بیاید با هم صادق باشیم. ما ماشین نیستیم که هر بار با همسرمان رابطه زناشویی داریم حتما به ارگاسم برسیم و اوج لذت جنسی را در هر نوبت رابطه تجربه کنیم.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

تحریریه نوعروس /مستانه تابش: بعضی وقت ها حس و حالش را ندارید و گاهی اوقات هم هست که می خواهید فقط به همسرتان لذت برسانید و همه نوازش ها و... روی او متمرکز می شود. تا اینجا همه چیز عادی است و هیچ مشکل جدی ای وجود ندارد. اصلا باید بدانید که ارگاسم تحت تاثیر عوامل مختلفی است از نوسانات هورمونی گرفته تا شرایط روانی و صمیمیتی که با همسرتان در رابطه دارید و... .اما از کجا بفهمید که نرسیدن شما به ارگاسم در یک رابطه موضوع جدی است که نیاز به بررسی و پیگیری دارد یا یک مساله طبیعی است که طی زمان به وجود آمده و خود به خود هم رفع می شود. اگر سر چنین دو راهی ای قرار گرفته اید، این ۴ علامت را که نشان می دهد مشکل جدی دارید از دست ندهید:

۱. اگر به دلیل نرسیدن به ارگاسم خیلی دچار استرس هستید
استرس داشتن بابت این مساله که چرا به ارگاسم نمی رسید یا چرا ارگاسم قوی ای را تجربه نمی کنیدْ یکی از دلایلی است که می تواند توانایی شما را برای رسیدن به اوج لذت جنسی کم کند. توجه و تمرکز زیاد روی این مساله در طی رابطه زناشویی استرس زا و مضطرب کننده بوده و نتیجه را به صفر می رساند! در این حالت حتی ممکن است میل جنسی تان هم کم شود و دیگر نخواهید که با همسرتان رابطه داشته باشید.

۲. اگر مدام وانمود می کنید که به ارگاسم رسیده اید
شاید نخواهید که دل همسرتان را بشکنید یا او را ناراحت کنید و یا به هر دلیل دیگری مدام وانمود می کنید که طی رابطه جنسی به ارگاسم رسیده اید اما این مساله در دراز مدت روی کیفیت رابطه شما حتی از نظر روانی هم اثر منفی می گذارد. پس در مورد این مساله شفاف و صریح با همسرتان صحبت کنید و به او بگویید که چه کار کند تا شما هم لذت بیشتری ببرید.
     
۳
. اگر به خاطر نرسیدن به ارگاسم شرمنده و خجالت زده هستید
اینکه شما نمی توانید به ارگاسم برسید مساله خجالت آوری نیست پس آن را پنهان نکنید و در عوض با شوهرتان راجع به این قضیه صحبت کنید. اگر نمی توانید این مساله را در قالب کلمات بگنجانید و با شریک زندگی تان مطرح کنید پس حتما باید بیشتر روی رابطه تان کار کنید و هماهنگی بیشتری با هم داشته باشید.

۴. اگر به طور مدام رابطه دارید اما ماه هاست که ارگاسم را تجربه نکرده اید
عوامل متعدد جسمی و روحی وجود دارد که روی توانایی شما برای رسیدن به اوج لذت جنسی اثر می گذارد. بنابراین اگر حداقل هفته ای یک بار رابطه جنسی دارید و بیش از دو ماه است که ارگاسم نشدید لازم است که تحت بررسی قرار بگیرید. این مساله در مورد خانمی که چندین بار در هفته با همسرش رابطه داشته ولی از آخرین ارگاسمش بیش از چند هفته گذشته است هم صدق می کند.

 

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.