اگر پوستتان قرمز و پوسته میشود و دربرابر عوامل محیطی واکنش التهابی دارد ، شما هم در زمره تفراد با پوست حساس هستید .

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

پوست حساس یعنی پوستی که واکنش زیاد به عوامل محیطی از خود نشان می دهد کسانی که مبتلا به پوست حساس هستند واکنش زیاد و اغراق آمیز به محصولات آرایشی بهداشتی نشان می دهند البته این واکنش گاهی با قرمزی التهاب و جوش مشخص می شود اما در نیمی از بیماران هیچ گونه علامت قابل مشاهده ای در پوست دیده نمی شود بلکه بیمار فقط خود احساس سوزش می کند داشتن پوست حساس می تواند بسیار آزار دهنده باشد.
فرد دارای پوست حساس مجبور است لوازم آرایشی و بهداشتی مخصوص خود را همیشه همراه داشته باشد.
مثلا فرد دارای پوست حساس نمی تواند از صابون و مواد شوینده مکان های عمومی یا داخل هتل استفاده کند.البته اکثرکمپانی های به نام قبل از بیرون دادن یک محصول آزمایش های مختلفی از نظر ایجاد حساسیت انجام می دهند ولی به هرحال برخی از افراد دارای پوست حساس بوده و حتی محصولاتی که برای پوست های حساس درست شده آلرژی و حساسیت نشان می دهند.کسانی که دارای پوست حساس هستند باید در انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی دقت کنند.اگر شما دارای پوست حساس هستید برای کاهش مشکلات پوست حساس خود ابتدا لازم است نوع پوست حساس خود را مشخص کنید .

در واقع پوست حساس به چهار نوع مختلف طبقه بندی می شود :

پوست حساس مستعد جوش :
برخی از پوست های حساس استعداد جوش زایی بالایی دارند و به دنبال استفاده از برخی محصولات آرایشی و بهداشتی دچار جوش می شوند اکثر کسانی که استعداد ایجاد جوش دارند داری پوست چرب هستند اما برخی با وجود داشتن پوست خشک استعداد جوش به دنبال مصرف انواع کرم های آرایشی و بهداشتی دارند هردوی این گروه در انتخاب محصولات آرایشی وبهداشتی یا کرم های مختلف باید دقت کنند لازم است در چنین مواردی از محصولاتی استفاده شود که روی آن ها عبارت غیرجوش زا یا فاقد چربی درج شده باشد.
کسانی که پوست مستعد جوش دارند معمولا منافذ پوست باز است و اگر دقت کنند جوش های زیر پوستی را در پوست خود می توانند ببینند.

2-پوست مستعد قرمزی یا روزاسه ای:
بعضی از پوست های حساس مستعد قرمزی هستند پوست ناگهان گر گرفته و قرمز می شود به خصوص این حالت در سنین بالای سی سال شایع است ابتدا در شروع کار پوست ب هصورت دوره ای ملتهب قرمز و گر گرفته می شود تشدید گر گرفتگی و قرمزی با موارد زیر انجام می شود :

1مواجهه با آفتاب
2تغییر ناگهانی درجه حرارت(خارج شدن از خانه در فصل زمستان)
3استحمام
4اضطراب و هیجان
5مصرف غذاهای تند

آیا پوست شما حساس است ؟

به مرور زمان در برخی از بیماران قرمزی پایداردرصورت ایجاد می شود این قرمزی اغلب با احساس گرگرفتگی و گرما همراه است لازم است این بیماران علاوه بر دوری از عوامل تشدید کننده از ترکیبات ضدالتهاب استفاده کنند ترکیبات ضد التهاب هم در انواع مختلف کرم ها و هم به شکل خوراکی دردسترس است به عنوان مثال از جمله خوراکی های ضد التهاب می توان به کپسول امگا 3 اشاره کرد

3-پوست حساس با احساس سوزش
برخی بدون ایجاد هیچ گونه التهاب و قرمزی در صورت احساس سوزش دارند.این احساس سوزش و خارش به خصوص به دنبال مصرف بعضی از کرم ها تشدید می شود.همچنین احساس سوزش و خارش به دنبال مواجهه با عوامل محیطی نظیر باد گرما و سرما هم ایجاد می شود بهترا ست این افراد از کرم هایی که حاوی اسید لاکتیک است پرهیز کنند مانند : اسید سالسیلیک،پروپیلن گلیکول،دی متیل سولفوکساید.

4- پوست های حساس مستعد آلرژی و اگزما :

کسانی که دارای این نوع پوست حساس هستند زمینه آلرژِی و اگزما دارند معمولا به دنبال برخی از کرم های آرایشی و بهداشتی دچار اگزما و آلرژی می شوند این حساسیت و آلرژی ممکن است به مواد نگهدارنده یا مواد معطر داخل کرم باشد.
معمولا کسانی که دارای این پوست حساس هستند سابقه اگزما دردیگر نقاط بدن را دارند این افراد بهتر است از کرم ها یا محصولاتی استفاده کنند. که عبارت هیپوآلرجنیک روی آن ها درج شده باشد البته ممکن است حتی کرم هایی که این عبارت در آن ها درج شده ایجاد حساسیت کند.
لازم است بدانیم که برخی از افراد ممکن ترکیب دونوع یا بیشتر پوست حساس داشته باشندمثلا ممکن است یک نفر هم پوست مستعد جوش و هم پوست مستعد قرمزی هم زمان داشته باشد.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.