شاهزاده رویاها آمده اما نه با اسب سفیدش، یعنی باید ماشینی که می خواهید سوارش بشوید و به خانه رویاهایتان بروید را انتخاب کنید البته با گل و تزیینی که دوست دارید .پس مطلب زیر را بخوانید تا بهترین ماشین عروس را داشته باشید

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

اگر در تدارک برنامه های عروسی تان هستید، حتما راجع به ماشین عروس تان هم فکر کرده اید. شاید از آن دسته آدم هایی باشید که در رویاهایتان تصور می کردید با کالسکه و اسب سفید به خانه بخت می روید و یا شاهزاده ای با اسب بالدار به دنبال تان می آید و شما را بر ترک اسب می نشاند و در میان بهت و حیرت مهمانان به سوی قصر خوشبختی می روید. شاید هم تصور یک کشتی کروز را داشتید که با زیباترین گل ها تزیین شده و آرام آرام به سمت ساحل حرکت می کند تا شما را به آنسوی اقیانوس ها ببرد.

اگر اهل این رویابافی ها بوده اید، پس حتما ماشین عروس برایتان مهم است. چون فعلا در دسترس ترین وسیله نقلیه برای روز عروسی همین است. حتما در فیلمهای خارجی دیده اید که چند قوطی به پشت ماشین عروس می بندند و روی مقوایی هم جمله معروف «just married» را می نویسند و پشت ماشین عروس که با تور و روبان و بادکنک تزیین شده نصب می کنند. خب، در همه جای دنیا، انتخاب ماشین عروس و نحوه تزیین آن یکی از مسائل مهم روز عروسی است. چشمه ای بسیاری با کنجکاوی و علاقه در خیابان ماشین شما را نگاه می کنند، مهمانان چشم به راه رسیدن شما هستند و در فکرند ماشین تان چه شکلی است و آخر شب که همچون شاهزاده های قصه های پریان مجلس را ترک می کنید، آخرین تصویری که در ذهن مهمانان می ماند، ماشین شماست که آهسته آهسته دور می شود. علاوه بر این، ماشین عروس یکی از پایه های ثابت فیلم عروسی تان است، پس مهم است که در انتخاب ماشین عروس و تزیین آن نهایت سلیقه را به کار ببرید.

اولویت با ماشین خودتان است 

اگر خودتان ماشین دارید، اولین پیشنهاد این است که از همان به عنوان ماشین عروس استفاده کنید. این کار چندین حسن دارد. اول اینکه در هزینه ها صرفه جویی می کنید و دوم اینکه هر وقت سوار آن ماشین شوید، خاطره روز عروسی برایتان زنده می شود و لذت می برید.

یادتان باشد، رانندگی با خودروهای اسپرت گذر موقت به دلیل قدرت بالای موتور، مهارت خاص خود را طلب می‌کند.
اگر خودتان ماشین ندارید و نمی خواهید هزینه زیادی برای آن بپردازید، می توانید ماشین بستگان و دوستان را قرض بگیرید. اما اگر ترجیح می دهید، ماشین کرایه کنید، داستان تازه شروع می شود.

چه ماشین عروسی انتخاب می کنید؟

در انتخاب ماشین عروس، همه چیز بسته به سلیقه شماست. اگر همه کارهای عروسی تان را به موسسات خدمات مجالس سپرده اید که آ نها کارهای مربوط به اجاره ماشین عروس را هم انجام خواهند داد. اگر هم مشتری گل فروشی خاصی هستید، ممکن است خودشان ماشین را هم کرایه بدهند، اما اگر خودتان می خواهید برای اجاره ماشین عروس اقدام کنید، این گوی و این میدان!
بعضی ها ماشین های قدیمی و کلاسیک را دوست دارند که هزینه اجاره آنها بالاست و معمولا بدون راننده اجاره داده نمی شوند. تازه اکثر این ماشین ها کولر ندارند و شاید نشستن در آنها برای عروس خانم با آن لباس و تشکیلات آزار دهنده باشد. بعضی ها هم عشق ماشین های روز را دارند که هر کدام شان قیمت خاصی دارند. .

ماشین هایی مثل پورشه، لکسوس، مازراتی، آ او دی و ... نیز قیمتی بالای چند میلیون دارند. ارزان ترین ماشین هم پراید است. البته توجه داشته باشید که پرداخت بهای بنزین ماشین با شماست. اگر بخواهید ماشین را بدون راننده کرایه کنید و برای یک شب هم که شده خودتان پشت فرمان ماشین مورد علاقه تان بنشینید، باید یک سند مالکیت چند صد میلیونی و چکی به میزان ارزش خودرو به عنوان وثیقه بگذارید و البته دعا کنید حتی یک خط به ماشین نیفتد که آن وقت باید خسارت ماشین را تمام و کمال بپردازید. یک نکته دیگر اینکه، پیش از بستن قرارداد اجاره ماشین، مطمئن شوید خودرو از نظر فنی و ظاهری هیچ مشکلی ندارد وگرنه پس از تسویه حساب اگر مشکلی بروز کند و شما ندیده باشید، مقصرید. اگر امکان داشت، همه پول اجاره را یکجا نپردازید تا اگر صاحب ماشین بدقولی کرد، ماشین را دیر تحویل داد یا هر مسئله دیگری ایجاد شد، بتوانید بخشی از پول را کم کنید.

رنگ ماشین عروس

در کنار انتخاب نوع ماشین عروس انتخاب رنگ آن هم مهم است. گول رنگ های فانتزی را نخورید. چون زود شما را دلزده می کند. ضمن اینکه گل آرایی و تزیین آن هم مشکل است. بهتر است رنگی انتخاب کنید که هر وقت فیلم عروسی تان را دیدید، به نظرتان تازه و جذاب بیاید. سفید، مشکی، نقره ای یا بژ و قرمز معمولا بهترین انتخاب ها هستند. اما باز هم این سلیقه شماست که تعیین کننده است. ماشین را که انتخاب کردید، نوبت به گل آرایی آن می رسد.

