید، از پول حرفی بزنید. این بزرگترین اشتباهی است که دختر و پسری که قصد ازدواج دارند ممکن است مرتکب شوند و بعدها چوبش را بخورند. درست است که شما و طرف مقابل تان کارشناس بورس نیستید ولی حداقل باید در مورد وضعیت مالی یکدیگر اطلاعات نسبتا کامل و شفافی داشته باشید و بعد قدم بعدی را بردارید. اگر هر کدام از دو طرف قبل از ازدواج بدهکاری داشته باشد یا درگیر مشکلات مالی باشد، این مساله به سرعت در زندگی مشترک خودش را نشان می دهد و منجر به بروز اختلافات جدی می شود. پس صحبت کردن در مورد حساب پس انداز و میزان حقوق و... نه تنها بد نیست بلکه می تواند مسیر آینده تان را روشن تر کند.

به تازگی به موفقیت مهمی در زندگی شخصی تان رسیده اید
اضافه حقوق گرفتید یا ترفیع شغلی پیدا کردید؟ خب، حالا وقتش رسیده که قدم بزرگ بعدی را برای زندگی شخصی تان بردارید و اقدام به خواستگاری کنید. اصلا اشکالی ندارد که قبل از این کار یک سری هدف های مشخص برای خودتان داشته باشید از جمله هدف های شغلی یا رسیدن به مقدار مشخصی درآمد و... اما یادتان باشد که رابطه تان هم درست مثل هر چیز دیگری نیاز به تلاش برای ساخته شدن و به سر انجام رسیدن دارد پس بیشتر از این دست دست نکنید. 

درباره آینده با هم حرف زده اید
آیا در مورد برنامه هایی که برای آینده مثلا 5 تا 10 سال بعد دارید، با هم حرف زده اید؟ پس یک قدم به زمان مناسب خواستگاری نزدیک شده اید. به اگر شما و طرف مقابلتان به طور طبیعی و صادقانه در مورد آینده با هم حرف زنده اید حتی اگر مطمئن نیستید که مثلا ده سال بعد در چه جایگاهی هستید یا چه می کنید و حتی اگر به مشترک بودن این آینده اشاره نکرده اید، معنایش این است که می توانید برای خواستگاری اقدام کنید. 

   


طرف مقابل تان از جاه طلبی های شما اطلاع دارد
هر کسی در زندگی شخصی و شغلی اش یک سری جاه طلبی ها و آرزوها و رویاهای منحصر به فرد دارد ولی قبل از خواستگاری کردن مطمئن شوید که جاه طلبی های شما تعارضی با رویاهای طرف مقابل تان ندارد. مثلا اگر شما می خواهید هم درآمد و پس اندازی که تا امروز داشته اید را صرف راه اندازی کسب و کار شخصی خودتان بکندیف طرف مقابل قبل از اینکه با پیشنهاد ازدواج شما مواجه شود باید این مساله را بداند.


دوستان هم فکر شما از طرف مقابل خوششان می آید
شاید فکر کنید که ازدواج یک امر شخصی است و به هیچ کس جز شما دو نفر ربط ندارد ولی صد در صد اشتباه می کنید چون احساسی که دوستان شما به طرف مقابل تان دارند به مرور می تواند روی رابطه شما اثر بگذارد. در سیگنال هایی که دوستان تان در این مورد به شما می دهد چه به صورت خودآگاه و چه ناخودآگه توجه کنید چون می تواند اطلاعات جالبی در مورد طرف مقابل به شما بدهد.

از تمام ویژگی های طرف مقابل خوشتان می آید
مسلما تا امروز با افراد زیادی برخورد کرده اید که یک یا دو ویژگی خاص در وجود آنها باعث می شده دلتان نخواهد همه عمر کنارشان باشید. اما اگر کسی را پیدا کردید که با وجود بلند خندیدن یا دماغ بزرگش همچنان دوستش دارید و از همه ویژگی های اخلاقی خود خوشتان می آید و در عین می دانید او هم مثل هر آدم دیگری ضعف هایی دارد ولی همچنان دوستش دارید، پس آدم مناسبتان را پیدا کرده اید.

اگر به جای من به ما فکر می کنید
اگر وقتی حرف می زنید از کلمه ما استفاده می کنید، اگر وقتی می خواهید تصمیمی بگیرید با خودتان فکر می کنید که او چه فکری در این مورد می کند یا چه احساسی دارد و اگر این مساله باعث می شود در مورد بعضی تصمیم ها تجدید نظر کنید، زمانش فرارسیده که درباره ما شدن با او حرف بزنید.

 

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.