اگر اندام درشتی دارید و نمی دانید چه لباس عروسی برای شما مناسب است، این مطلب را از دست ندهید

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

بیشتر سایت‌های مد و لباس توصیه‌های خود را برای خرید لباس عروسی بر مبنای اندام‌های قلمی و باریک منتشر می‌کنند و کمتر رسانه‌ای لباس عروس‌های پیشنهادی خود را بر تن مدل‌های سایز بزرگ به نمایش در می‌آورد. در این میان تکلیف بسیاری از خانم‌های جوان که اندام چندان لاغری ندارند چیست؟ در این صفحه به خوانندگانی که اندام‌شان درشت است یاد می‌دهیم چطور برای‌ خودشان لباس عروسی زیبا و شکیل بخرند.

 

1. برای لباس عروسی‌تان بودجه تعیین کنید.

 

لباس عروس‌های سایز بزرگ از لباس عروس‌های سایز متوسط کمی گران‌ترند. بنابراین بی‌جهت لباس‌هایی قدرت خریدشان را ندارید، پرو نکنید.

###

2. از فروشنده سایزی بزرگتر را بخواهید.

 

برای خرید لباس عروسی معمولا باید 1 سایز بزرگتر (از سایزی که همیشه لباس‌های‌تان را می‌خرید) را به فروشنده بگویید. مثلا اگر همیشه موقع خرید لباس سایز 48 را از فروشنده تقاضا می‌کنید برای لباس عروس باید سایز 50 را بخواهید.

 

3. به جنس پارچه دقت کنید.

 

پارچه‌های کلفت برای بدن‌هایی که پر‌تر هستند نمای بهتری دارند و تمام قسمت‌های اندام شما را خوش‌فرم‌تر نشان می‌دهند. از آنجا که سرشانه‌ها و بازوهای شما بزرگ است توصیه می‌کنیم لباس‌های آستین حلقه‌ای یا دکلته را از فروشنده نخواهید زیرا ظرافت لباس عروس شما را مخفی می‌سازد. در عوض می‌توانید از مدل‌هایی که بند‌‌های پهن‌تر یا آستین بلندتری دارند سفارش دهید. مراقب باشید سراغ مدل‌هایی که کمر خیلی تنگی دارندو جنس پارچه لباس در این ناحیه گیپور یا استرج است نروید زیرا ناحیه پهلو‌ها و شکم شما را بد فرم نشان می‌دهند.

  • ساتن: بیشتر ساتن‌ها سنگین‌اند و برای عروسی‌های پاییز و زمستان انتخابی‌مناسب هستند. ساتن‌های نازک‌تر برای عروسی‌های فصل گرم سال خوب‌اند اما در بدن‌های درشت زیاد زیبا نمی‌‌شوند.
  • ابریشم: این جنس پارچه برای بهار وتابستان مناسب است. گاهی ابریشم به صورت مخلوطی با ساتن یا موزلین به فروش می‌رسد که برای خانم‌های سایز بزرگ مناسب‌تر اند.
  • گیپور: بهتر است برای پوشاندن بخش‌های پر بدن‌تان مدل‌هایی که در ناحیه کمر گیپور هستند را انتخاب کنید.
  • پلی‌استر: ممکن است به دلیل الیاف مصنوعی به کار رفته در این لباس نتوانید در آن راحت باشید و در آن گرم‌تان شود. توصیه می‌کنیم این جنس را فقط در صورتی انتخاب کنید که عروسی تان در فصل سرد سال است.
  • ارگانزا:ارگانزا پارچه‌ای است که روی پارچه لباس عروس کار می‌شود و برای خانم‌های سایز بزرگ چندان مناسب نیست زیرا آنها را چاق نشان می‌دهد.
  • ساتن: این جنس براق و زیبا برای خانم‌های سایز بزرگ مناسب است و اندام‌ آنها را جمع‌تر نشان می‌دهد.

###

 

4. به مدل لباس دقت کنید.

اگر پایین‌تنه‌تان بزرگ است باید لباسی را انتخاب کنید که دامنش از بالا به پایین مانند 8 کم‌کم گشاد می‌شود. اگر بالاتنه پهنی دارید باید مدلی را سفارش دهید که بالاتنه تنگ و سفتی دارد. اگر هم اندام‌تان به صورت گرد و درشت است باید از مدل لباس‌هایی که دامنی پف آلود دارند انتخاب کنید.

 

5. به فضای جشن‌تان دقت کنید.‌

 

ببینید فضای جشن شما برای چه مدل لباسی مناسب است. مثلا اگر خانواده‌ای مذهبی دارید شاید لازم باشد در مورد جنس گیپور یا مدل یقه لباس تجدید نظر کنید. اگر جشن شما در تابستان برگزار می‌شود یا کنار دریا بهتر است از لباس‌هایی آستین کوتاه‌ انتخاب کنید یا اگر زمستان است می‌‌توانید پارچه‌های مخمری یا پَری را سفارش دهید. اگر جشن‌تان در یک محل ساده برگزار می‌شود لباس‌تان را هم ساده انتخاب کنید اگر هم تعداد مهمان‌های‌تان زیاد‌اند و سالن شما خیلی لوکس است باید لباس شما و تزیینات‌اش هم چنین نمایی داشته باشند.

اگه دوست داری یه جشن خونوادگی و شیک توی باغ تالار داشته باشی لیست کامل رو اینجا ببین.