دست های جذاب احتیاج به ناخن های زیبا و خوش فرم دارد، تقویت و رسیدگی به ناخن ها اولین قدم برای داشتن دستهای جذاب است با این لوسیون های خانگی ناخنها را محکم و سالم نگه دارید.

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

همه عروس خانم ها دوست دارند دستهایی زیبا و ناخن های خوش فرم داشته باشند، به همین دلیل است که به داروخانه ها یا فروشگاههای کالاهای بهداشتی سر می زنند تا با جدیدترین محصولات و فرآورده های بهداشتی ناخن و پوست آشنا شده و مناسب ترین آنها را انتخاب کنند؛ محصولاتی که غالبا با مواد شیمیایی و توسط کارخانه های صنعتی تولید شده اند و اگرچه فواید زیادی دارند اما بدون عارضه نیز نیستند. خوشبختانه امروز با رشد علم و تکنولوژی تحقیقات وسیعی درباره گیاهان دارویی و تاثیرات مثبت آنها بر سلامت جسم به ویژه بحث زیبایی صورت گرفته و نتایج مطلوبی در این زمینه به دست آمده است. بسیاری از گیاهان دارویی موجود در طبیعت قابلیت زیادی برای تهیه انواع ماسک ها، لوسیون ها و کرم های طبیعی به منظور تغذیه و تقویت ناخن ها و پوست و مو دارند. در این فرصت ساده ترین محصولات گیاهی را که مواد اولیه آن قابل دسترسی برای تمامی افراد جامعه است به شما معرفی می کنیم.

می خواهید مانیکور کنید؟

اگر از آن دست خانم هایی هستید که خودتان در منزل مانیکور و پدیکور می کنید این نسخه را تجربه کنید تا علاوه بر زیبایی و سلامت ناخن ها پوست تان را نیز بازسازی و نونوار کنید. پیش از مانیکور کردن ناخن ها می توانید به مدت 10دقیقه دست های خود را در این لوسیون گیاهی قرار دهید و پس از آن راحت تر به فرم دادن ناخنها بپردازید. این لوسیون گیاهی به دلیل داشتن مواد مغذی طبیعی علاوه بر آنکه موجب حفظ رطوبت پوست و ناخن می شود می تواند مواد مغذی مورد نیاز آنها را نیز تهیه کند. برای تهیه این لوسیون گیاهی به 2 قاشق غذاخوری گل همیشه بهار، 2قاشق غذاخوری گل بابونه، یک قاشق غذاخوری روغن بادام، 5 قطره روغن گیاه اسطوخودس و 5 قطره روغن گیاه کندر نیاز دارید. این مواد را می توانید از نزدیکترین عطاری به منزل تان تهیه کنید.

لوسیون آبرسان بسازید

برای تهیه این لوسیون ابتدا لازم است 2قاشق غذاخوری از هر دو گیاه «گل همیشه بهار» و «گل بابونه» را با 4 فنجان آب دم کنید.برای تهیه این جوشانده بهتر است آن را روی دمای ملایم قرار دهید تا به آرامی آماده شود. پس از آنکه این جوشانده آماده شد و چای گیاهی به اصطلاح دم آمد، آن را صاف کرده و درون ظرف مناسبی بریزید تا خنک شود. پس از آنکه جوشانده حرارت خود را از دست داد به ترتیب یک قاشق غذاخوری روغن بادام، 5 قطره روغن گیاه اسطوخودس و 5 قطره روغن گیاه کندر را به محلول اضافه کرده و دست ها را به طور کامل به مدت 10 دقیقه درون این لوسیون گیاهی قرار دهید. در این مرحله می توانید به آرامی ناخنها را با لوسیون گیاهی ماساژ دهید تا جذب بهتری انجام شود. پس از تکرار 2 تا 3 بار این شیوه در هفته می بینید تا چه حد پوستی نرم و مرطوب و ناخنهایی زیبا و خوش فرم خواهید داشت.

رنگ ناخن هایتان برگشته؟

بسیاری از خانم هایی که سیگار می کشند یا در معرض دود سیگار قرار دارند ممکن است دچار تیرگی ناخن ها به دلیل تماس بیش از حد با نیکوتین سیگار شوند. برای درمان این عارضه علاوه بر آنکه توصیه می کنیم مصرف سیگار را ترک کنید، می توانید از یک لوسیون گیاهی قدرتمند برای از بین بردن این تیرگی کمک بگیرید. برای تهیه این استون گیاهی و تقویت شده به یک قاشق غذاخوری گلیسیرین، 4 قاشق غذاخوری پراکسیدهیدورژن و 5 قاشق غذاخوری عصاره گل رز احتیاج دارید.

لوسیون ضدتیرگی بسازید

برای تهیه این لوسیون لازم است مواد ذکر شده را درون ظرفی ریخته و به خوبی آنها را با یکدیگر ترکیب کنید. پس از ترکیب با کمک پنبه یا پدی کتانی این لوسیون را روی ناخن های دست ماساژ دهید. استفاده از این محلول 2 تا 3 بار در هفته توصیه می شود. پس از مدتی این لوسیون میتواند تیرگی به وجود آمده روی ناخ نها که ناشی از مصرف دخانیات یا در معرض دود سیگار قرار گرفتن است را برطرف کند.

امان از ناخن های شکننده!

بسیاری از خانم ها به دلیل گرفتن رژیم های غذایی یا عدم مصرف موادمغذی و مفید به اندازه کافی دچار سستی و شکنندگی ناخن ها می شوند. برای از بین بردن این مسئله علاوه بر اصلاح رژیم غذایی و دریافت مواد مغذی که در لبنیات، سبزیجات و میوه های تازه موجود است می توان از تونیک و روغن گیاهی نیز برای تقویت و از بین بردن شکنندگی ناخنها استفاده کرد. تهیه این تونیک بسیار ساده و راحت است و خانم ها می توانند به راحتی آن را در منزل تهیه کرده و استفاده کنند. برای تهیه این تونیک گیاهی به 6 قاشق غذاخوری ساقه خشک شده گیاه دماسب و روغن گل آفتابگردان احتیاج دارید.

تونیک تقویتی بسازید

برای تهیه این تونیک که تاثیر بسیار زیادی در شادابی و تقویت ناخن ها دارد کافی است 6 قاشق غذاخوری ساقه خشک شده گیاه دم اسب را با 2 تا 3 فنجان آب مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت روی حرارت ملایم قرار دهید. بهتر است این مخلوط را درون ظرف های استیل حرارت دهید. پس از آنکه مخلوط به جوش آمد و نیم ساعت زمان مشخص شده سپری شد، اجازه دهید مخلوط به مدت نیم ساعت به مرور حرارت خود را از دست دهد سپس آن را صاف کرده و در ظرفی در بسته نگهداری کنید. برای استفاده از این محلول لازم است آن را درون ظرفی گود ریخته و ناخن های خود را به مدت 15 دقیقه در آن قرار دهید. پس از این کار و طی شدن مدت زمان ذکر شده، ناخن ها را درون روغن ولرم شده گل آفتابگردان قرار دهید. این شیوه تاثیر بسیار زیادی در درمان شکنندگی و سستی ناخن ها داشته و آنها را مستحکم می کند بنابراین استفاده از این تونیک هر دو روز یکبار به همراه روغن گل آفتابگردان به افرادی که دچار سستی و شکنندگی ناخن هستند، توصیه می شود.

با این لوسیون ها آشنا بودید؟ اگر لوسیون دیگری برای تقویت ناخنها سراغ دارید، فرمولش را همینجا بگذارید!

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.