گل آرایی ماشین عروس

تزیین کردن ماشین عروس بستگی به فصل و مناسبت و محله گل‌فروشی دارد. قیمت گل آرایی ماشین عروس معمولا در اعیاد و مناسبت ها که تقاضا برای گل زیاد است، گرانتر می شود. البته گل، گل است و شمال و جنوب تهرانش فرق نمی‌کند. این که گل‌فروش با سلیقه باشد، مسئله‌ای بسیار مهم است. به هر حال، گل‌فروشی‌های معروف و شمال شهری طبعا پول بیشتری دریافت می‌کنند.
البته حواس تان باشد برای انتخاب گل فروشی فقط به دیدن آلبوم نمونه کار اکتفا نکنید و حتما چند نمونه کار واقعی را از نزدیک ببینید تا مطمئن شوید هم ماشین را با سلیقه تزیین می کنند و هم از گل های تازه استفاده می کنند. قیمت ها به شهرت و اعتبار گل فروشی، نوع گلی که انتخاب می کنید، مدلی که برای تزیین ماشین می پسندید و تعداد گل های مورد استفاده بر مبنای اندازه ماشین بستگی دارد. همچنین ممکن است مدلی که شما انتخاب کرده اید، نیاز به استفاده از حصیر، کلاه، سفال،بادکنک، تور و روبان داشته باشد که در این صورت ممکن است قیمت تغییر کند و بسته به هر کدام بیشتر یا کمتر شود.

رنگ‌بندی گل ماشین عروس

در انتخاب رنگ و نوع گل برای تزیین ماشین عروس تان باید مسائل مختلفی را درنظر بگیرید: رنگ ماشین، رنگ گل های مورد نظر، نوع گل ها، تعداد آن ها و رنگ دسته گل عروس. در انتخاب گل، توجه کنید چقدر می خواهید هزینه کنید و متناسب با آن گل انتخاب کنید. ضمن اینکه اندازه گل را هم درنظر بگیرید. ممکن است با انتخاب یک گل، مثلا 200 شاخه لازم داشته باشید اما با انتخاب گل دیگری با 150 شاخه کارتان راه بیفتد. سعی کنید تناسبی بین دسته گل تان و گل های ماشین عروس تان وجود داشته باشد تا مجموع کار زیباتر دیده شود. گاهی نگاهی به فصل هم می‌تواند ایده‌ای به شما بدهد. هارمونی رنگ‌ها را بشناسید. به طور مثال اگر عروسی تان در بهار است رنگ های ملایم مثل صورتی روشن، یاسی و سفید لب ماتیکی زیبا هستند و اگر مراسم تان در پاییز برگزار می شود، رنگ های نارنجی، زرد و قرمز تیره مجموعه زیبایی به شما هدیه می کنند. نکته دیگری که باید درنظر داشته باشید سرما یا گرمای هواست.

اگر عروسی تان در تابستان است از گل فروش بپرسید چه گل هایی زود پلاسیده نمی شوند و ماشین عروس تان تا آخر شب زیبایی اش را حفظ می کند. اگر هم عروسی در زمستان است در مورد گل های مقاوم در برابر سرما پرس و جو کنید. البته معمولا خود گلفروش ها این نکات را درنظر می گیرند و شما را راهنمایی می کنند. با وجود همه این ها نباید انتظار داشته باشید، بعد از یک روز خیلی گرم یا خیلی سرد، گل های ماشین عین اول صبح شاداب باشند. البته می توانید از گل های مصنوعی هم در تزیین ماشین عروس استفاده کنید، گل هایی که خیلی شبیه گل های طبیعی هستند. این گل‌ها با اینکه گران‌تر هستند، اما دیگر نگرانی اینکه ماشین عروس تان زیبایی اش را تا آخر شب حفظ نکند را نخواهید داشت. در آخر هم می‌توانید این گل‌ها را بعد از باز کردن از روی ماشین در گلدانی در خانه‌تان نگه دارید و هر از گاهی به یاد جشن عروسی تان بیفتید. 
حواس تان باشد اگر پیش از مراسم عروسی، جشن نامزدی یا عقد داشته اید، تزیین ماشین عروس باید با تزیین ماشین نامزدی فرق داشته باشد. معمولا برای مراسم نامزدی که جمع و جورتر و ساده‌تر است، از بادکنک، تور و پاپیون استفاده می شود.
برای مراسم عروسی هم می‌توان از گل‌های رنگ روشن (اگر ماشین تیره است) و گل‌های رنگارنگ (اگر ماشین رنگ روشنی دارد) استفاده کرد.

کالسکه و بالن عروس

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که دل تان بخواهد روز عروسی تان یک کار به یاد ماندنی انجام دهید که تا مدتها در خاطره ها بماند. مثلا سوار کالسکه یا بالن شوید و برای مهمانها دست تکان دهید و دسته گلتان را در هوا بچرخانید!البته از آنجا که حرکت کالسکه داخل شهر ممنوع است تنها عروس و داماد می‌توانند در مقابل تالار و برای یک مسیر کوتاه برای عکسبرداری و فیلمبرداری از آن استفاده کنند. بالن سواری عروس و داماد نیز ممنوعیت‌هایی دارد و فقط برای یک باشگاه در تهران مجوز بالن‌سواری صادر شده است.

ماشین عروس مورد علاقه شما چه ماشینی است؟

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.