چین و چروک معمولا با افزایش سن سراغ افراد می آید اما با چند عادت غلط سن چروک افتادن به پوست پایین می آید؛ حالا اگر پوستی بدون چروک می خواهید، این عادت ها را ترک کنید.

اگه می خوای جشن عروسی توی باغ عروسی و خونوادگی برگزار کنی و یه عروسی شیک، کلیک کن.

چین و چروک به ویژه چروک‌های دور چشم بخش طبیعی زندگی و بالا رفتن سن است؛ اما خیلی‌ها در دهه 20 و 30 زندگی‌شان دچار این چروک‌ها می‌شوند یا بهتر است بگوییم خودشان را دستی دستی درگیر این مشکل می‌کنند آن هم به خاطر سبک زندگی غلط. اگر قرار است ظرف شش ماه یا یکسال آینده به خانه بخت بروید و نمی‌خواهید چین و چروک‌ها صورتتان را خط بیندازند این عادت‌ها را در برنامه روزانه‌تان اصلاح کنید.

سیگار کشیدن

عادتی که خیلی از خانم‌های جوان این روزها برای لاغری یا باکلاسی بیشتر! به آن روی آورده‌اند؛ اما شاید ندانند که سیگار متهم شماره یک چین و چروک صورت است.

برنامه غذایی غلط

یادتان باشد خوردن غذاهای خیلی شیرین و نوشیدنی‌ها و دسرهای پرشکر نه فقط وزن شما را بالا می‌برد بلکه شما را پیرتر هم نشان می‌دهد چون مولکول‌های شکر به پروتئین‌های موجود در پوست از جمله کلاژن می‌چسبد و باعث تغییر فرم و عملکرد آنها می‌شود. در نتیجه دیگر کلاژنها نمی‌توانند پوست شما را صاف و کشیده نگه دارند. علاوه بر این استفاده از شکر تصفیه شده و غذاهای حاوی کربوهیدرات ساده از جمله نان و برنج سفید باعث التهاباتی در سراسر بدن می‌شود. در نتیجه این التهاب‌ها آنزیم‌هایی در بدن ترشح می‌شود که باز هم کلاژن‌ پوست را از کار می‌اندازد و نتیجه آن چین و چروک و افتادگی پوست صورت است.

آدامس جویدن

آدامس جویدن می‌تواند باعث چین افتادن، صورت شما به ویژه اطراف لب پایینی‌تان شود.

خوابیدن با آرایش

قبول داریم که وقتی خسته و کوفته از یک مهمانی برگشته‌‌ایم، ایستادن جلوی آینه و پاک کردن آرایش صورت و چشم کار خیلی سختی است ولی اگر در آن لحظه با خودتان فکر کنید که این کار شما را یک قدم به سلامت پوست و دوری از چین و چروک نزدیک می‌کند، قطعا انگیزه لازم را پیدا می‌کنید. خب حالا که صورتتان را پاک کردید، مالیدن مرطوب کننده فراموش نشود.

کشیدن صورت برای آرایش کردن

شما باید همان طوری صورتتان را آرایش کنید که دیگر قرار است ان را ببینند. آیا قرار است وقتی به مهمانی می‌روید دهانتان را بیش از حد باز نگه دارید؟ پلک بالایی تان را بکشید یا گونه‌هایتان را به طرف داخل دهان بکشید؟ مسلما نه، پس موقع آرایش کردن هم این حالت‌ها را به صورتتان ندهید چون ریسک شما را برای پیری زودرس بیشتر و بیشتر می‌کنند.

به نظرتان چه عادت دیگری باعث چروک شدن پوست می شود؟

اگه می خوای جشن عروسیت رو توی تالار پذیرایی برگزار کنی، شیک ترین ها رو می تونی اینجا انتخاب کنی.