جهیزیه خریدن در بازار این روزها کار سختی است چرا که هر ساله مدل های مختلفی از لوازم منزل در بازار عرضه میشوند و بسته به رنگ سال و مد تنوع پایان ناپذیری دارند. اما برای خرید جهیزیه باید تن به مد بدهیم یا نه؟

بهترین تالار های عروسی رو در نوعروس ببین و قیمت بگیر.

سال هاست که «مد» و «فشن» به جزو جدا نشدنی زندگی ما آدم ها تبدیل شده اند. آدم هایی که خیلی با هوش و ذکاوت هستند از چیزهایی که مد می شوند بهترین بهره را می گیرند و به زیبایی و جذابیت خودشان می افزایند اما این طور نیست که همیشه بر اساس مد لباس بپوشند و ظاهر شوند. چون می دانند که «مد» مقوله وفاداری نیست و هر چند وقت یک بار عوض می شود. اگر شما جزو عروس خانم هایی هستید که دوست دارید بر اساس مد روز حرکت کنید می توانید با دقت به چیزهای خاص هم مد روز باشید، هم هیچوقت از مد نیفتید . این مسئله مرز باریکی دارد که اگر آن را رعایت نکنید قطعا با مشکل رو به رو خواهید شد. خرید جهیزیه بر اساس مد روز کاری است که خیلی از خانم ها انجام می دهند و متاسفانه همین مسئله باعث می شود آن ها بعد از دو سال زندگی مشترک تصمیم بگیرند تمام دکورشان را عوض کنند.

در انتخاب رنگ جهیزیه دقت کنید


این که خانه تان را بر اساس رنگی که مد شده دیزاین کنید و وسایل تان را به همان رنگ بخرید کار بدی نیست. اما این مدل مد روز بودن خیلی پر ریسک است. شما فکرش را بکنید در سالی قرار است به خانه بخت بروید که مد سال قرمز است و شما می خواهید خانه تان را بر همین اساس رنگ آمیزی کنید و برایش وسیله بخرید. فکر می کنید رنگ قرمز را چند سال می توانید در خانه تان تحمل کنید؟
برای این که هم مد روز باشید و هم از خرید جهیزیه تان بر اساس مد روز پیشمان نشوید، باید کمی هوشمندی به خرج بدهید. در حال حاضر خانه های سفید مد است. خانه هایی که با اسباب و اثاثیه روشن و سفید پر شده اند. این رنگ هیچوقت شما را خسته نمی کند و در نهایت زمانی که خسته شوید می توانید با تلفیق کردن چند رنگ دیگر در خانه مشکل را حل کنید و اتفاقا این کار باعث می شود هم روحیه خودتان عوض شود و هم خانه تان جان دیگری به خودش بگیرد.
رنگی که برای تلفیق با خانه سفیدتان در نظر می گیرید بهتر است ملایم و آرامش بخش باشد. رنگ هایی مانند نارنجی، قرمز که تن هیجان دارند ممکن است در طولانی مدت آرامش خانه شما را از بین ببرند. پس اگر این رنگ ها مد شد بهتر است خیلی به آن ها اعتماد نکنید و برای انتخاب مطمئن تر سمت همان رنگ های آرام مانند یاسی، بنفش، آبی ملایم، لیمویی و .. . بروید که هم زیبا هستند و هم آرام.

گل گلی؟ خال خالی؟


شما هم حق دارید مانند هر تازه عروسی، کمی از مد روز را چاشنی جهیزیه تان کنید. دو سال قبل تب وسایل گل گلی به جان تمام نوعروس های خوش سلیقه افتاد، مدتی بعد این گل های ریز و رنگی، جای خودشان را به خال خال و راه راه های زیبا دادند و الان چند ماهی است وسایلی که پر از ستاره هستند روی مد آمده اند. اگر شما در همین دو سال می خواستید هر روز را مد سال حرکت کنید، قطعا باید چند بار وسایل خانه تان را عوض می کردید.
برای این که این اتفاق برای شما رخ ندهد، بر اساس همان چیزهایی که گفتیم جهیزیه تان را بخرید و وسایل دکوری و تزئینی که قیمت خیلی زیادی ندارند را بر اساس مد انتخاب کنید تا اگر مدتی بعد هم خواستید آن ها را عوض کنید خیلی به شما از نظر مالی فشار وارد نشود. خیلی از عروس خانم های خوش سلیقه برای این که خودشان را با مد روز همراه کنند به جای این که وسایل شان را مدام عوض کنند، با تزئینات برچسب و کاغذ دیواری و پارچه های ارزان قیمت به جان جهیزیه خودشان می افتند و با اندکی تغییر همه چیز را عوض می کنند.
می توانید برای مد روز بودن روی سلیقه خودتان حساب کنید. به طور مثال برای تغییر دادن فضای مبل های تان کافیست با کمی پارچه یا تکه گل های رنگی و متفاوت آنها را عوض کنید و فضای مبل های تان را کاملا تغییر بدهید. یا مثلا کنار پرده های تان را به اندازه نیم متر با پارچه های رنگی یا گلدار تزئین کنید.
این پارچه ها ممکن است برای شما هزینه کمی داشته باشند اما حال و هوایی که به فضای خانه شما می دهند قطعا قیمت بیشتری دارد. امتحان کنید و لذت ببرید. دقت کنید وسایل بزرگ و مهم خانه که قرار است برای آن ها هزینه گزافی بپردازید را اصلا بر اساس رنگ و شکلی که مد است نخرید چون تعویض کردن آن ها ممکن است سال های سال طول بکشد و شما توان اش را نداشته باشید که وسایل تان را عوض کنید و همیشه بابت انتخاب اشتباهی که انجام داده اید خودتان را سرزنش کنید.

در انتخاب جهیزیه خلق و خوی تان اولویت دارد 

خیلی از عروس و دامادها صرفا بر اساس این که یک وسیله یا یک رنگ مد سال است برای خرید جهیزیه به آن فکر می کنند و آن را انتخاب می کنند در حالی که هیچ کدام نه آن مدل را دوست دارند نه روحیات شان با آن سازگار است. شما خانمی را در نظر بگیرید که از رنگ زرد متنفر است اما سالی که می خواهد ازدواج کند این رنگ مد سال است و او تصمیم می گیرد همین رنگ را انتخاب کند.
اما در نهایت این رنگ از مد می افتد و عروس خانم می ماند با خانه ای که از رنگ اش متنفر است. برای این که درگیر مسائل این چنینی نشوید اول از همه خلق و خوی خودتان را در نظر بگیرید و بعد خرید کنید. خیلی از افراد هنوز همان خانه های قدیمی فرش و موکت شده با کمدهای قهوه ای و فرش های لاکی رنگ را دوست دارند و با قرار گرفتن در آن فضا احساس آرامش می کنند، اما برای این که مد روز باشند رنگ هایی را مهمان خانه شان می کنند که علاقه ای به آن ندارند و همین مسئله روحیه شان را کسل می کند.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.