به همسرم اعتماد ندارم

6سال هست با مردی که عاشقانه و البته عاقلانه ازدواج کردم زندگی میکنم. 4ماه قبل از بارداری متوجه شدم همسرم با دختری حرف میزنه. اس ام اس ها رو دیدم و دنیا روی سرم خراب شد. وقتی به همسرم گفتم گریه کرد و التماس کرد ببخشمش. گفت دچار اشتباه شده و فقط تاجایی که دونستم رابطه تلفنی و یکی دو بار دیدن داشتن، اون روز دنیا روی سرم خراب شد. اما چون دیوانه وار دوسش دارم بخشیدمش و به زندگیم ادامه دادم. اوایل قبول این مساله برام خیلی سخت بود اما به مرور عادت کردم. الان پسرمون 1.5سالشه. چندی قبل زنی به اشتباه به شوهرم اس ام زده بود. همسرم قسم خورد که اشتباه بوده اما من دچار شک و تردید شدم به همه رفتارهاش شک میکنم و با خودم اونقدر فکرای عجیب میکنم که بعضی وقتا دیوونه میشم. به همسرم گفتم. اون گفت که بهم قول داده ودیگه هیچ وقت اشتباهشو تکرار نمیکنه. اما من بهش دیگه اعتماد ندارم از طرفی عاشق اون و زندگی و پسرم هستم. اون هم همینطور. خواهش میکنم کمکم کنید. عاجزانه ازتون کمک میخوام تا مشکلمو حل کنم. توی شهر کوچکی هستیم امکان مشاوره حضوری ندارم. آقای دکتر کمک کنید تا از این شک و تردید نجات پیدا کنم.
پاسخ

سلام دوست عزیز

کنار اومدن با چنین تجربه ای کار ساده ای نیست.

بهتر بود از همون ابتدا کمک می گرفتید تا علت وقوع این مسئله رو درک می کردید، تا وقتی علت رو ندونید‌ پس کاری برای برطرف کردن مشکل انجام نمی دید و این عدم اعتماد ادامه پیدا می کنه.

شما الان نمی دونید چی باعث اون ماجرا شد، پس در زندگی مشترک کلا احساس امنیت نمی کنید.

حالا هم دیر نیست، می تونید کمک بگیرید تا درک کاملی از شرایط زندگی مشترکتون داشته باشید. اما مسئله مهم تر این هست که شما این دوبار مسیج رو توی گوشی همسرتون دیدید.

آیا شما قبل از این ماجرا هم اونقدر بی اعتماد بودید که گوشی ایشون رو چک می کردید؟

وقتی من همسرم رو در شرایطی قرار بدم که تصور کنه بی اعتمادی وجود داره، وقتی گوشی همسرم رو دائم چک می کنم و می گم «این کیه؟»، «اون خانم کی بود؟» ، «چرا همه ش سرت تو گوشیته؟» و سوالاتی از این قییل، دارم موضوع رو عادی سازی می کنم و از طرفی این تصور رو در ایشون ایجاد می کنم که «اگه خطایی هم مرتکب بشی، اوج واکنش من همینه!!».

پس خودم هم دارم بستر رو برای این اتفاق فراهم می کنم. در روانشناسی اجتماعی به این می گن پیش بینی خودکام بخش، یعنی من اونچه پیش بینی کردم با اعمال خودم ایجاد می کنم. بهتره کمی در این رابطه تأمل کنید. موفق باشید

اگر سوال بیشتری دارید، می توانید در کلینیک نوعروس مطرح کنید. مشاوران ما، از اینکه بتوانند در کنار شما باشند، خوشحال می شوند.

برای یه مراسم عروسی شیک می تونی اینجا لیست تشریفات رو ببینی.

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...