هماهنگی آرایش صورت با لباس و همین طور مدل لباس با اندام شما بسیار مهم است. در اینجا می بینید که برای هر لباس باید چه مدل مو را انتخاب کنید.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

لباس های شب با یقه باز و موهای بلند

درصورتی که لباس تان از نوع پیراهن های شب با یقه ای باز یا حتی بسته است و شما از خانم های قد بلند با گردن های بلند و باریک هستید بهتر است در صورت داشتن موهای بلند آن ها را سشوار کشیده یا با بیگودی و بابلیس بپیچید و روی شانه ها و اطراف تان بریزید، زیرا با باز گذاشتن آن ها از فاصله انداختن زیاد بین سر و تنه جلوگیری می کنید. به دلیل باز بودن یقه که بلندی گردن بیشتر دیده خواهد شد بهترین مدل مو باز بودن آن است.

اگر لباس تان از نوع پیراهن های شب بلند با یقه ای باز است و شما اندامی توپر و نسبتا چاق با گردنی کوتاه دارید بهتر است موها را کاملا جمع کنید تا برکشیدگی اندام تان بیفزایید.

افراد لاغر کوتاه قد و بسیار ظریف بهتر است با این مدل لباس از مدل موهای نیمه جمع استفاده کنند به طوری که نیمی از موها در بالای سر و کاملا بالا جمع شده و مقداری هم روی شانه ها بریزد تا هم برکشیدگی قد آن ها بیفزاید و هم آن ها را پرتر و درشت تر نشان دهد.

لباس های شب با یقه باز و موهای کوتاه 

قانون دیگر در مورد اینکه کدام لباس با کدام مدل مو متناسب است: اگر موهایتان کوتاه است و مدل لباس شب یقه باز می پوشید در صورت داشتن گردن بلند و باریک از گردنبندهای پهنی که دور گردن را می پوشاند یا دستمال های حریر یا ابریشمی رنگی زیبا هماهنگ با لباس استفاده کنید تا علاوه بر متعادل ساختن فاصله ی بین سر و تنه حالت زیباتری به مدل موهای کوتاه خود بدهید.

اگر موهایتان تا زیر گوش و نیمه ی گردن است بهتر است در صورت درشت بودن اندام و داشتن صورتی بیضی شکل یا گرد از زیر سشوار بکشید یا لخت اتو کنید تا صورت و اندام شما را بیش از حد بزرگ تر نشان ندهد.

موهای تا روی شانه برای افراد لاغر با گردن های بلند و لباس های یقه باز بهتر است یا به شکل مدل پر از رو سشوار کشیده شود یا با بیگودی همه را از رو پیچیده و دور صورت بریزید.

لباس های یقه گرد، یقه قایقی و یقه چهارگوش

اگر یقه ی لباس تان یکی از مدل هایی است که در بالا نام بردیم بهتراست موهایتان را یک طرف صورت تان جمع کنید و آن ها را کمی حالت بدهید.

 لباس های بدون یقه و بدون بند

اگر لباس تان بند ندارد و یقه ندارد بهتری ن کار این است که موهایتان را در دو طرف صورت باز بگذارید تا کمی روی سر شانه ها را بپوشانید.

لباس های یقه بسته و یقه بلند

اگر لباس تان یقه بسته یا بلندی دارد بهترین کار این است که موئهایتان را روی سر جمع کنید و نهایتا یکی دو رشته از بغ آویزان کنید.

لباس های پشت باز

قانون مهم دیگر در مورد پاسخ به این سوال که: با کدام لباس چه مدل مو مناسب است؟ معمولا وقتی لباس پشت باز انتخاب میکنید دوست دارید قسمت پشت لباس همچنین قفسه سینه و کمر خود را به نمایش بگذارید پس بهتر است هنگام پوشیدن این گونه لباس ها نیز موهای خود را روی سر جمع کنید. البته اگر دوست ندارید بدن تان زیاد در چشم باشد می توانید موهایتان را باز بگذارید اما بهتر است آن ها را مجعد کنید یا ببافید و از باز گذاشتن موهای صاف و بی حالت اجتناب کنید.

برای لباس با یقه پشت گردنی

یقه پشت گردنی خود یکی ازویژگی های لباس مجلسی شما به شمارمی رود پس احتمالا دوست ندارید آن را زیر موهایتان بپوشانید برای این کار بهتر است موهایتان را صاف کرده و به صورت دم اسبی بالای سر ببندید.

لباس با یقه کج و نامتقارن

در این گونه لباس ها نیز یقه خود جلوه ویژه ای دارد. همچنین چون فقط یک سمت سرشانه ی شما مشخص است پس بهتر است آن را زیر مو نپوشانید پیشنهاد می کنیم موهایتان را با یک گیره پشت سر جمع کنید تا جلوه ی لباس را از بین نبرد.

به نظر شما در مورد اینکه با کدام لباس چه مدل مو مناسب است؟ هنوز نکته نگفته ای باقی مانده؟

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.