برای خرید لباس عروس زیبایی نقش مهمی دارد. آنقدر که ممکن است عروس خانم‌ها را از مسائل اصلی دور کند اما شما شانس این را دارید که قبل از انتخاب یا سفارش دوخت لباس عروس به پیشنهادات ما در خصوص لباس مناسب‌تان فکر کنید و بعد دست به کار شوید. توصیه می‌کنیم قبل از خواندن این توصیه‌ها، مطلب مربوط به انواع اندام و فرم بدنی را بخوانید

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

تحریریه نوعروس / میترا شکری : این اسامی که در ادامه متن برای تعریف انواع اندام ها آمده است ، اصطلاحات متداول در حوزه تناسب اندام برای مشخص کردن نوع و فرم شکل بدنی است .

ساعت شنی

اگر جز کسانی هستید که فرم بدن‌تان ساعت شنی است، می‌توانید هر لباسی که دوست دارید را سفارش بدهید. شما بی‌شک ستاره مراسم می‌شوید و نیاز نیست خیلی برای خرید لباس سخت‌گیری کنید. البته توصیه‌ما انتخاب لباسی‌است که جذب باشد، لباس‌ عروس‌های بدون فنر و کمی گشاد، جلوه اندام جذاب شما را کاملا از بین می‌برد.
گلابی
کسانی که این نوع اندام را دارند باید کاری کنند که جلب توجه به پایین تنه‌شان کمتر شود. مثلا پوشیدن لباس‌هایی که به اصطلاحا به ماهی معروف هستند بدترین انتخاب برای این آدم‌هاست.

ایجاد منحنی در کمر باید از یک کمربند پهن استفاده کنید یا لباس‌ بندی سفارش بدهید و موقع پوشیدن بند‌های آن‌را سفت کنید.

                   
توت فرنگی
افرادی که بدنی شبیه به توت فرنگی دارند عمده تمرکز‌شان روی پاهای‌شان است. این افراد بالا تنه‌ای بزرگ و پاهایی کشیده و لاغر دارند. این افراد بهتر است جلوی وسوسه‌شان را برای پوشیدن لباس‌های دکلته یا پشت گردنی بگیرند و به جای آن لباس‌هایی انتخاب کنند که آستین و بعضا یقه دارند. دامن این افراد می‌تواند بلند، چسبان و حتی دنباله‌دار باشد. اگر اندام توت فرنگی شما در قسمت کمر خیلی باریک است سعی کنید کمر لباس‌تان را مقداری بالاتر از کمر واقعی‌تان سفارش دهید تا باریک بودن کمر شما خیلی توی ذوق نزند.

                        
موزی
آنهایی که اندام‌شان در دسته «موزی‌ها» جای می‌گیرد باید در بدن‌شان ایجاد قوس و انحنا کنند. پوشیدن لباس‌های یقه باز مانند دکلته برای این افراد گزینه مناسبی است. البته توجه داشته باشید، زمان دوخت یا خرید لباسی را سفارش بدهید که دور سینه شما را بزرگتر از معمول نشان می‌دهد. می‌توانید برای جلب توجه بیشتر از دانتل‌های کار‌شده با مروارید و نگین در این قسمت استفاده کنید. همانطور که گفتیم بدن‌های موزی شکل هیچ منحنی ندارند، برای قبل از انتخاب لباس، این گزارش را بخوانید و دست روی بهترین انتخاب بگذارید

                 
سیبی
برای بدن‌های سیب شکل هم استفاده از لباس عروسی با کمر باریک و دامنی که کمی پف دارد بهترین گزینه است. در انتخاب یقه اگر کمی هوشیارانه عمل کنید، تغییری شگرف در ظاهر شما اتفاق می‌افتد. یقه مناسب شما یقه هفت است که بالاتنه‌تان را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد.
                  

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.