اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

پرسش : حدود یک سالی هست که با پسری آشنا شدم که قصمون ازدواجه و تقریبا هم داریم به موعدش نزدیک میشیم. پسر خیلی احساسی ای هست اما تو روابط خیلی سرد و بسیار خشکه اونقدر که گاهی احساس میکنم از لحاظ عاطفی نمیتونه نیازهای من رو که خیلی عاطفی و به دنبال مهر و محبت هستم رفع کنه. از طرفی هم بسیار با مسئولیت و مهربونه اونقدر که برای ساختن زندگی آیندمون از هیچ کار و وام و سختی کوتاهی نکرده اما خیلی بی توجه به منه و نکته جالب توجه اینه که به محضی که بی توجهی یا بی محلی منو به خودش میبینه سریع ناراحت میشه و حرف از قطع رابطه میزنه و میگه که ما بدرد هم نمیخوریم. البته زمان عصبانیت خیلی پرخاشگر میشه و همیشه هم تقصیرات رو از من میبینه. مشکلم اینه که با توجه به این خصوصیات میتونم به عنوان یه شوهر باهاش زندگی کنم یا خیر؟ من واقعا دچار تردید شدم من رفتارهای مهربونی باهاش دارم همیشه سعی کردم باهاش با مهر رفتار کنم انقدری که خیلی اوقات با اینکه مقصر ایشان بودند اما من جلو رفتمو عذر خواستم اما حالا که نزدیک ازدواجه... اگر تو این تصمیم گیری کمکم کنید نهایت سپاس رو دارم
پاسخ

پاسختوضیح شما پر از تناقضه و من نمیتونم واقعا درکش کنم. این جمله ها رو کنار هم بگذارین: «پسر خیلی احساسی ای هست»، «احساس میکنم از لحاظ عاطفی نمیتونه نیازهای منو رفع کنه» و من نمی فهمم این دو جمله چطور با هم جمع میشن؟ یا اینکه گفتین «بسیار با مسئولیت و مهربونه انقدر که برای ساختن زندگی آیندمون از هیچ کار و وام و سختی کوتاهی نکرده» و من باید از این جمله بفهمم که برای آغاز زندگی مشترک خیلی انگیزه داره و زندگی با شما براش خیلی با ارزشه، اما بعد گفتین: «به محضی که بی توجهی یا بی محلی منو به خودش میبینه سریع ناراحت میشه و حرف از قطع رابطه میزنه و میگه که ما به درد هم نمیخوریم»
من فکر می کنم شما حتما برای مشاوره قبل از ازدواج اقدام کنید تا مشاور بتونه با مصاحبه حضوری با دوطرف، ویژگی های شخصیتی شما رو ارزیابی کنه و بهتون بگه که تصمیمتون برای ازدواج تا چه حد می تونه تصمیم مطمئنی باشه.

###

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

لطفا کمی صبر کنید...