این 6 نکته در مورد مراقبت مو که احتمالا از خیلی ها شنیده اید نه تنها سودی برای موهای شما ندارند بلکه می توانند مضر هم باشند.

برای بهترین شب زندگی یه آتلیه عکاسی خوب انتخاب کن.

همه کارهای عروسی تان را انجام داده اید؟ سالن تان را رزرو کرده اید، لباس عروس تان را خریده اید، و وقت آرایشگاه هم گرفته اید؟ الان زمانی است که هر کسی که می بیندتان نصیحتی به شما می کند، در مورد لباس تان، در مورد آرایش تان و حتی در مورد پوست و موی تان. وقتی بحث مراقبت مو پیش می آید همه خود را متخصص می دانند و از شما می خواهند هزاران نکته را رعایت کنید. اما آیا می دانستید که بسیاری از این باورها و نکته ها غلط هستند و در واقع به موهای تان آسیب می رسانند؟ در اینجا 6 مورد از این باورهای غلط را آورده ایم.

1- هر چه بیشتر موهای تان را شانه کنید رشدش بیشتر می شود

شانه زدن موها برای داشتن موهایی بدون گره و سالم ضروری است. شانه زدن همچنین گردش خون در کف سر را افزایش می دهد. ولی اگر بیش از حد موهای تان را شانه بزنید و از شانه دندانه درشت استفاده نکنید این احتمال وجود دارد که موها از فولیکول کنده شوند و در نتیجه تارهای مو ضعیف شوند. شانه زدن بیش از حد همچنین می تواند کف سر را تحریک کند و بیشتر به فولیکول های مو آسیب برساند. پس با شانه دندانه درشت و با ملایمت موهای تان را شانه بزنید. 

2- شامپو کردن مکرر چربی مو را برطرف می کند

عوامل ژنتیکی و هورمونی میزان ترشح چربی کف سر را تعیین می کنند. شامپو فقط می تواند موها و کف سر را تمیز کند و نمی تواند میزان ترشح چربی را کنترل کند. در واقع شامپو کردن بیش از حد موها، چربی طبیعی و ضروری کف سر را از بین می برد و باعث شکننده شدن مو می شود.

3- محصولات مراقبت مو می توانند موخوره را درمان کنند

موخوره معمولا به دلیل مراقبت نادرست از موها و به مرور زمان به وجود می آید. تنها راه درمان موخوره کوتاه کردن نوک موها به طور مرتب، و استفاده از نرم کننده های مناسب است. امتحان کردن محصولات مختلف مراقبت مو نه تنها جیب شما را خالی می کند بلکه موهای تان را هم ضعیف می کند.

4- کوتاه کردن نوک موها به صورت مرتب، رشد مو را افزایش می دهد

این یکی از باورهایی است که خیلی ها به آن اعتقاد دارند و به دیگران هم منتقل می کنند. ولی حقیقت این است که مو از ریشه رشد می کند و کوتاه کردن نوک مو هیچ تاثیری روی رشد آن ندارد. کوتاه کردن مرتب نوک موها تنها می تواند ظاهر شما را آراسته نشان دهد و موخوره را از بین ببرد. پس بروید و نوک موهای تان را کوتاه کنید ولی فقط با این قصد که ظاهرتان آراسته شود و نه چیز دیگری. موی انسان حدود نیم اینچ در ماه رشد می کند، پس در واقع کوتاه کردن نوک موها ممکن است شما را از نتیجه دلخواه تان دور کند.

5- فقط پروتئین های حیوانی برای مراقبت مو مفید هستند

پروتئین های حیوانی ای که از منابعی مثل تخم مرغ، مرغ و ماهی می آیند برای موهای شما خیلی مفید هستند. ولی این به این معنا نیست که گیاهخواران نمی توانند موهای سالمی داشته باشند! در واقع اگر در خوردن پروتئین های حیوانی زیاده روی کنید، ممکن است کالری بیش از حد در بدن تان انباشته شود. پس خوردن حبوبات، عدس، آجیل، سویا و لبنیات را فراموش نکنید.

6- محصولات مراقبت مو می توانند رشد مو را افزایش دهند

همه می دانند که کیفیت و سلامت موهای شما بیشتر به ژن های شما بستگی دارد. رشد مو هم از این قاعده مستثنی نیست. وقتی سن تان بالا می رود ممکن است رشد موهای تان کمی کاهش یابد. ولی با یک رژیم غذایی مناسب، ورزش، و شستشوی مرتب موها می توانید رشد موی طبیعی و خوبی داشته باشید. شامپوها، سرم ها و ماسک ها نمی توانند تاثیر چندانی روی رشد مو داشته باشند.

آیا شما هم می توانید مواردی را به این لیست اضافه کنید؟

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.