اختلال قاعدگی و بارداری

پرسش: همسرم به علت نامنظم بودن دوران قاعدگی خود به پزشک زنان مراجعه نموده و به ایشان قرص دیان 35 را تجویز نموده اند که ایشان برای اولین بار از قرص ضد بارداری استفاده می نماید و طبق دستور پزشک از روز پنجم قاعدگی جهت پیشگیری از بارداری شروع به مصرف این قرص نموده اند . سه روز بعد سه مرتبه نزدیکی محافظت نشده داشته و در هر سه بار منی در واژن تخلیه شده است . با توجه به اینکه مصرف قرص به صورت منظم و در ساعت خاصی انجام می شود آیا امکان بارداری وجود دارد؟ چون اکثر سایتهای مشاوره نوشتن کسی که برای اولین بار از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنه ترجیحا باید از یکی دیگر از روشهای پیشگیری مانند کاندوم نیز در دوره اول استفاده از قرص هم استفاده کنه و اگه استفاده نکنه احتمال بارداری هست. همچنین آیا مصرف آزیترومایسن 250 و برخی مکملهای غذایی حاوی ویتامینها با قرص دیان 35 تداخل دارویی ندارد؟
پاسخ

پاسخ : برای بسته اول قرص بایست روش حمایتی اگر شروع مصرف از روز پنجم بوده، انتخاب میشده،اگر از روز اول قاعدگی شروع مصرف داشته باشند نیاز به روش حمایتی نخواهد بود،درست است که برای این سیکل همسرتان در هرحال احتمال شکست روش افزایش می یابد اما توجه داشته باشید که اگر از روشهای دیگر مثل روش طبیعی استفاده میشد خطای روش بسیار بالاتر بود...
مصرف ازیترومایسین با معده خالی و با فاصله کافی از مصرف قرصها انجام شود
مصرف مولتی ویتامینها ی معمول که صبح یا ظهر استفاده شوند اشکالی ندارد،قرصها آخر شب استفاده شوند، اگر به هر دلیل در دوره ای اسهال یا استفراغ پیش بیاید جذب قرصها مختل شده و بهتر است از روش حمایتی استفاده شود در طی یک دوره اسهال میتوان قرصها را واژینال گذاشت تا از مخاط واژن جذب شوند.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...