امکان تعیین جنسیت جنین پس از پانکچر

با سلام خانم دکتر من تو مرکز شما پانکچر شدم علت مراجعه من تعیین جنسیت پسر بود که ۳ تا جنین دارم که معلوم نیست پسر باشه با توجه به اینکه از تبریز میام هیچ راهی نیست که قبلا بدونم جنسیتشون چیه و اینکه برای جنسیت پسر تخمک ها هیچ راه قطعی نبود که هر ۳ پسر باشه؟ باتشکر
پاسخ

سلام

جنین در روز سوم فریز شده، آندومتر آماده میشه، جنین های روز سوم شما که در آن مرحله آماده شده اند، از فریز در می آیند.

یک جنین از هرکدام بیوپسی می شود و جهت بررسی سلامت و جنسیت  برای آزمایشگاه ژنتیک فرستاده می شود.

آزمایشگاه ژنتیک، روز پنجم، یعنی روزی که زمان انتقالتان هست، به شما و به ما می تواند اطلاع بدهند که این جنین از نظر سلامت و جنیست در چه اوضاعی هست.

الان نه شما می دانید و نه ما و نه کسی از جنسیت مطلع نیست.

اینکه می پرسید که آیا هیچ راهی نیست که الان بدانیم؟ جواب نه. ابتدا جنین ها باید بیوپسی بشوند و بروند برای آزمایشگاه ژنتیک. بعد آزمایشگاه، بعد از بیوپسی جنین، یک یا دو بلاستومر از هر جنین بیوپسی می شوند.

بعد آزمایشگاه دو روزبعد، یعنی روز پنجم، می تواند بگوید جنسیت جنین به چه شکلی هست و انتقال هم همان موقع انجام می شود.

اندومتریال پرپیرشن یا آمادگی آندومتر هم قبلا برای شما انجام شده است.

اما خوب ۳ تا جنین کم هست. معمولا کسانی که کم جنین می دهند، بهتر است که حداقل دو سیکل داشته باشند، در مورد شما مثلا، دوبار وارد سیکل آی وی اف قرار بگیرند، داروها را استفاده کنند و دوبار پانکچر برایشان انجام شود.

یعنی شما یکبار انجام دادید و یکبار دیگه هم سیکل انجام بدید تا تعداد بیشتری جنین داشته باشید، مثلا 6 تا یا 7 تا جنین. تا شانس اینکه از این جنین ها، پسر سالمی دربیابد افزایش پیدا کند.

موفق باشید و بارداری خوبی را تجربه کنید.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...