ازدواج اجباری، چطور ادامه دهم؟

با شوهرم به اجبار خانوادم ازدواج کردم خونواده شوهرم اصلا خوب نیستن بی فرهنگن اهل دزدی و هرزه هستن شوهرمم یه ادم بیسواده که اصلا اهل معاشرت نیست بلد نیست درست حرف بزنه و درست لباس بپوشه اصلا قیافشو دوست نداشتم و الانم روز به روز بیشتر ازش متنفر میشم واز قیافش متنفر میشم اصلا نمیتونم کنار خودم تحملش کنم
پاسخ

سلام

با این همه قضاوت منفی دقیقاً یک مشاور چه کمکی می تونه بکنه؟

توصیف شما از همسرتون و خانواده ش می گه شما باید جدا بشید.

اما این جواب من به شما نیست قبل از هر کاری از بیرون به زندگی مشترکتون نگاه کنید.

آیا می تونید سهمی در بهبود اوضاع داشته باشید؟

آیا سهمی در ایجاد این عواطف منفی درون خودتون دارید؟

اگر جواب این سوالات بله هست از یک مشاور یا روانشناس کمک بگیرید تا در مورد زندگی مشترکتون و ادامه یا عدم ادامه تصمیم بگیرید.

اما اگر پاسخ شما خیر هست، باز هم از یک مشاور یا روانشناس کمک بگیرید این بار نه لزوما برای مشورت در مورد زندگی مشترکتون بلکه برای بررسی ریشه ی نگرشتون.

نمی شه انکار کرد که ادامه ی یک ازدواج اجباری سخت هست، اما من فقط دارم یک توصیف قضاوتی منفی می شنوم و نمی دونم اصلا تونستید به اینکه چه نقشی برای بهبود شرایط می تونید داشته باشید فکر کردید یا نه.

به هر حال قبل از هر اقدامی مشورت بگیرید و البته حتما اقدام کنید، یا برای پذیرش و بهبود شرایط یا برای تصمیم به جدایی و در نظر داشته باشید که خیلی قضاوتی موضوع رو مطرح کردید و این خودش یعنی نیاز به کمک دارید. شاید خسته هستید شاید هم با پیش داوری دارید شرایط رو پیش می برید.

منفعل نبودن تو این شرایط خیلی مهمه.

موفق باشید

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...