یک روش سریع و کم هزینه برای داشتن یک دسته گل عروس جذاب ساختن دسته گل کاغذی است.

چه قدر خوب است که خودتان هم دستی در تدارک و تهیه مراسم عروسیتان داشته باشید. حالا لازم نیست لباس عروسی را خودتان بدوزید اما راه‌هایی مثل درست کردن این دسته گل رز کاغذی فوق‌العاده زیبا وجود دارد که می تواند سلیقه شما را نشان دهد. اگر برنامه ای برای برگزاری مراسم عروسی ندارید، باز هم مشکلی نیست! این دسته گلهای زیبا یک تزئی چشن نواز برای میز ناهارخوری منزل یک زوج جوان است.

برای تهیه این دسته گل شما به لوازم زیر نیاز دارید:

- طرح یرگ و گلبرگ های گل رز به اندازه 18 عدد گل
- قیچی
- چسب کاغذی
- سیم
- نوار گل
- 2 حلقه روبان

طرز ساخت:

طرح برگ ها و گلبرگ ها را روی کاغذ بکشید و ببرید. از لبه قیچی برای حالت دادن و تاب دادن گلبرگ ها استفاده کنید. همچنین لبه برگ ها را نیز حالت بدهید و از وسط به صورت عمودی تا کنید.
برای گل های 4-6، چسب بزنید و سپس به لبه گلبرگ ها بچسبانید و شکلی شبیه قیفی به وجود بیاورید.
دو سانتیمتر از بالای سیم گل را چسب بزنید و سپس به لبه گلبرگ های 1 بچسبانید.
گلبرگ را به دور سیم بچرخانید و سپس یک مقداری را لبه آن را بیرون بگذارید.
پایین گلبرگ 2 را به گلبرگ 1 بچسبانید و به دور سیم بچرخانید. لبه های حالت دار را درست کنید. این کار را با گلبرگ شماره 3 هم بکنید و گلبرگ ها را بچرخانید تا شکل وسط رز درست شود.
گلبرگ های 4-7 را از پایین سیم رد کنید و سپس هر گلبرگ را به گلبرگ بالایی بچسبانید. دقت داشته باشید که گل ها را مرتب و پشت سر هم قرار ندهید تا حالت طبیعی گل حفظ شود.
ساقه برگ را به یک سیم گل دیگر بچسبانید. از نوار گل برای پوشاندن سیم گل های برگ و گل ها استفاده کنید تا جلوه طبیعی تری پیدا کنند.
این کار را ادامه دهید تا 18 عدد رز و 24 عدد برگ درست کنید.
با یک دست دسته گل را بگیرید و درست مانند گلفروش ها سعی کنید که برگ ها را میان گل ها جای دهید.
با نوار گل دور ساقه ها را از بالا تا نیمه بپیچید. پایین ساقه ها را یکی یکی با بالا برگردانید و مجددا با نوار گل دور آن ها را بپیچید. از روبان استفاده کنید و دور دسته گل بپیچید و سپس آن را با پاپیون زدن و طرح دادن تزیین کنید.