اگر شما هم جزو نوعروس هایی هستید که علاقمند به آشپزی اند، تهیه این غذا با بادمجان هم برایتان دلچسب خواهد بود و هم اینکه یک وعده غذایی کامل برای نهار یا شام تان فراهم خواهید کرد.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

مواد لازم برای 3 نفر

5 عدد بادمجان
250 گرم گوشت چرخ کرده
1 عدد پیاز
2 ق س جعفری خرد شده
2 ق س گردو(به دلخواه)
نمک و فلفل به میزان لازم
ادویه به دلخواه به مقدار لازم
5 عدد فلفل سبز

مواد لازم برای سس

2 پیمانه گوجه فرنگی خرد شده

1 عدد پیاز متوسط
2 عدد سیر
1 ق س رب گوجه فرنگی
نمک،فلفل و روغن به میزان لازم

طرز تهیه:

1. بادمجان ها را راه راه پوست بگیرید، نمک بزنید و نیم ساعت کناری بگذارید سپس خشک کنید و سرخ کنید. بعد روی دستمال حوله ای بگذارید تا روغن اضافه آن را بگیرد.

2 پیاز را ریز خرد کرده و در تابه تفت دهیدو بعد گوشت چرخ کرده را هم افزوده، همراه با پیاز کمی تفت دهید. حالا ادویه، نمک و فلفل را هم اضافه کنید و مواد را هم بزنید سپس جعفری و گردو را هم اضافه کنید. بعد از مدتی تابه را از روی حرارت بردارید و کناری بگذارید تا خنک شود.

3 برای تهیه سس، ابتدا پیاز را ریز خرد کرده و تفت دهید. بعد سیر را اضافه کنید. پس از مدتی رب گوجه فرنگی، گوجه های خرد شده و نمک و فلفل را به تابه اضافه کنید. سس را به مدت 20 دقیقه روی شعله کم حرارت دهید تا جا بیفتد.

4 شکم بادمجان های سرخ شده را با جاقو باز کنید. سپس از مخلوط گوشت چرخ کرده داخل شکم بادمجان بریزید و آن را پر کنید. به همین ترتیب همه بادمجان ها را آماده کنید. سپس آنها را در ظرف مناسب فر بچینید و از سسی که آماده کرده اید، روی آنها و اطراف شان بریزید. روی بادمجان ها را فلفل سبز بگذارید.

5 ظرف را در فر که از قبل با حرارت 220 درجه سانتیگراد گرم کرده اید، به مدت 15 دقیقه قرار دهید. بعد از این مدت ظرف را بیرون آورده و غذا را سرو کنید.

نکته: اگر مایل باشید میتونید در پایان و قبل از قرار دادن در فر، از مقداری پنیر پیتزا برای روی بادمجان ها استفاده کنید.

 

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.