تفاوت سنی در ازدواج مهم است؟

پرسش: سوال من در مورد این هست که آیا برای ازدواج وقتی یک آقا 37 و یک خانوم 23 باشه این تفاوت سنی 14 ساله ایجاد مشکل میکنه؟ البته این موضوع هم هست که آقا شرایط خیلی مناسبی دارن! کار و زندگی و تحصیل خارج از کشور دارن! و اینکه طرح مسئله به صورت سنتی بوده یعنی از قبل با هم در ارتباط نبودیم. تا جایی هم که من میدونم اخلاق خیلی خوبی دارن و من از موقعیتی هم که دارن خیلی خوشم اومده دیگه اینکه از نظر ظاهری هم خوبن. ممنون میشم راهنماییم کنید.
پاسخ

پاسخ: با سلام 

تفاوت سنی در ازدواج اهمیت دارد؟ مولفه سنی به خودی خودی یک عدد است اما در چند بعد زندگی فردی- اجتماعی و عاطفی فرد اثرگذار بوده و ان را باید از چند جهت در نظر گرفت:
۱. سن افراد در سیستم فیزیولوژی و جسم آنها اثر گذار می باشد. صحت جسمی، کارکرد بهینه فیزیولوژی، سلامتی و فقدان بیماری ها در ابتدا باید بررسی شود.
۲. دومین مولفه در بحث سن افراد «سبک زندگی» آنها در دوره های سنی مختلف میباشد. به این عبارت که اغلب افراد در دهه ۲۰-۳۰ زندگی شان به دنبال کسب علم و جستجوی جایگاه شغلی آنها را به تلاش و پویایی میکشاند. در دهه ۳۰-۴۰ افراد بیشتر به دنبال تحکیم دستاوردهای خود هستند و سعی در ثابت کردن موقعیت های شغلی و تحصیلی و عاطفی خود حتی میباشند. به بیان دیگر شما بیشتر از عدد سنی به سبک زندگی فرد توجه کنید که ایشان در چه شرایطی از شور و هیجان و پویایی و حرکت میباشند. به طور مثال فردی که اهل ورزش، هنر و یا فعالیت لذت بخشی است شور و هیجان خود را حتی در سنین بالاتر ممکن است حفظ کند.
۳. موضوع دیگر مرتبط با تفاوت سنی در ازدواج «تجربه های زیسته» افراد است. منظور از تجربه اتفاقات ریز و درشت، پیروزی ها و شکست ها ، روزهای خوب و بد و آموخته های ما از آنان است. افراد در گذر زمان شرایط مختلفی را تجربه میکنند که باعث نوعی پختگی و رشد در آنان میشود. ممکن است فردی در دهه ۲۰-۳۰ زندگی اش تجربه هایی داشته باشد که او را به این پختگی برساند فردی در دهه ۴۰-۵۰. به عبارتی در ازدواج به این نکته دقت کنید چقدر تجربه های زیسته شما غنا دارد.

برای عروسی لوکس، شاد و دورهمی می تونی این لیست رو ببینی.

همین حالا قیمت منو تالار رو درخواست کن و برای بازدید تالار دلخواهت هماهنگ کن.

لطفا کمی صبر کنید...