بیماری‌های زنان

بیماری‌های زنان

رحم دو شاخ؛ می خواهم باردار شوم

پرسش: سلام من حدودا ۳۴ سال سن دارم و در هفته دهم بارداری هستم. رحم من دو شاخ هست و جنین هم در سمت راست، در خم کوچک قرار دارد. سوناگرافی رفتم و همه چیز طبیعی است و وقتی به پزشک مراجعه کردم، گفتند حجم رحم شما کوچک است و باید برداشته بشه. خواستم با شما مشورت کنم. آیا راهی هست که بچه را نگه دارم؟

بیماری‌های زنان

راه حل از بین بردن سندرم پیش از قاعدگی

پرسش: متاسفانه من در هفته قبل از پریود به شدت عصبی میشم، با همه دعوام میشه، بسیار خسته و بی انرژی میشم و فقط افکار منفی میاد سراغم و تقریبا از هر حرفی برداشت بدی میکنم و جالبه بعد پریود هیچ مشکلی ندارم و انگار همه چی باب میل منه. در سالهای اول پریودم هیچ وقت اینجوری نمیشدم. الان 28 سالمه و در اواخر مرداد عروسی میکنم و همون موقع ها پریود میشم.حالا با در نظر گرفتن این شرایط: 1- چیکار کنم یکم این حالتم بهتر بشه و تا این حد عصبی نشم. 2- تو سوالات خوندم که باید از روز 5 پریود قرص پیشگیری بخوریم تا از حاملگی جلوگیری بشه، ولی پریود من همه ش 3 و بعضا 4 روزه. بازم از روز پنجم بخورم؟ 3- چیکار کنم این پریود یا زودتر از هفته عروسی بشه یا دیرتر. شما کدوم رو ترجیح میدین؟

بیماری‌های زنان

کم کاری تیروئید باعث چاقی می شود؟

غده تیروئید غده ای پروانه ای شکل در جلوی گلوست که کم کاری یا پرکاری آن می تواند ده ها عارضه مختلف را برای بدن ایجاد کند اما خانم ها معمولا از کم کاری تیروئید می ترسند چون نگرانند که این بیماری باعث چاقی شان شود.

بیماری‌های زنان

پریود دردناک نشانه چیست؟

دردهای قاعدگی گاهی باعث اختلال در فعالیتهای روزانه تان میشود و شما را در بستر بیماری می اندازد، این درد طبیعی ست؟ یا نشانه بیماری و مشکل خاصی در سیستم ایمنی شماست؟

بیماری‌های زنان

آیا قرص های هورمونی باعث چاقی می شود؟

پرسش: بخاطر پوست صورتم قرص هورمونیه سیپروترون کامپاند مصرف میکنم چون هورمون هام مشکل داره و قاعدگیم کلا رو هوا بود و تاریخش مشخص نبود و طی 1 سالی که استفاده کردم 4 کیلو چاق شدم که این واقعا بده. هر کاری میکنم کم نمیشه. لطفا راهنماییم کنین که با توجه به اینکه تو عقد هستم و پرخوری های عصبی دارم و این قرص هورمونی هم بدترش کرده چیکار کنم که وزنم کم باشه اما هورمونامم درست بمونه؟

بیماری‌های زنان

مراقبت های لازم بعد از انتقال جنین

پرسش: با سلام 8 ساله ازدواج کردم ولی باردار نشدم. راههای زیادی طی کردم تا رسیدم به فریز جنین. 12 تا جنین فریز دارم تا حالا یک بار انتقال دادم ناموفق بود در حالی که ضخامت آندومتر عالی بود. سوالم اینه که آیا بعد از انتقال جنین غذای خاصی باید بخورم یا استراحت مطلق باید باشم؟ کلا چه مراقبتی نیاز هست برای نتیجه گیری بهتر؟

بیماری‌های زنان

برای معاینه پرده بکارت به متخصص زنان مراجعه کنید

پرسش: من تقریبا 6 سال پیش که دوره راهنمایی بودم خود ارضایی میکردم اما خب اطلاعی درباره پرده بکارت نداشتم. حالا نامزد کردم و ما با هم رابطه داشتیم. ایشون به من گفت که پرده ندارم اما خب من با کسی رابطه نداشتم که بخواد مشکلی واسم به وجود اومده باشه فکر میکنم به خاطر خود ارضایی های بچه گیم بوده. حالا میخوام بدونم من با مراجعه به پزشکی قانونی میتونم ثابت کنم که نزدیکی نداشتم؟

بیماری‌های زنان

کاهش وزن گامی برای بهبود کیست تخمدان

پرسش: 23 سال سن دارم و3 ساله که ازدواج کردم. تخمدان هایم هرچند ماهی دچار کیست میشود ودوره قاعدگیم رو به هم میزنه البته به دکترم مراجعه کردم چندبار حتی قبل از ازدواج هم برایم پیش اومده بود و دکتر بعداز نتیجه سونوگرافی قرص های جلوگیری رو بهم معرفی کرد که در دو نوبت مصرف کردم و کیستم برطرف میشد اما باز متوجه کمی دردهای خفیفی در زیرشکمم میشوم ومتوجه میشوم که کیست دارم که حتی با دست زدن بهش دردش رو احساس میکنم و در هنگام نزدیکی دچار تیرکشیدن میشه میخواستم بدونم دلیل این کیست هام چیه ؟ درصورتی که بهداشت خودم وهمسرم رو به خوبی وبادقت تمام رعایت میکنم واز طرفی مصرف این قرص های جلوگیری اصلا بهم نمیسازه وحالم به شدت بد میشه. در ضمن قصد ندارم تا 2 سال دیگه بارداربشم این کیست ها برای بچه دارشدنم مشکلی ایجاد میکنه؟ بازهم برای رفع این کیست ها باید قرص هارو مصرف کنم؟

بیماری‌های زنان

مدام به عفونت قارچی مبتلا می شوم!

پرسش: من بعد از هر نزدیکی دچار خارش می شم. الان 2 ساله ازدواج کردم و دائما میرم دکتر ولی به محض اینکه خوب می شم دوباره مریض می شم. دکتر میگه عفونت قارچیه. شوهرمم چند بار این قرصا رو مصرف کرده . ولی بعد از یک ماه دوباره مریض شدم. به نظر شما دلیلش می تونه ارتباط شوهرم با کسی دیگه باشه ؟

بیشتر

آخرین بحث ها و نظرات

آموزشگاه سیماى ماندگار
سلام منم تشکر میکنم از سالن شما. خیلی خوشحالم که تونستم توى یک...

پریروز

رنگ موی مناسب شما کدام است؟
چه جالب روشهایی رو برای تشخیص رنگ پوسن گفتت...

3 روز قبل

اسم عشقتون رو توی گوشی اتون چی سیو کردید ؟
اسم رلمو تو گوشیم به انگلیسی همیشگیم سیو کردم اونم منو یکی یدو...

4 روز قبل
لطفا کمی صبر کنید...