کیک عروسی یکی از ارکان مهم جشن شماست، آیا می خواهید کیک عروسی تان همه توجه ها را جلب کند؟

از یک کیک ساده یا حتی یک کیک نه چندان ساده ولی معمولی بگذرید و با این یک ایده ناب مهمانانتان را در روز عروسی هیجان‌زده کنید.

1. کی گفته فقط بیرون کیک حسابه!؟

چه کسی گفته که قناد باید همه هنرش را برای تزئین کردن نمای بیرونی کیک خرج کند؟ هیچ کس! به جای یک کیک معمولی که بیرونش خیلی خاص است ولی وقتی بریده می‌شود، هیچ تزئین خاصی ندارد، از این کیک‌های چند رنگ سفارش دهید تا بعد از برش خوردن کیک، دهان همه را آب بیندازید.

2. هر چه قدر بیشتر، بهتر

به نظرتان چه چیزی می‌تواند بهتر از یک کیک باشد که روی میز پذیرایی جاخوش کرده و منتظر است که کام مهمانان را شیرین کند؟ مسلما سه تا کیک! به جای اینکه یک کیک 15-20 کیلویی بزرگ سفارش دهید، به تناسب تعداد مهمانانتان سه تا چهار کیک کوچک بگیرید. این جوری دیگر سر انتخاب مدل کیک هم با همسرتان اختلاف پیدا نمی‌کنید و می‌توانید به سلیقه هر دو عمل کنید.

3. کیک + گل طبیعی + چه شود!

اگر مراسم عروسی‌تان در فصل بهار یا پاییز برگزار می‌شود، بهتر است برای تزئین کیکتان از گل‌های فصلی تر و تازه استفاده کنید. در ضمن یادتان باشد که رنگ این گل‌ها با تم کلی مراسم هم‌خوانی داشته باشد.

4. کیک‌های لقمه‌ای را جدی بگیرید

قرار است هم کیک بگیرید و هم شیرینی؟ خب بهتر نیست به جای این کار، کیک فنجانی سفارش دهید؟ بله، مسلما این کار بهتر است چون هم در هزینه‌های مراسم صرفه‌جویی می شود و هم از اسراف. در ضمن با این کار شما می‌توانید به جای یک کیک با یک طعم خاص، چندین مدل کیک فنجانی لقمه‌ای با طعم های متفاوت داشته باشید. شک نکنید این ایده مورد پسند مهمانان نیز قرار خواهد گرفت.

5. کلاسیک ها را به روز کنید

کیک تقریبا در همه جشن‌های عروسی، بعد از شام سرو می‌شود، ولی تا به حال به این فکر کرده‌اید که می‌شود آن را به همراه یک نوشیدنی متفاوت یا شاید حتی شیر نسکافه گرم قبل از سرو شام به مهمانان تعارف کرد؟ این‌ کار به‌ویژه در جشن‌های پاییزی حال و هوای مراسم را حسابی عوض می‌کند و نوشیدنی گرم هم حال مهمانان را جا می‌آورد.

6. کیک آبنباتی و پاستیلی!

قنادها برای تزئین کیک عروسی معمولا از شکلات، پودر قهوه، گل‌های طبیعی و مصنوعی استفاده می‌کنند ولی برای این کار می‌شود از آبنبات، تایف و حتی پاستیل هم استفاده کرد. این کار نمای متفاوتی به کیک شما می‌دهد و اشتهای مهمان‌ها را هم تحریک می‌کند طوریکه حتی یک قطعه کوچک از کیک هم باقی نخواهد ماند.

7. بگذارید کیکتان بدرخشد

کیکی با نمای متالیک که برای یک جشن عروسی مدرن، انتخابی صد در صد ایده‌آل محسوب می‌شود و از روی میز پذیرایی چشم‌ها را خیره خواهد کرد.

8. حد وسط کیک و کیک فنجانی

برش دادن کیک و تقسیم آن میان مهمانان پروسه‌ای طولانی است که شاید هم وقت و هم دست و پای شما را بگیرد. بنابراین بهتر نیست که از قبل کیکتان را در سایز کوچک سفارش دهید. در ضمن می‌توانید همراه آن جعبه کوچکی هم در اختیار مهمانتان قرار دهید تا اگر دوست داشتند، سهم کیکش را با خودش به خانه ببرد و سر وقت نوش جان کند.