با مادرشوهرتان آشتی کنید

پرسش: من 4 ماهه عقد کردم ،سر خواستگاری سر مهریه خانواده شوهرم پاشدن رفتن؛ من گفتم 14 تا قبل خواستگاری ولی پدرم گفت 514؛شوهرمم که به خانوادش زودتر گفته بود 14تا سر همین بهم خورد،درگیری لفظیم پیش اومد،هرچقدر شوهرمم تلاش کرد خانوادش رو راضی کنه که دوباره بیاین نشد، مامانش فقط به شوهرم توهین میکرد. در نهایت تونست پدرش رو راضی کنه و دوباره با اون بیاد خواستگاری؛مادرش نه تو عقد محضری شرکت کرد نه تو جشن عقد، شوهرم الان از اینکه رابطش با مادرش اینجوریه و از اینکه اون میاد خونه و من نمیرم خونشون ناراضیه و از من انتظار داره که با مامانش آشتی کنم،یه جورایی منتشو بکشم، من نمیتونم با خودم کنار بیام که غرورم رو بشکنم از طرفیم اگه خانوادم بفهمن که من یه همچین کاری کردم خیلی ناراحت میشن،موندم چیکار کنم.
پاسخ

پاسخ: شما نگفتین که بالاخره با 14 تا سکه عقد کردین یا با 514 تا. ولی به نظر میاد خانواده همسرتون بالاخره راضی شدن و کوتاه اومدن. اگر همسر شما و خانواده اش راضی شدن به 514 سکه، نکته مهم اینه: تو این اختلاف، خانواده شما بیشترین نقشو داشتن. شما میگین که قول و قرار خودتون با همسرتون 14 سکه بوده و بعد سر خواستگاری خانواده شما این قول و قرارو به هم زدن. طبیعیه که این باعث اختلاف بشه. البته شاید تو این ماجرا مادر یا پدر همسرتون هم رفتار نامناسبی داشتن، اما فراموش نکنین که به قول معروف تو دعوا حلوا خیرات نمی کنن و باید دید اصل دعوا از کجا شروع شده. مخصوصا که خود شما هم از اول نخواستین که مهریه سنگین داشته باشین و به نظر میاد شما شخصا نسبت به خانواده تون نگاه بازتری دارین.
چیزی که مسلمه اینه: این شرایط نمی تونه ادامه پیدا کنه. یا شما باید کوتاه بیاین، یا خانواده همسرتون. به نظر نمیاد اونها این کارو بکنن، چون یک بار سر اصل موافقت با ازدواج شما، احساس می کنن امیتاز دادن. نمیشه ازشون انتظار داشت باز هم امتیاز بدن و تو این قضیه خودشون رو بازنده مطلق ببینن. پس شما باید برای آشتی پا پیش بذارین و برای خانواده خودتون هم توضیح بدین که رفتار خودشون باعث این مساله شده و برای حل اختلاف، اونها باید انعطاف به خرج بدن چون انعطاف قبلی رو خانواده همسرتون نشون دادن. راه حل دیگه هم می تونه این باشه که شما زمینه رو برای پا پیش گذاشتن مادر همسرتون آماده کنین. البته می فهمم پذیرش و اجرای این راه حل برای شما سخت تره، اما منطقی تره. نظر شخصی من اینه که مهریه بالا هیچ سودی که نداره هیچ، مثل ماجرای شما بیشتر باعث بدبینی و اختلافه. شما می تونین قانونا مهریه تونو ببخشین به ازای دریافت حق طلاق که توازن هم برقرار باشه. قبلا البته از طریق همسرتون این رو به مادرش اطلاع بدین که در این صورت انتظار دارین که ایشون کدورت ها رو کنار بذاره و پا پیش بذاره. به این ترتیب عملا نشون دادین که برای نظر اونها احترام قائلین و همچنین استقلال خودتون رو در خانواده جدید، هم به خودتون و هم به دیگران اثبات کردین.

موفق باشین.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...