احساس گرما و سرما در روز پنجم انتقال جنین

سلام . روز پنجم انتقالم هست . خیلی احساس گرما و سرما میکنم . آمپول زیرجلدی کلگزاپارین و شیافت اسپروژن و قرص استرادیول والرات مصرف میکنم . این گرما و سرد شدن بدنم طبیعیه ؟؟
پاسخ

با سلام،

ممنون از اینکه کلینیک نوعروس را برای مشورت انتخاب کرده اید.

دمای به دست آمده از طریق دهان و زیر بغل نسبت به دمای به دست آمده از طریق مقعد پایین‌تر هستند (تفاوتی برابر ‎۰٫۴°C برای اندازه‌گیری از طریق دهان؛ ‎۰٫۸°C از طریق زیر بغل)؛ بنابراین این تفاوت باید به هنگام اندازه‌گیری میزان تب مورد توجه قرار گیرد.

دمای طبیعی بدن انسان که از راه دهان و در حالت استراحت اندازه‌گیری شود برابر است با ۰٫۴±۳۶٫۸ درجهٔ سلسیوس. به این ترتیب هر دمایی که از طریق دهان اندازه‌گیری شود و بین ۳۶٫۴ و ۳۷٫۲ باشد طبیعی است.

با این وجود، موارد بسیاری هستند که در تغییر دمای بدن نقش دارند؛ و باید هنگام اندازه‌گیری مورد توجه قرار گیرند. سن، لباس‌های فرد، دمای اتاق و ساعات مختلف در طول روز در دمای بدن تغییر می‌گذارند.

دمای بدن در طول شبانه‌روز به‌ طور طبیعی تغییر می‌کند. کمترین دمای بدن در حدود ساعت ۴ صبح، و بیش‌ترین دما حدود ساعت ۱۸ می‌باشد (البته به شرط این که عادت فرد این باشد که در روز بیدار باشد و در شب بخوابد).

به این ترتیب، دمای ۳۷٫۵ درجهٔ سلسیوس که از طریق دهان و به هنگام عصر گرفته شده باشد، الزاماً تب نیست؛ در حالی که همین دما صبحگاه تب محسوب می‌شود.

داروهایی که برایتان تجویز شده را طبق دستور پزشک معالج استفاده کنید، مساله خاصی نیست.

اگر تغییر دمای بدن و بحث تب را مطرح می کنید باید دقیقا درجه حرارت را بسنجید و این موضوع بر اساس احساس قابل اهمیت نیست.

احساس گرما یا سرما کردن باید با استفاده از دماسنج، دمای بدن را تعیین کنید تا بدانید تب دارید یا خیر.

به تب ‎۳۷٫۵°C تا ‎۳۷٫۹°C تب خفیف گفته می‌شود.

تب بیش از ‎۴۰°C تهدید بزرگی برای جان انسان محسوب می‌شود، چرا که عملکرد آنزیمها و سایر پروتئینهای بدن را دچار اختلال می‌کند.

 تب باعث اختلال در فعالیت آنزیمهای بدن می‌شود، آنزیمها کاتالیزوریا کاتالیزگرهایی هستند که در واکنش‌های زیستی مهم درون سلول و در بدن مؤثرند. چون این آنزیم‌ها در دمای معینی فعالیت دارند و در دمای بالا از بین می‌روند، تب بالا با از بین بردن این آنزیم‌ها، در واکنش‌های زیستی بدن اختلال ایجاد می‌کند.

در صورتی که سوالات دیگری دارید، می توانید همین جا در کلینیک نوعروس سوالاتتان را ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

موفق باشید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...