با کمک چند راه ساده می توانید شور و عشق دوران نامزدی را زنده نگه دارید و از سردی روابط پیشگیری کنید؛ فقط باید بلد باشید چطور زندگی تان را از سردی نجات دهید

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

در ابتدای ازدواج زوج ها خیلی تحت تاثیر احساسات و عشق هستند. در واقع در دوران عاشقی به سر می برند. اوایل زندگی مشکلات زیادی وجود ندارد یا آنقدر احساسات غلبه می کند که آن مشکلات نادیده گرفته می شود. اما هرچه می گذرد جنبه احساسی کم می شود و اختلافات بین زن و مرد و مشکلات اقتصادی و اجتماعی نمود بیشتری پیدا می کند. وقتی هم که بچه دار می شوند به هر حال وقت خیلی زیادی صرف بچه می شود و زن و مرد شاید دیگر وقت نکنند به هم برسند بنابراین همه اینها روابط زناشویی و جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد و طبیعی است که شدت روابط مثل اوایل ازدواج نباشد.

سرگرمی های دونفره بتراشید

طبیعی است که با افزایش طول زندگی زناشویی احساسات دوران نامزدی و اوایل ازدواج کم شود و به دنبال آن میل جنسی طرفین هم کاهش پیدا کند. این مسئله اگرچه می تواند تا حدودی طبیعی باشد اما قطعی و صددرصد نیست و در همه اتفاق نمی افتد. به هر حال برای تمام مشکلات راهکار وجود دارد و زوجین باید سعی کنند شرایط را به همان حال و هوای اوایل ازدواج برگردانند و اوقات بیشتری را 2 نفره با هم بگذرانند.

بچه نباید مانع باشد!

متاسفانه در فرهنگ ما وقتی بچه به دنیا میآید، انگار حائلی می شود بین زن و شوهر. زوج ها نباید بچه را مقابل خودشان قرار دهند. آنها همیشه با هم هستند و بچه در کنارشان است نه اینکه بین آنها قرار بگیرد. در فرهنگ ما بعد از آمدن بچه انگار زن و شوهر از حالت همسری درمی آیند و فقط مادر و پدر محسوب می شوند. در این مواقع، توصیه می شود که فکر کنیم اوایل ازدواج است. برای مثال سالگرد ازدواجشان را با هم و بدون حضور بچه ها جشن بگیرند و برای هم هدیه بخرند یا با هم مسافرت 2نفره بروند. خیلی اوقات بعد از آمدن بچه دیگر زوج ها برای هم هدیه نمی گیرند و فقط برای بچه کادو میخرند، درحالی که این یک اشتباه است.

افسرده نشده اید؟!

یکی از علل عمده کاهش میل جنسی بعد از ازدواج، اختلافات در زندگی زناشویی است. وقتی زوج ها از هم دلخور باشند میلی هم به روابط زناشویی نخواهند داشت. دومین علت سردی در رابطه جنسی بروز بیماریهای روانپزشکی مثل افسردگی است. از آنجایی که بعد ازدواج مشکلات نمود بیشتری پیدا می کند، احتمال این بیماری ها در افراد بیشتر می شود. برای مثال یکی از علائم اصلی افسردگی کاهش میل جنسی است.

این کاهش طبیعی نیست!

اگر زن یا شوهر دیدند طرف مقابلشان دچار کاهش میل جنسی شده است این را به حساب اینکه چند سال از ازدواج گذشته و طبیعی است، نگذارند. باید به تغییرات خلقی طرف مقابلشان اهمیت دهند و ببینند آیا دلتنگی وجود دارد یا عصبانیتی رخ داده یا فرد دچار بی خوابی و بی اشتهایی هم شده است یا نه و... .اگر افسردگی وجود داشته باشد به راحتی می توان با درمان آن، تمایلات جنسی را دوباره مثل قبل افزایش داد و عشق گذشته را زنده کرد.

روراست باشید

با افزایش طول زندگی زناشویی قطعا سن طرفین هم بالا می رود. سن بالا خود می تواند مستعد خیلی بیماریهای جسمی باشد؛ از جمله دیابت و فشار خون. همه اینها می توانند روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار دهند خصوصا در مردها. در این موارد بهترین راهکار این است که اگر فرد از روابط زناشویی طرف مقابلش رضایت ندارد آن را مستقیما با او در میان بگذارد. گاهی بین زوجین باوجود اینکه با هم زن و شوهر هستند، هنوز حیا وجود دارد و فکر می کنند نباید این مسائل را به هم بگویند. برای مثال گاهی شوهر عملکرد خوبی ندارد و خانم فکر می کند اگر موضوع را به او بگوید باعث ناراحتی یا پایین آمدن اعتماد به نفس او می شود بنابراین این موضوع را نمی گوید و به مرور زمان خودش هم دچار مشکلات جنسی می شود. صحبت و پیداکردن راهکار در این موارد بسیار اهمیت دارد.

از دید شما چه چیزهای دیگری هستند که می تواند باعث سردی رابطه زناشویی شود؟ 

انتخاب برای آرایش و میکاپ روز عروسی رو میتونی در این لیست ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.