آیا هنوز بچه ها شیرینی زندگیند؟!

سلام خسته نباشید من یه اقا پسری خواستگارم هستن که متاسفانه نمیتونند بچه دار بشن و واقعا عاشق هم هستیم الان من نمیدونم باید چیکار کنم بهشون جواب مثبت بدم یا نه متاسفانه ام شغلم با کودکانه واقعا کودکان رو دوس دارم میشه راهنمایم کنید
پاسخ

با سلام خدمت شما عضو محترم سایت نو عروس

در ارتباط با موضوع شما چند نکته حایز اهمیت است:

١- مساله شما از جنس تعارض خواستن- خواستن است که در هر دو سوی این تمایل یک کشش و میل مساوی دیده می شود و تا زمانی که به نفع یک کفه ترازو یعنی عشق به بچه و عشق به خواستگار یکی را انتخاب نکنید، استرس ناشی از این تعارض بیشتر می شود و می تواند شما را تا مرض بیماری جسمی و روانی( بسته به شدت وابستگی و بلا تصمیمی) پیش ببره.

٢- فرهنگ و شرایط روز اجتماعی هم در گرفتن این تصمیم که در زندگی بچه باشد یا نباشد بسیار تاثیر دارد؛ اکنون در برخی از فرهنگ ها ازدواج به خاطر تشکیل خانواده( یعنی حضور یک یا چند فرزند) انجام نمی گیرد. در ایران فرهنگ غالب با بچه دار شدن است.

٣- علاقه شما به بچه دار شدن یک میل طبیعی و حتی غریزی است که در بسیاری از زنان نرمال دیده می شود

٤- از سوی دیگر، علاقه شما به این اقا که در مرحله نامزدی است خود نیاز به مطالعه دارد. در واقع من نگران انتخاب نامناسب براساس متغیر عشق و علاقه هستم که گاهی دیگر متغیرهای ازدواج را به اشتباه تحت الشعاع قرار می دهد.

٥- یه زمانی بچه ها شیرینی زندگی بودن ولی اکنون که شرایط سخت اموزش و پرورش و کمال گرایی های بیمارگون والدین بر روح کودکان سنگینی می کند و همچنین سیوع بیشتر مشکلاتی نظیر اختلالات طیف اوتیسم و... دیگر خیلی مطمئن نیستیم که عمکلرد خوبی داشته باشیم و وجود بچه ها شادی افرین باشد

٦- بنابراین، حل تعارض شما در انتخاب شما خیلی نقش دارد، اگر نظر من را خواسته باشین، می بایست اول مشاوره قبل از ازدواج بگیرید و اگر مطمئن شدید که انتخاب مناسبی برای هم هستین، می بایست از یک متخصص باروری هم کمک بگیرید، چون علم پزشکی در این زمینه پیشرفت قابل توجه ای داشته است و احتمالا مشکل شما را به طور بنیادی حل می کند.

٧- در نهایت اگر باز نتونستین تصمیم بگیرید، خودتان نیز نیاز به مشاوره حضوری دارید؛ اگر فقط نظر من را خواسته باشید من اولویت را به بچه دار شدن می دم که در این صورت هدف از ازدواج تشکیل خانواده است.

براتون ارزوی موفقیت و شادکامی دارم

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...