بچه: بودن یا نبودن؟! مساله این است

سلام و خسته نباشید. من ٣٢ ساله و همسرم ٣٩ ساله هستیم و ١٠سال هست که ازدواج کردیم و من ٣ سالی هست که به شوهرم می گم که بچه دار بشیم،ولی راضی نمی شه،خیلی حرف زدم باهاش،ولی رضایت نمیده،من باید چیکار کنم؟؟؟ ادامه زندگی برام سخت شده.
پاسخ

سلام بر شما عضو محترم سایت نو عروس

انتخاب بچه دار شدن از جمله مسایل مهمی است که حتما می بایست در شروع زندگی (در مشاوره قبل از ازدواج) به آن پرداخته شود.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه در سوالات قبلی مفصل تر به این سوال پاسخ داده ام، در اینجا کوتاه تر صحبت می کنم:

١- به خاطر داشته باشین که بچه دار شدن می بایست تصمیم هر دو نفر (زن و شوهر) باشد. در این صورت بچه اصطلاحاَ خواسته به دنیا می اید و در طول زندگیش هم احساس خواسته بودن خواهد داشت که این مساله برای سلامت هر کسی بسیار مهم است.

٢- خیلی مهمه که دلایل نفی همسرتون را بدانیم، گاهی افراد از کودکی و گذشته زندگی خود راضی نیستن و به همین دلیل نمی خواهند یه شرایط مساوی برای فرد دیگری به نام فرزند به وجود آورند. در وجود این افراد ترسی وجود دارد که مانع از هر گونه اقدامی برای بچه دار شدن است. پس در این شرایط قطعا مشاوره روانشناختی و پزشکی ضروری است.

٣- برخی افراد مسوولیت پذیری بسیار بالایی دارند و نمی توانند مسوولیت بچه دار شدن خودشان را بپذیرند و مدام این مساله را به تعویق می اندازند، که به این افراد می بایست ارامش و قوت قلب داد.

٤- افرادی هم هستند کلا خودمحورند اصلا حضور فرزند را مانع خوشبختی و موفقیت می دانن که در مورد این افراد فقط می توان روی تغییر نگرششون کار کرد. به طور کل، چون شما دیر روی مساله بچه دار شدن متمرکز شدین(٣سال اخیر)، احتمالا می بایست زمان بیشتری صرف متقاعد کردن همسرتون کنید.

توصیه من به شما صبوری کردن ولی پایدار بودن در هدفتون است. به نظرم اگر با مهربانی و آهسته و پیوسته این مساله را پیگیری کنید موفق می شوید.

برای این مهم نگران بالا رفتن سنتون هم نباشید. با علم پزشکی امروز تا ٤٥ سالگی هم می توانید باردار شوید. در غیر اینصورت باید مشاوره زوجی بگیرید.

براتون ارزوی سلامتی و شادکامی دارم

همین حالا از بهترین آتلیه های عروس تهران درخواست قیمت کن.

لطفا کمی صبر کنید...